Syřané protestují proti OSN

Syřané protestují proti OSN - Tisíce Syřanů protestovaly v Damašku proti závěrům vyšetřovací komise OSN k atentátu na libanonského premiéra Harírího. | foto: Reuters

FOTOSTORY: Sýrie protestovala proti OSN a USA

  • 17
Tisíce Syřanů protestovaly proti zprávě vyšetřovací komise OSN k atentátu na libanonského expremiéra Ráfika Harírího. V zemi vyvolala ostrý nesouhlas. Provládní demonstrace zaplnila hlavní náměstí v Damašku.

FOTKY ZVĚTŠÍTE KLIKNUTÍM

Syřané protestují proti OSN

Podle zprávy vyšetřovací komise se na únorovém atentátu na bývalého libanonského premiéra Ráfika Harírího podílely nejvyšší syrské a libanonské kruhy. - více zde

Syřané protestují proti OSN

Tisíce převážně mladých lidí se sešly na hlavním náměstí v Damašku. Demonstranti provolávali protiamerická hesla a vyjadřovali podporu prezidentovi.

Syřané protestují proti OSN

Řada Syřanů sebou nesla jeho portréty. Chybět nemohly ani tradiční transparenty "Nebojíme se Ameriky!", "Pryč s Amerikou!" či "Sýrie není další Irák".

Syřané protestují proti OSN

Agentura Reuters oznámila, že na demonstraci byla i řada státních zaměstnanců. Závěry zprávy OSN se nelíbily ani tamním právníkům, kteří v neděli protestovali před syrskou pobočkou Spojených národů.