iDNES.cz / Volby

  • Sobota 13. dubna 2024 Aleš

ChrudimPardubiceSvitavyÚstí nad Orlicí
Chrudim
KDU-ČSL
89 zastupitelů (8.71%)
konečné výsledky
Pardubice
ODS
101 zastupitelů (9.17%)
konečné výsledky
Svitavy
KDU-ČSL
87 zastupitelů (7.81%)
konečné výsledky
Ústí nad Orlicí
KDU-ČSL
85 zastupitelů (7.78%)
konečné výsledky

Pro podrobnější výsledky v okresu klikněte na zvolenou oblast.


Úspěšnost politických stran

Nestraníci
získali 5 zastupitelů
5
Občanská demokratická strana
získali 4 zastupitele
4
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová
získali 2 zastupitele
2
Česká strana sociálně demokratická
získali 2 zastupitele
2
Komunistická strana Čech a Moravy
získali 1 zastupitele
1
Součet ostatních (1)
získali 1 zastupitele
1

Popis grafu

Graf zobrazuje, kolik zastupitelů která strana získala. Platí pro obec Luže.

ČR  >  Kraj Pardubický > Chrudim > Luže

Zvolení zastupitelé podle stran

Nestraníci ( 5 zastupitelů ) 33.33% zastupitelů
1. Libor Aksler
kandidátní listina: Nestraníci pro Luži
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 2
39 let, vedoucí městského muzea, Radim
521
(12.29%)
2. Mgr. Václav Šafránek
kandidátní listina: Nestraníci pro Luži
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 15
69 let, důchodce, Luže
460
(10.85%)
3. Radek Zeman
kandidátní listina: Nestraníci pro Luži
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 1
33 let, tajemník MěÚ Skuteč, Zdislav
427
(10.07%)
4. Mgr. Jana Zejfartová
kandidátní listina: Nestraníci pro Luži
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 3
41 let, učitelka ZŠ, Luže
305
(7.19%)
5. Jan Stoklasa
kandidátní listina: Nestraníci pro Luži
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 4
49 let, mistr výroby, Bělá
261
(6.15%)
Občanská demokratická strana ( 4 zastupitelé ) 26.67% zastupitelů
1. Ing.arch. Tomáš Soukup
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 1
38 let, starosta města Luže, Luže, Košumberk
529
(12.64%)
2. MUDr. Petr Nosek
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 2
58 let, lékař, Luže
404
(9.65%)
3. Ing. Pavel Holomek
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 4
41 let, obchodní zástupce, Luže
353
(8.43%)
4. Irena Grimlová
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 5
51 let, zástupce vedoucí prodejny, Luže
323
(7.72%)
Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová ( 2 zastupitelé ) 13.33% zastupitelů
1. Zdeněk Doležal
kandidátní listina: Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid.
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 2
52 let, technik, Luže, Srbce
312
(15.43%)
2. Ing. Pavel Vodvárka
kandidátní listina: Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid.
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 1
39 let, správce IT, Luže
279
(13.79%)
Česká strana sociálně demokratická ( 2 zastupitelé ) 13.33% zastupitelů
1. Jiří Sochor
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 2
30 let, produktový inženýr, Luže
181
(10.24%)
2. Ing. Ladislav Zelenka
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 1
63 let, technik, Luže-Voletice
176
(9.96%)
Komunistická strana Čech a Moravy ( 1 zastupitel ) 6.67% zastupitelů
1. Jiří Kopecký
kandidátní listina: Komunistická str.Čech a Moravy
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 1
60 let, důchodce, Luže
212
(13.89%)
Sdružení nezávislých kandidátů - místní sdružení celkem ( 1 zastupitel ) 6.67% zastupitelů
1. Jiří Kopecký
kandidátní listina: VOLBA PRO LUŽI, SNK
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 8
37 let, autoklempíř, Radim
177
(10.64%)

Výsledky voleb

100,00 %
Podíl zpracovaných volebních okrsků100.0 %

Zobrazit mapu ČR s výsledky


Volební účast

Kraj Pardubický

51.39 % oprávněných voličů
48.61 % nevolilo