Jihlavský Lukáš Zoubele se raduje z rozhodující trefy v zápase s Prostějovem.

Jihlavský Lukáš Zoubele se raduje z rozhodující trefy v zápase s Prostějovem. | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Jihlava vyhrála a odskočila Budějovicím, Hradec prohrál s Brnem

• 0
Jihlavští fotbalisté zvýšili náskok v čele druhé ligy před Českými Budějovicemi z jednoho na tři body. Svůj domácí zápas 13. kola s Prostějovem totiž zvládli díky gólu v nastaveném čase a vyhráli 1:0, zato jejich konkurent remizoval v Chrudimi 2:2, když dvakrát dotahoval skóre. V souboji exligistů zvítězilo Brno 1:0 na hřišti Hradce Králové.

Jihlava si ve druhém utkání po sobě zajistila tři body v úplném závěru. Zatímco v neděli na Žižkově padl jediný gól dvě minuty před vypršením řádné doby, tentokrát se rozhodlo až dávno po jejím vypršení. V páté minutě nastavení se prosadil Lukáš Zoubele.

Vítkovice porazily žižkovskou Viktorii 2:0 brankami Vladimíra Mišinského v druhém poločase. Pražané po třetí porážce za sebou zůstali předposlední.

Nováček z Chrudimi proti Budějovicím dvakrát vedl, ale bere bod

Chrudim poslal do vedení v deváté minutě z penalty Šípek, Budějovice vyrovnaly v nastavení prvního poločasu rovněž z pokutového kopu, který proměnil kapitán Kladrubský.

Hostující Havelka na začátku druhé půle trefil břevno, ale na druhé straně Řezníček v 50. minutě zamířil z voleje do horního růžku. Chrudim o náskok opět přišla, když čtvrt hodiny před koncem srovnal Ledecký. Budějovičtí zaváhali po předchozích dvou výhrách a ztrácejí tři body na vedoucí Jihlavu.

O další tři body zpět je Hradec, jenž podlehl 0:1 Brnu a zaznamenal první domácí porážku v sezoně. O vítězství Brna na východě Čech rozhodla vlastní branka Černého z 66. minuty, která Votroky odsoudila k druhé prohře za sebou.

Sokolov doma zdolal Pardubice 1:0 a naplno bodoval po třech kolech. Zápas ve 29. minutě rozhodl střídající Liener, jenž zakončil povedenou akci kličkou gólmanovi a střelou do prázdné branky. Půl hodiny před koncem snížil pardubické šance na body Zukal svým vyloučením po druhé žluté kartě.

Vlašim nevyhrála ani třetí duel po příchodu trenéra Brabce a v Třinci remizovala 0:0. Středočeské mužstvo v aktuální druholigové sezoně venku nezvítězilo ani na sedmý pokus.

Varnsdorf si poradil s Ústím

Varnsdorf porazili 1:0 Ústí nad Labem a posunul se na čtvrté místo. Na opačném konci tabulky Táborsko ukončilo devítizápasové čekání na vítězství a po výhře 1:0 nad Znojmem už jihočeský celek není poslední.

O vítězství Varnsdorfu rozhodla Stradova vlastní branka, mizérii hostů navíc v 82. minutě dokonal Leibl, který byl po druhé žluté kartě vyloučen. Varnsdorf se díky výhře posunul na čtvrté místo a za třetím Hradcem Králové zaostává jen o skóre. Ústí naopak popáté za sebou venku prohrálo a nedalo gól, na šesté příčce ztrácí stejně jako páté Pardubice na dnešního soupeře bod.

Táborsko si díky Vandasově brance z druhé minuty nastavení poradilo 1:0 se Znojmem a dočkalo se po prvního vítězství po devíti zápasech. Domácí se tak posunuli na předposlední místo, Žižkov pod sebe poslali díky lepšímu skóre a od nesestupových příček je shodně dělí jeden bod. Znojmo vyšlo potřetí za sebou bodově i střelecky naprázdno a je pouhé dva body nad sestupovým pásmem.

FC MAS Táborsko - 1. SC Znojmo FK 1:0 (0:0)

Branky: 90. Vandas. Rozhodčí: Adámková – Hrabovský, Šimáček. ŽK:9. Březina, 41. Hasil, 70. Navrátil, 77. Šandera - 71. Dramé, 90. Buček. Diváci: 227.

FC MAS Táborsko Toma – Hasil, Navrátil (C), Ngimbi, Šandera – M. Kučera (79. Ch. Frýdek), Berešík (82. Musiol), Březina – Ndiaye, P. Pilík, Pfeifer (87. Vandas).

1. SC Znojmo FK Buček – Dramé, Krčík, Mudra, Helísek – Ambrozek (77. Ordoš), Lacko, Čereda (5. Avdić, 90. Brown), Kučera, Cihlář (C) – Teplý.

FK Varnsdorf - FK Ústí nad Labem 1:0 (1:0)

Branky: 23. Strada. Rozhodčí: Cieslar – Dobrovolný, Batík. ŽK:77. Bláha - 22. Krátký, 45. Miskovič, 50. Pimpara, 77. Leibl, 90+1. Strada. ČK:82. Leibl. Diváci: 405.

FK Varnsdorf Porcal – Zbrožek, Kozma, Kouřil, Heppner – Rudnytskyy (C), Bláha, Kocourek, Kodeš, Dordić (80. Schön) – Ondráček (88. M. Kubista).

FK Ústí nad Labem Lindr – Strada, Brak, Pimpara, Leibl – J. Peterka (C) – Krátký (58. M. Bílek), D. Richter (57. Šup), Miskovič, D. Procházka (78. Drame) – Matějka.

FC Vysočina Jihlava - 1. SK Prostějov 1:0 (0:0)

Branky: 90+5. Zoubele. Rozhodčí: Severýn – Fišer, Dresler. ŽK:40. Jiří Klíma, 90. Šlein - 40. Janíček, 90+4. Slaninka, 90+5. Schuster. Diváci: 1349.

FC Vysočina Jihlava Vízek – Fulnek, Štěpánek, Tlustý (C), Preisler – Levin (85. Šlein), Machuča – Javůrek (77. Turyna), Zoubele, F. Novotný – Jiří Klíma (65. Šefčík).

1. SK Prostějov Bréda – Slaninka, Janíček, Schuster, Machynek – Polák – Koudelka (88. M. Kovařík), Žikol (80. Fládr), Pernackyj (73. Pančochář), Hapal – Kroupa (C).

MFK Chrudim - SK Dynamo Č. Budějovice 2:2 (1:1)

Branky: 9. Šípek, 50. Řezníček - 45+1. Kladrubský, 74. Ledecký. Rozhodčí: Hrubeš – Koval, Vlček. ŽK:45+1. Mrázek, 88. Sulík - 81. Táborský. Diváci: 695.

MFK Chrudim Mrázek (77. Zíma) – Řezníček, Krčál, Drahoš, Mastík – Langr – Froněk, Vodrážka, Kesner (C), Hlavsa (65. Sixta) – Šípek (73. Sulík).

SK Dynamo Č. Budějovice Staněk – Kladrubský (C), L. Havel (73. Táborský), P. Novák, Helešic – Kovaľ (60. Wermke), Javorek (68. Grajciar), Čavoš – Havelka, Ledecký, Mršić.

FC Hradec Králové - FC Zbrojovka Brno 0:1 (0:0)

Branky: 66. M. Černý. Rozhodčí: Ginzel – Paták, Boček. ŽK:79. Kopečný, 83. Vorobjev - 24. Jakub Šural, 26. Vraštil.

FC Hradec Králové Ottmar (C) – Kopečný, Kvída, Martinec, Urma – M. Černý, Jukl – Martan (61. Vorobjev), Vlkanova, Durdević – W. Da Silva (82. J. Pokorný).

FC Zbrojovka Brno Melichárek (C) – Jakub Šural, Vraštil, Kryštůfek, Eismann – L. Krejčí, Sedlák (65. Bariš) – Ashiru, Růsek, Bartolomeu (61. Lutonský) – Zikl.

FK Baník Sokolov - FK Pardubice 1:0 (1:0)

Branky: 29. Liener. Rozhodčí: Klíma – Pochylý, Kubec. ŽK:45+3. Liener, 49. Beránek, 85. Hlavatý - 41. Zukal, 88. T. Čelůstka. ČK:61. Zukal. Diváci: 385.

FK Baník Sokolov Jakub Dvořák I. – Stropek, Machek (7. Liener), Beránek (83. Voleský), Glaser (C) – Štípek, Mejdr, Jakub Dvořák II., A. Ševčík (62. Vávra) – O. Ševčík, Hlavatý.

FK Pardubice Letáček – Prosek, Jakub Klíma, Šejvl (33. Zukal), T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Mužík (65. Čmelík), Kovář, P. Černý, Sokol (69. Huf) – Petráň.

FK Fotbal Třinec - FC Sellier & Bellot Vlašim 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Houdek – Kožár, Hock.. ŽK:80. Janoščín - 34. Skopec, 90+2. Fortelný, 90+4. Túlio. Diváci: 363.

FK Fotbal Třinec Adamuška – Kušnír (C) (73. Dedič), M. Čelůstka, Bedecs, Janoščín – Ilko, R. Vaněk I., Weber, Šumbera – Omasta (82. Janošík) – Hejný (46. Schwendt).

FC Sellier & Bellot Vlašim Bačkovský – Mizerák, Plechatý, Piško, Mil. Kadlec – Skopec, Janda (C) (76. Túlio) – Ivanko-Macej (66. Kučera), Blecha, Fortelný – Fotr (86. Dao).

MFK Vítkovice - FK Viktoria Žižkov 2:0 (0:0)

Branky: 52. Mišinský, 71. Mišinský. Rozhodčí: Lerch – Myška, Vaňkát. ŽK:51. Rondić, 56. Urbanec. Diváci: 597.

MFK Vítkovice Šustr – Celba, Mikula (C), V. Cverna, Hýbl – Matěj (81. Macej), Motyčka, Holiš, Vasiljev (84. Ožvolda) – Súkenník – Mišinský (90+1. O. Cverna).

FK Viktoria Žižkov K. Hrubeš – Urbanec (87. Beňo), Švejdík, Vilotić, Stříž – Podrazký (C), Batioja – Halgoš (66. M. Čermák), Rondić, Volek (54. Bazal) – Musa.