Diskuze

Na vozíku končí každoročně kolem 200 Čechů, chybí jim osobní asistenti

Pět lidí s poškozenou míchou každý týden, taková je bilance za rok 2016. Většina se zranila při úrazu. Ze statistik rovněž vyplývá, že ubývá zranění mladých po skoku do vody a také případů poranění míchy při dopravní nehodě. „Lidé se nejspíš začali pásat i na zadních sedadlech,“ myslí si primář spinální jednotky v pražské motolské nemocnici Jiří Kříž.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Tak peníze AŽ na prvním místě že!!

0 0
možnosti
JK

Dělat asistenta je velmi dobrá a úžasná věc.Ale jeich plat je téměř k neuživení.A tak se ani nedivím, že ti lidé nejsou.Je blbý, že pojišťovny nehradí vozíky v plné výši.Či jiné pomůcky.Ačkoliv jsou to zdravotní pojišťovny.Oni raději zaplatí za interupce a pilulky které ničí lidský život....

0 0
možnosti

Název članku není pravdivý. Možná by bylo lepší, kdyby tam byl napsáno-200 Čechů do 60 let. v článku je popsána jen jedna diagnóza, ve skutečnosti je lidí odkazaných na vozík mnohem víc. Ti starší se už ani nechtějí zapojovat do běžného života, stačí jím, když se někdo o ně postará a distanou se k lékaři. Ale i to je problém, protože do některých zdravotníckých zařízení se člověk na vozíku nedostane bez pomoci 2 lidí. Když musíte vozičkáře nosit po schodech, taky ne vždy to jeden asistent zvládně. Musí to být silný asistent. Vozíčkář, o kterého se nepostará rodina, má minimální šanci přežít.

0 0
možnosti

Moravanů do 60 let se to netýká?

0 0
možnosti
RA

Já bych to neviděl tak kriticky, zvláště když máme tolik politických NGO, které chrání práva utlačovaných minorit, šíří pravdu a lásku v dikci EU a libertariánů...

0 0
možnosti
PP

P88e44t30r 29P76u82r

18. 3. 2018 10:24

Těmto lidem má stát pomáhat a ne posílat vojáky do Iráku & Afganistánu nebo na prevenci pro migrantům v Africe.

2 2
možnosti
MP

takže: "mladík" (nie vo význame farby) sa opije, autom vletí na zástavku MHD, niekoho zabije, niekoho zmrzačí.

štát ho lieči, dá mu upraviť byt, prispeje na kadejaké pomôcky, .-..-

a ako cyklista sa stane zlatým na paralympiáde, oslavujú ho, dostane peniaze, automobilka dáauto, obletujúnho ...

a tých ktorých obral o život, zdravie, matku, ... si nik nevšíma.

0 0
možnosti
PP

Obecně je péče o nemohoucí a je jedno, zda jsou to lidé po úrazu nebo těžce nemocní, kteří jsou 24 hodin denně odkázáni na pomoc druhého člověka ze strany státu na okraji zájmu. Tato péče není ze strany státu dostatečně finančně zajištěna. Příspěvek na péči ve čtvrtém stupni závislosti je nedostačující a péči zajišťuje nejbližší rodina, na asistenty prostě prostředků není dostatek. Stát bohužel nepřispívá na potřebné a hlavně důstojné prostředí k životu na vozíku - upravené vozíky, bezbariérové sprchy atd.. To, co není v jejich zabulkách nezaplatí, rozhodují o vás úředníci, kteří v životě na vozíku neseděli nebo se o nikoho nemohoucího nestarali. Zcela se vytratil zdravý rozum, empatie a hlavně ocenění těch, kteří bojují s těžkým hendikepem i těch, kteří se o ně starají. Kdo vymýšlí různé vyhlášky týkající se nemohoucích? Vyhlášky, bohužel jsou další bariérou pro tyto lidi a jejich pečující rodinu. Proto musí žádat o peníze nadace a nebo pořádat sbírky, aby mohli důstojně žít.( a tím myslím, aby měli zajištěny základní lidské potřeby), Pak je něco špatně.

0 1
možnosti
IM

“Dnes mají lidé na vozíků téměř stejné možnosti zapojit se do běžného života jako ostatní.”

Autor asi zadneho vozickare osobne nezna, jak muze napsat takovy nesmysl. Moznosti vozickaru jsou samozrejme obrovsky omezene v porovnani se zdravym clovekem.

5 0
možnosti
PM

Žiji v Irsku a přístup Iru k lidem s tím či oním omezením je věc která z pohledu rozumného Čecha vyvolává obdiv a však zde je je to chápáno jako přirozenost.

3 0
možnosti
Foto

zůstaň v Irsku , tady došly prachy na všechno

1 2
možnosti