Diskuze

Tragédie stíhací jaderné ponorky: Komsomolec leží na dně už třicet let

Jedním z černých dnů sovětského námořnictva se stal 7. duben 1989. Tehdy došlo ke katastrofě jaderné ponorky K-278 Komsomolec, kromě ztrát na životech spočívá tragédie události i v potopeném radioaktivním materiálu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VS

Rusky slendrian v praxi.....Vysledkem jsou mrtvi chlapi.

7 0
možnosti
ZV

Dovedete si představit, kdyby tyto detailní informace napsal někdo v roce 1989 kamkoliv?!?!? Co by se asi dělo?!? Kontráši by se mohli podělat.....

15 0
možnosti
MB

Sami námořníci dali ponorce kvůli nákladům na stavbu jméno "Zlatá rybka"

4 0
možnosti
KR

Tam takovych zlatych rybek bylo...plno. Napr.cela trida Akula s nerozebiratelnymi reaktory chlazenymi tekutym kovem "odpociva" naveky v pristavu bez moznosti demontaze ci sesrotovani..a zere trvale proud z mistni elektrarny.

6 0
možnosti
LT

clanek dobry ale vazeni bez korektury nic ven nepoustejte...

"námořnictva se stal 7. duben 1989"

0 1
možnosti
Foto

"Jedním z černých dnů ... se stal 7. duben 1989."

Já tam žádnou chybu nevidím. Co je tam špatně?

6 0
možnosti
JM

J67a59n 87M82a50l73ý

8. 4. 2019 8:56

Tohle je jeden z případů paradoxu jaderných reaktorů. Když se uvažuje o JE, probíhá nespočet analýz (a to je v pořádku) o bezpečnosti daného místa atd. Na druhou stranu se to montuje do vojenských plavidel, která se ze své podstaty stávají stávají cílem protivníka a riziko poškození reaktoru tu tak je mnohonásobně vyšší. Jenže ono je to tak lákavý doplňovat palivo jednou za x měsíců, takže nějaké zamoření radioaktivitou jde na druhou kolej.

3 0
možnosti
JK

Ale houby ! S tímhle neměl reaktor nic společného. Ten posádka odstavila zcela standardním způsobem.

1 3
možnosti
JD

Nejsem znalec, tak se ptám jen se zvědavosti. Jaká je pravděpodobnost výbuchu pod hladinou? Popřípadě jaké by byly škody, co se týče životního prostředí? Jestli twda vůbec, nějaký výbuch hrozí.

0 0
možnosti
KR

Pri poruse reaktoru "prehratim" dojde k roztaveni aktivni zony a ta se "propali" ven ...povinna ochranna betonova obalka tam prirozene neexistuje a cele to skonci na dne ...kde to postupne zakryje bahno. Soudrzi v SSSR uz takhle "bezpecne ulozili" desitky vyslouzilych nerozebiratelnch reaktoru.

11 0
možnosti
RD

Jinak pamatuju, že tehdy už o tom psali i v novinách v ČSSR. Což byla docela novinka. I když bez podrobností.

3 0
možnosti
MK

Dobrej techno thriller! Pan Radek Folprecht má znalosti a spisovatelský talent.

19 1
možnosti
MT

Ono je už v oceánech a mořích víc potopených jaderných ponorek, a jaderných ztracených bomb. Takže nebezpečí číhá všude. Každopádně je ůspěch alespoň těch několik zachráněných.

16 0
možnosti
RJ

jak se ven dostala ta vetsina lidi kdyz do zachraneho modulu vlezlo jen 6 lidi a prezil jeden, navic kapsle se uvolnila az v dobe, kdy ponorka byla v hloubce 600 m ??8-o

0 9
možnosti
RJ

sorry vynechal jsem kousel clanku, ted uz chapu.. :-D

11 0
možnosti