Momentka z utkání Ústí nad Labem - Ostrava.

Momentka z utkání Ústí nad Labem - Ostrava. | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

Ostrava a Opava jsou po třígólových výhrách v čele druhé ligy

• 15
Fotbalisté Ostravy a Opavy si ve 3. kole druhé ligy připsali shodně výhry 3:0 na hřištích soupeřů. Baník v Ústí nad Labem a Slezský FC ve Znojmě. Na čele tabulky mají sedm bodů, stejně jako Budějovice, které remizovaly 0:0 ve Varnsdorfu.

Ostravané vezou tři body z Ústí nad Labem, ale už ve 3. minutě mohli udeřit domácí, jenže Pouček trefil jen tyč. Ani další šance Ústí nevyužilo, naopak ve 24. minutě využil Stáňa chybu domácí obrany a otevřel skóre.

Od té doby měl Baník na hřišti převahu, zvláště když byl před poločasem po druhé žluté kartě vyloučen domácí Jindráček. Navíc Stáňa hned vzápětí pod další chybě ústecké obrany zvýšil. A v 54. minutě přidal třetí gól po brejku Urgela.

Zápas ve Znojmě poznamenala 21. minuta, kdy opavský gólman Fendrich fauloval mimo vápno, ale dostal k nelibosti domácích fanoušků jen žlutou kartu. Po následné standardní situaci navíc Svozil trefil jen břevno. Naopak minutu na to Schaffartzik hlavou poslal Opavu do vedení.

Po hodině hry hosté po brejku zvýšili, když se rovněž hlavou prosadil Smola. A čtyři minuty před koncem zpečetil opavské vítězství obloučkem přes brankáře Janetzký.

žižkovský útočník Vojtěch Engelmann vstřelil hattrick během sedmnácti minut a pomohl Viktorii k remíze 4:4 na hřišti Třince. Pražský nováček i po třetím kole zůstává bez vítězství.

Žižkovu se nepovedl první poločas a inkasoval od Hoška a Málka. Dvě minuty po změně stran se poprvé trefil Engelmann, ale Bedecs brzy po něm zvýšil na 3:1. Poté přišly chvíle hostů, kteří po dvou trefách Engelmanna a jedné Dočekala skóre dokonce otočili. Krišto v 81. minutě však domácím zařídil alespoň remízu. Třinec stejně jako Viktoria čeká na první výhru v ročníku.

Z té se naopak mohl radovat Sokolov, jenž doma brankou Glasera z 84. minuty zdolal 1:0 Prostějov. Další nováček má po dvou odehraných zápasech na kontě jediný bod.

Výsledky 3. kola

Ústí nad Labem - Ostrava 0:3 (0:2)
24. a 45. Stáňa, 54. Urgela. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Vlček. ŽK: Jindráček - Hučko, Nerad. ČK: 44. Jindráček. Diváci: 2 566.
Ústí nad Labem: Zacharda - Zeman, Zukič, Peterka, Leibl (71. Šnirc) - Miskovič (46. Vaněk), Kateřiňák (61. Mysliveček) - Moulis, Výborný, Jindráček - Pouček. Trenéři: Skála a Fousek.
Ostrava: Vašek - Sus, Pokorný, Zápotočný, Hučko - Mičola (46. Malý), Hlinka, Ožvolda (22. Nerad) - Lupták, Urgela (71. O. Šašinka), Stáňa. Trenér: Petržela.

Znojmo - Opava 0:3 (0:1)
23. Schaffartzik, 60. Smola, 86. Janetzký. Rozhodčí: Ginzel - Kříž, Vodrážka. ŽK: Šumbera, Odehnal - Fendrich. Diváci: 1374.
Znojmo: Doleček - Čereda, Svozil, Odehnal, Helísek - Šumbera (73. Nepožitek), Motal, Javůrek (64. Holub), Njire (64. Urbančok) - Ledecký, Rybička. Trenér: Kučera.
Opava: Fendrich - Pospěch (58. Hrabina), Simerský, Žídek, T. Čelůstka - Grussmann (76. Janetzký), Jursa, Schaffartzik, Zapalač - Kuzmanovič (87. Jurečka), Smola. Trenér: Skuhravý.

Třinec - Žižkov 4:4 (2:0)
17. Hošek, 32. Málek, 55. Bedecs, 81. Krišto - 47., 57. a 64. Engelmann, 73. Dočekal. Rozhodčí: Marek - Podaný, Hájek. ŽK: Bedecs, Málek - Opluštil. Diváci: 418.
Třinec: Paleček - Vengřinek (66. Joukl), M. Čelůstka, Bedecs, Janoščín - Málek, Krišto, Motyčka, Ižvolt - Dedič (46. Malcharek), Hošek (74. Janošík). Trenér: Zbončák.
Žižkov: Hrubeš - Hašek (46. Trýzna), Opluštil, Pimpara, Šandera - J. Eliáš (46. Sixta), Pavlata (79. V. Klán) - Urbanec, Podrazký, Engelmann - Dočekal. Trenér: Oulehla.

Sokolov - Prostějov 1:0 (0:0)
Branka:
84. Glaser. Rozhodčí: Váňa - Fišer, Flimmel. ŽK: Strada, Vondráček, Mejdr - Kroupa, Šteigl, Skwarczek. Diváci: 580.
Sokolov: Belaň - Strada, Vondráček, Ševčík, Mejdr - Sadílek, Machek, Medvěděv (73. Blažek) - Glaser (86. Průcha) - Provod (56. Klusák), Přeučil. Trenér: Dreiseitl.
Prostějov: Kofroň - Hirsch, Sus, Schuster, Pančochář - Štrombach (63. Langer), Fládr, Skwarczek, Šteigl (80. Machynek) - Nekuda (76. M. Machálek), Kroupa. Trenér: Jura.

Frýdek-Místek - Vlašim 1:0 (1:0)
Branka:
3. Vyskočil. Rozhodčí: Mikyska - Caletka, Horák. ŽK: Krčula, Hykel - Breda. ČK: 90. Hykel. Diváci: 1272.
Frýdek-Místek: Prepsl - Byrtus, Literák, Klabník, Švrček - Hykel, Slaninka (74. Berežný), Šichor (79. Krčula), Šumský (60. Ilko), Willwéber - Vyskočil. Trenér: Nemec.
Vlašim: Nguyen - Breda, Piško (76. Jícha), Kulhánek, Tarczal (63. Nečas) - Frizoni, J. Štochl, Vyhnal (63. F. Hašek), Janda - Čapek, Vondra. Trenér: M. Hašek.

Varnsdorf - České Budějovice 0:0
Rozhodčí:
Berka - Vitner, Kožár. ŽK: Knejzlík, Daníček, Filip (všichni Varnsdorf). Diváci: 985.
Varnsdorf: Samoel - Zieris, Neuberg, Filip - Rys, Houser (80. Dordič), Daníček, Richter, Knejzlík - Durdevič (60. Beránek), Fotr (64. Jakubov). Trenér: Veselý.
Č. Budějovice: Křížek - Klesa, Šourek, Novák, Funda - Čavoš, Čermák - Pešek (68. Kadula), Benát (90. Bederka), Táborský (82. Wermke) - Kalod. Trenér: Horejš.