iDNES.cz / Volby

  • Čtvrtek 25. dubna 2024 Marek

Úspěšnost politických stran

TOP 09
získali 26 zastupitelů
26
Občanská demokratická strana
získali 20 zastupitelů
20
Česká strana sociálně demokratická
získali 14 zastupitelů
14
Komunistická strana Čech a Moravy
získali 3 zastupitele
3

Popis grafu

Graf zobrazuje, kolik zastupitelů která strana získala. Platí pro obec Praha hl.m..

ČR  >  Praha  > Praha hl.m.

Zvolení zastupitelé podle stran

TOP 09 ( 26 zastupitelů ) 41.27% zastupitelů
1. Ing. Zdeněk Tůma
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 1
49 let, ekonom, Praha 6
24898
(13.18%)
2. MUDr. Iveta Borská
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 4
46 let, lékařka, Praha 6
21458
(11.36%)
3. Ing. Věra Šturmová
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 5
29 let, dopravní inženýrka, Praha 6
21119
(11.18%)
4. Petr Dodal
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 2
54 let, producent, Praha 1
20997
(11.11%)
5. Ing. Milan Effenberk Růžička
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 3
35 let, podnikatel, Praha 15
20886
(11.06%)
6. Mgr. Albert Kubišta
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 1
34 let, historik, Praha 2
17619
(11.73%)
7. JUDr. Helena Chudomelová
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 2
59 let, zástupkyně starosty, Praha 12
17326
(11.53%)
8. Mgr. Ondřej Počarovský
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 3
39 let, speciální pedagog, Praha 10
17315
(11.52%)
9. Ing. Eva Vorlíčková
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 1
48 let, ekonomka, Praha 13
17305
(11.76%)
10. Doc. Ing. Martin Dlouhý
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 5
pořadí na kandidátce: 1
40 let, vysokoškolský učitel, Praha 3
17267
(11.90%)
11. Ing. Václav Novotný
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 2
51 let, ekonom, Praha 13
16967
(11.53%)
12. MUDr. Zuzana Bonhomme Hankeová, MIB
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 5
pořadí na kandidátce: 3
51 let, lékařka, Praha 3
16695
(11.50%)
13. Ing. Pavel Richter
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 3
44 let, jednatel společnosti, Praha-Slivenec
16636
(11.31%)
14. RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D.
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 7
pořadí na kandidátce: 1
31 let, vysokoškolský pedagog, Praha 8
16543
(11.71%)
15. Ing. Michal Štěpán
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 4
45 let, vedoucí výroby, Praha 8
16542
(11.24%)
16. Mgr. Petr Trombik
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 5
pořadí na kandidátce: 2
61 let, analytik, Praha 19
16505
(11.37%)
17. Mgr. Ludmila Štvánová
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 5
pořadí na kandidátce: 4
57 let, středoškolská učitelka, Praha 3
16330
(11.25%)
18. Ing. Jiří Pařízek
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 7
pořadí na kandidátce: 2
50 let, dopravní ekonom, Praha 15
16307
(11.54%)
19. Ing. Jan Vašíček
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 7
pořadí na kandidátce: 3
36 let, ekonom, Praha 11
16147
(11.43%)
20. Dr. Ing. Milan Urban
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 7
pořadí na kandidátce: 4
50 let, architekt, Praha -Šeberov
16067
(11.37%)
21. Mgr. Nataša Šturmová
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 4
pořadí na kandidátce: 1
55 let, speciální pedagožka, Praha 7
16032
(11.74%)
22. Ing. Jiří Nouza
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 4
pořadí na kandidátce: 2
47 let, ekonom, Praha 4
15863
(11.62%)
23. JUDr. Monika Krobová Hášová
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 6
pořadí na kandidátce: 2
47 let, advokátka, Praha 1
15626
(11.64%)
24. Mgr. Lukáš Manhart
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 4
pořadí na kandidátce: 3
28 let, advokátní koncipient, Praha 8
15541
(11.38%)
25. Jiří Liška
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 6
pořadí na kandidátce: 1
57 let, umělecko-řemeslný živnostník, Praha 10
15499
(11.55%)
26. Jiří Vávra
kandidátní listina: TOP 09
obvod: 6
pořadí na kandidátce: 3
50 let, podnikatel, Praha 20
15100
(11.25%)
Občanská demokratická strana ( 20 zastupitelů ) 31.75% zastupitelů
1. Doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc.
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 5
pořadí na kandidátce: 1
66 let, lékař, proděkan, Praha 2
14306
(12.19%)
2. Radek Lohynský
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 2
38 let, projektový manažer, Praha 4
13969
(11.19%)
3. Josef Nosek
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 4
pořadí na kandidátce: 2
43 let, starosta městské částí Praha 8, Praha 8
13918
(11.99%)
4. Petr Hána
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 1
55 let, starosta MČ Praha 12, Praha 12
13917
(11.14%)
5. Ing. Vladimír Schmalz
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 3
43 let, manažer, Husinec
13638
(10.92%)
6. Mgr. Petr Bříza
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 4
pořadí na kandidátce: 1
45 let, generální manažer HC SPARTA, Praha 6
13386
(11.53%)
7. Mgr. Dalibor Mlejnský
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 7
pořadí na kandidátce: 3
40 let, starosta MČ Praha 11, Praha 11
13296
(11.46%)
8. Ing. Pavel Klega
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 7
pořadí na kandidátce: 1
44 let, náměstek primátora hl. m.Prahy, Praha 15
13120
(11.31%)
9. Aleksandra Udženija
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 5
pořadí na kandidátce: 2
34 let, radní MČ Praha 2, Praha 2
13009
(11.08%)
10. Mgr. Ivan Kabický
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 4
pořadí na kandidátce: 3
48 let, starosta MČ Praha 18, Praha 18
12997
(11.19%)
11. Bc. Ondřej Pecha
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 5
pořadí na kandidátce: 3
46 let, radní hl. m. Prahy pro kulturu, Praha 3
12972
(11.05%)
12. Pavel Hurda
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 7
pořadí na kandidátce: 2
64 let, podnikatel, Praha 3
12748
(10.99%)
13. Ing. Marie Kousalíková
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 2
64 let, náměst. primátora hl.m. Prahy, Praha 6
12678
(11.69%)
14. JUDr. Rudolf Blažek
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 1
42 let, náměst. primátora hl. m. Prahy, Praha 5
12406
(11.56%)
15. Mgr. Jan Kalousek
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 1
48 let, manažer,hudebník a producent, Praha 6
12370
(11.40%)
16. Mgr. Gabriela Kloudová, MBA
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 2
28 let, zást. starosty MČ Prahy 13, Praha 13
12258
(11.42%)
17. MUDr. Boris Šťastný
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 6
pořadí na kandidátce: 1
40 let, poslanec, př.V.pro zdr. PS PČR, Praha 10
12170
(11.44%)
18. Andrea Vlásenková
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 6
pořadí na kandidátce: 2
40 let, starostka MČ Praha 21, Praha 21
12075
(11.36%)
19. David Zelený
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 3
37 let, zást. starosty MČ Prahy 13, Praha 13
12074
(11.25%)
20. Ing. Milan Richter
kandidátní listina: Občanská demokratická strana
obvod: 6
pořadí na kandidátce: 3
34 let, nám. primátora hl. m. Prahy, Praha 10
11673
(10.98%)
Česká strana sociálně demokratická ( 14 zastupitelů ) 22.22% zastupitelů
1. Mgr. Lukáš Kaucký
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 1
28 let, historik, Praha 4
11821
(11.45%)
2. Bc. František Adámek
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 2
55 let, Předseda kontrol.výb.ZMČ P-12, Praha 12
11720
(11.35%)
3. JUDr. Petr Hulinský, Ph.D.
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 4
pořadí na kandidátce: 1
43 let, předseda Fin.výb.Zast.hl.m.P., Praha 10
11410
(11.62%)
4. Roman Petrus
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 4
pořadí na kandidátce: 2
32 let, předseda Kontr.výb.ZMČ P8, Praha 8
11168
(11.37%)
5. Mgr. Jiří Dienstbier
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 1
41 let, advokát, Praha 2
11035
(12.76%)
6. Ing. Lukáš Plachý
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 5
pořadí na kandidátce: 2
36 let, ekonom, Praha 9
10010
(11.35%)
7. Ing. Antonín Weinert, CSc.
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 6
pořadí na kandidátce: 1
63 let, ekonom, zást. star. MČ Pha 10, Praha 10
10003
(11.70%)
8. Ing. Mgr. Miroslav Poche
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 5
pořadí na kandidátce: 1
32 let, předseda Výboru infrastr. ZHMP, Praha 3
9922
(11.25%)
9. Daniel Hodek
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 1
pořadí na kandidátce: 2
42 let, zástupce starosty MČ Praha 1, Praha 1
9759
(11.28%)
10. Jan Slezák
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 6
pořadí na kandidátce: 2
49 let, podnikatel, Praha 21
9661
(11.30%)
11. Ing. Karel Březina
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 7
pořadí na kandidátce: 1
37 let, ekonom, Praha 15
9236
(11.37%)
12. Petr Dolínek
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 7
pořadí na kandidátce: 2
29 let, šéfredaktor Pražských listů, Praha 6
9143
(11.25%)
13. JUDr. Ing. Miloslav Ludvík, MBA
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 1
47 let, ředitel FN Motol, Praha 13
8565
(11.80%)
14. JUDr. Lenka Teska Arnoštová, Ph.D.
kandidátní listina: Česká str.sociálně demokrat.
obvod: 2
pořadí na kandidátce: 2
35 let, advokát, VŠ pedagog, Praha 1
8230
(11.34%)
Komunistická strana Čech a Moravy ( 3 zastupitelé ) 4.76% zastupitelů
1. Mgr. Marta Semelová
kandidátní listina: Komunistická str.Čech a Moravy
obvod: 3
pořadí na kandidátce: 1
50 let, učitelka, poslankyně PS PČR, Praha 12
4835
(11.80%)
2. Petr Šimůnek
kandidátní listina: Komunistická str.Čech a Moravy
obvod: 4
pořadí na kandidátce: 1
45 let, podnikatel, Praha 8
4218
(11.49%)
3. JUDr. Lubomír Ledl
kandidátní listina: Komunistická str.Čech a Moravy
obvod: 6
pořadí na kandidátce: 1
58 let, předseda k. v. zastup. MČ P10, Praha 10
4107
(12.09%)

Výsledky voleb

100,00 %
Podíl zpracovaných volebních okrsků100.0 %

Zobrazit mapu ČR s výsledky


Volební účast

Hlavní město Praha

44.43 % oprávněných voličů
55.57 % nevolilo