Na okraji pouště Atakama v Peru leží město Lima, které se mimo jiné může pochlubit inspirativním nápadem - z atmosférické vlhkosti získává pitnou vodu.
V této oblasti je podle peruánské univerzity UTEC (Universidad de Ingeniería & Technología), která s nápadem přišla, minimum dešťových srážek a množství podzemní vody je zde znečištěno. Na druhé straně se vlhkost vzduchu v okolí pohybuje přes 90 procent, čehož lze využít k přeměně na čistou pitnou vodu.
Samozřejmě je třeba zkondenzovanou vodu z pěti kondenzátorů prohnat přes řadu filtrů, aby byla voda pročištěna a následně uložena do 20litrového tanku. Využít ji pak může na 600 tisíc lidí, kteří jsou v 7,5milionovém městě odkázáni na cisterny s vodou. Náklady na výstavbu byly asi 1 200 amerických dolarů (cca 24 000 korun). Billboard generuje asi 96 litrů vody denně a využívá napájení z veřejné sítě.
Není to podle serveru PopularMechanics první pokus získat čistou vodu doslova ze vzduchu. V roce 2011 francouzská společnost Eole instalovala v arabském Abu Dhabi větrné turbíny, které dohromady generují více než 1 400 litrů vody každý den.
Systém tak generuje energii a na druhé straně využívá chlazení kompresoru uvnitř turbíny. Vtáhne do kompresoru vzduch, kde vlhkost kondenzuje. Voda pak stéká do čistící a skladovací nádrže na spodní části turbíny. Systém je však výrazně dražší. Jedna taková turbína stála asi 660 tisíc dolarů (cca 14 500 000 korun). Vyrábí ale zároveň vodu i elektřinu.