Reportáž skončila 13. 7. 2018 10:58

Prezidentské volby

Miloš Zeman obhájil mandát a zůstane na Hradě

22:55

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, online reportáž z prezidentských voleb v tuto chvíli končí, děkujeme vám za pozornost. Další zprávy o povolebních událostech přineseme zase zítra. Přejeme vám hezký zbytek večera.

22:28
28.ledna 2018 v 11:07, příspěvek archivován: 28.ledna 2018 v 22:25

Slovní a fyzické útoky na novináře či jejich rodiny jsou nepřijatelné. A neomlouvá je v žádném případě ani povolební euforie. Novináři musí mít možnost dělat svoji práci svobodně a beze strachu, je to důležitá podmínka fungování demokracie.

21:00

Sázkaře postihlo „volební šílenství“, odvážlivec vsadil na Zemana miliony

přečíst článek
20:25

Policejní mluvčí uvedla, že podle některých záběrů z potyčky přitom mohlo jít také o ublížení na zdraví nebo poškození majetku. „Protože však nikdo ze zúčastněných policii o incidentu neinformoval, kriminalisté museli v samém prvopočátku vycházet pouze z otevřených informačních zdrojů. To však samo o sobě ke stanovení právní kvalifikace nestačilo,“ uvedla Zoulová.

20:00

Policie vyšetřuje sobotní potyčku mezi novináři a lidmi ze Zemanova štábu v pražském hotelu pro podezření z výtržnictví. Trestní oznámení v případu v neděli podal jeden z novinářů, uvedla večer na policejním webu mluvčí Andrea Zoulová. Současně nevyloučila, že během vyšetřování mohou policisté právní kvalifikaci rozšířit nebo změnit.

19:15

Hostem pondělního Rozstřelu bude bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt. Bude mluvit mimo jiné o tom, jak se Pražský hrad připravuje na další inauguraci prezidenta Miloše Zemana. Odpoví také na otázky čtenářů iDNES.cz, které můžete pokládat zde.

Ani prezident na vozíku by nebyl problém, vysvětlil Forejt v Rozstřelu

přečíst článek
16:42
  • Srovnání motivací u podporovatelů Miloše Zemana a Jiřího Drahoše ve volební dny...

    Srovnání motivací u podporovatelů Miloše Zemana a Jiřího Drahoše ve volební dny (pátek a sobota). (28. ledna 2018) / Autor: Median

16:19

Pražské policii se po sobotní potyčce mezi lidmi z volebního štábu prezidenta Miloše Zemana a novináři nepřihlásil žádný zraněný nebo poškozený. Z toho důvodu dosud nestanovila právní kvalifikaci vyšetřování incidentu, který se stal v pražském Top Hotelu, řekla ČTK řekla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

15:56

Nevládní organizace Reportéři bez hranic (RSF) dnes vyzvala čelné představitele v České republice, aby odsoudili sobotní potyčku mezi lidmi přítomnými ve volebním štábu prezidenta Miloše Zemana a novináři. Podobný incident podle RSF nemá v demokratické společnosti místo.

28.ledna 2018 v 15:14, příspěvek archivován: 28.ledna 2018 v 17:59

Reporters Without Borders (RSF) calls on the Czech authorities to condemn yesterday’s physical violence against journalists by members of President Milos Zeman’s staff https://t.co/icxUtlnNcc https://t.co/jtEuA1a8aa

15:31

Výzkum: Zeman zmobilizoval laxní voliče. Opřel se o seniory a méně vzdělané

přečíst článek
15:18

Znovuzvolení „nejtrumpovatějšího“ prezidenta v Evropě ukazuje, že populistická vlna na tomto kontinentu nekončí, komentuje bruselský server Politico.eu Zemanovo vítězství. Jeho výhra nad Jiřím Drahošem je podle serveru ranou těm, kteří doufali, že volební prohry antiunijních uskupení ve Francii a Nizozemsku byly signálem mizící podpory populismu.

14:32
Miloš Zeman

Zemanovi se podle průzkumu agentury Median podařilo získat více nerozhodnutých voličů a hlavně aktivizovat část těch, kteří původně volit nechtěli.

14:25
28.ledna 2018 v 13:36, příspěvek archivován: 28.ledna 2018 v 14:21

Jaké faktory ovlivňují rozhodování voličů? Média uvedlo v průzkumu 59 % voličů Jiřího Drahoše. Televizní diskuse bodovaly více u voličů Miloše Zemana, hrály roli u 45 % z nich. Daleko nejmenší vliv pak mělo v obou případech doporučení známých osobností. https://t.co/OX4VDmfDos

14:20

U Fortuny si sázkaři na prezidentské volby vsadili více než 100 milionů korun. „Největší zájem byl tento pátek, kdy sázkaře v podstatě nic jiného nezajímalo, ale obecně v posledních týdnech jsme zažívali něco, co se nebojím nazvat jako volební šílenství,“ dodal mluvčí Petr Šrain

14:18

„Celkem jsme přijali sázky za více než 120 milionů korun, což je šestkrát více než před pěti lety. Nejvyšší sázka byla jeden milion korun na vítězství Jiřího Drahoše,“ uvedl mediální zástupce Tipsportu Michal Peterka. 

14:16

Zájem sázkařů o volbu prezidenta republiky byl zhruba šestkrát vyšší než v případě prvních voleb v roce 2013. Podle bookmakerů sázkových kanceláří šlo o rekordní politickou nesportovní událost. Fortuna eviduje nejvyšší výhru 4,2 milionu korun při vkladu 2,2 milionu v kursu 1,91 na vítězství Miloše Zemana.

13:48

Deník The New York Times cituje odbornici na etiketu a bývalou poradkyni amerických prezidentů Elišku Haškovou Coolidge, která ve volbách podporovala Zemana. Podle ní jsou obavy Západu z něj přehnané, Zeman podle jejího názoru usiluje o zdravý, ale nikoli servilní vztah s Ruskem. Hašková Coolidge v newyorském listu uvádí, že není fanynkou Zemanových vulgarit, ale je ochotna některé jeho nedostatky přehlédnout, protože obdivuje prezidentovy rozsáhlé zkušenosti.

13:39

Podle průzkumu Kantar TNS, který dnes zveřejnila Česká televize v pořadu Otázky Václava Moravce, se pro Zemana 72 procent jeho voličů rozhodlo už před prvním volebním kolem, zatímco pro Drahoše to bylo 52,5 procenta. Zemanovi k vítězství pomohli podle zpracovatele průzkumu Pavla Ranochy zejména jeho voliči v Moravskoslezském, Karlovarském a Ústeckém kraji, kteří přispěli k celkovému nárůstu účasti na 66,6 procenta.

13:31

Televize CNN na svém webu uvádí, že Zeman je Trumpovým obdivovatelem, a podobně jako většina západních médií o něm píše jako o hlasitém odpůrci imigrace, který je zastáncem užších vztahů s Ruskem. Podle agentury Bloomberg znamená Zemanův triumf i vítězství politických sil, které vystupují proti establishmentu a které bojují proti liberálním a multikulturním hodnotám Evropské unie.

13:25

Prezident má z politiků nejvyšší plat. Zdravotní a sociální neodvádí

přečíst článek