Patnáct dlaždicových aplikací, které musíte mít

aktualizováno 
Dlaždicové rozhraní Windows je pro většinu uživatelů počítačů stále trochu nové. Existuje pro něj řada aplikací, které nabízí trochu jiný zážitek než jejich klasické verze. Vybrali jsme patnáct, které mohou stát za vyzkoušení.

Kompletní nabídka živých dlaždic pro servery iDNES.cz. | foto: Microsoft

Dlaždicové aplikace mají řadu výhod. Mezi ně počítejme například možnost automatické aktualizace, lépe spolupracují s multimédii, snadněji se ovládají, jsou navrženy pro dotyková zařízení a hlavně vypadají skvěle.

1.Google

Je-li pro vás tento nejrozšířenější internetový prohlížeč nepostradatelnou nutností, potom si stáhněte jeho dlaždicovou verzi. Obsahuje vše, na co jste zvyklí u klasické verze. Důraz však při jeho vývoji byl kladen právě na co nejlepší ovladatelnost dotyky.

 • Stahujte z Windows Store zde.

2.Dropbox

Vlastní cloudové úložiště na internetu se stalo pro řadu uživatelů nepostradatelným standardem. Dropbox je synonymem pro vzdálené ukládání obsahu a má i vlastní dlaždicovou verzi. Když je ve výchozím nastavení ve Windows 10 přítomna konkurenční služba OneDrive, aktivujte si tuto, která se v dlaždicovém rozhraní skvěle ovládá.

 • Stahujte z Windows Store zde.

3.Flipboard

Mezi českými uživateli ne tolik známá aplikace. Jde o kombinaci RSS čtečky a digitálního magazínu. Nezobrazuje pouze nadpisy a kousky textu z vybraných zdrojů, ale skládá je do jakéhosi vašeho osobního časopisu. Nabízí přednastavené stránky předních světových elektronických periodik rozdělené podle kategorií (zprávy, sport, technologie atd.), ale zadat můžete i své vlastní zdroje, které chcete sledovat, případně Facebook, Instagram, Twitter atd. a toto vše i následně snadno sdílet.

 • Stahujte z Windows Store zde.

4.VLC

Legendární multimediální přehrávač, který má i výbornou verzi pro dlaždicové prostředí. Přehraje celou řadu hudby a videa a díky vestavěným filtrům není nutné starat se o instalaci dalšího programového vybavení. Moderní prostředí potom přesně zapadá do stylu Windows 10. Pokud tak hledáte přehrávač médií příjemný na dotyk, který je flexibilní, zkuste tento.

 • Stahujte z Windows Store zde.

5.Wikipedia

Není nic snadnějšího, když nevíte, než položit dotaz na internetu či do specializované encyklopedie. Ve druhém případě díky projektu Wikipedia vzniká na internetu unikátní podoba informací z celého světa, ve které najdete odpověď na řadu otázek. Tato verze pro dlaždicové rozhraní nabízí snadné vyhledávání a prohlížení zápisků.

 • Stahujte z Windows Store zde.

6.Facebook

Oficiální Facebook aplikace obsahující všechny funkce, na které jste zvyklí ve webovém rozhraní, jako jsou notifikace zpráv, fotografie, komentáře, sledování aktivit přátel atd. Aplikace využívá prostředí Windows a tak jí dovoluje, aby se živé dlaždice ukazovaly v rozhraní Windows 10, kde je připraveno na dotyky z tabletů, ale i dalších zařízení.

 • Stahujte z Windows Store zde.

7.Twitter

Podobně jako předchozí aplikace i Twitter má svoji vlastní, díky které můžete přímo z dlaždicového prostředí obsluhovat tuto sociální síť. Obsahuje vše, co najdete ve webovém rozhraní, a tak nejste ničím omezeni. Navíc podporuje více Twitter účtů najednou.

 • Stahujte z Windows Store zde.

8.TeamViewer

Aplikace, která není určena pro všechny, ale zase umí kolikrát vytrhnout trn z paty. S její pomocí lze převzít na dálku kontrolu nad PC. Technik či kamarád vám tak může opravit problém s e-mailem, nastavením systému či nainstalovat a ukázat, jak se pracuje s vybranou aplikací. Pracuje i obráceně, takže pokud jste zdatnější, tak to můžete být právě vy, kteří někomu na dálku poradí.

 • Stahujte z Windows Store zde.

9.TuneIn Radio

Ten, kdo říká, že rozhlas je mrtvý, nezná TuneIn Radio. Tato aplikace dává posluchači přístup k více než 100 000 rozhlasovým stanicím po celém světě, stejně jako k milionům programů na vyžádání. Vyhledávat můžete širokou škálu obsahu a to podle rozhlasové stanice, umělce, skupiny atd. Aplikaci lze připnout na úvodní obrazovku Windows.

 • Stahujte z Windows Store zde.

10.Fresh Paint

Tak jako si někteří kreslili v programu Malování, tak v nové generaci Windows díky dotekovému ovládání je možné kreslit ještě snadněji a to díky aplikaci Fresh Paint. Demonstruje nový potenciál systému, protože umožňuje kreslit prsty a nabízí nastavitelné štětce a další funkce a nechybí ani předvymalované obrázky.

 • Stahujte z Windows Store zde.

11.LastPass

Nebo-li poslední heslo. Léty prověřená aplikace, která umožní, že si budete moci zapamatovat už pouze jedno heslo, pro přístup do tohoto trezoru, kde ostatní hesla budou uložena v bezpečí. Aplikace umožňuje i automatické předvyplňování přihlašovacích údajů. Najdete v něm i generátor hesel a další funkce.

 • Stahujte z Windows Store zde.

12.Evernote

Lepítka na monitor nejsou v dnešní době v kurzu. Nyní frčí elektronické zaznamenávání informací. Své postřehy, poznámky či připomínky můžete psát, ale i diktovat do tohoto programu. Navíc tak můžete dělat nejen v dlaždicovém prostředí, ale také třeba ve smartphonu. Tak je budete mít vždy s sebou, protože se synchronizují.

 • Stahujte z Windows Store zde.

13.Skype

Microsoft tvrdě pracuje na vylepšování této komunikační platformy spojující lidi na celém světě pomocí internetu. Nabízí vést textové a videohovory a to jak mezi různými zařízeními, tak telefony. Možné je uskutečnit také skupinové hovory, posílat videozprávy či soubory, případně nasdílet obrazovku.

Stahujte z Windows Store zde.

14.iVysílání ČT

Vybrané pořady vysílané v České televizi jsou jednoduše ke zhlédnutí. Tato aplikace nabízí archív odvysílaných pořadů ČT1, ČT2, ČT24 a ČT4, který obsahuje více než šest let videoobsahu. Možné je také sledovat vybrané pořady v živém vysílání.

 • Stahujte z Windows Store zde.

15.Netflix

Oblíbená videopůjčovna Netflix je od začátku letošního roku také dostupná v ČR. To znamená, že konečně můžeme sledovat obrovský archív multimédií i když se nacházíme v Česku. Pro tuto službu existuje povedená dlaždicová aplikace, se kterou si budete připadat, jako kdybyste ovládali multimediální centrum. A dobrou zprávou je, že Netflix lze zkoušet měsíc zdarma.

 • Stahujte z Windows Store zde.

Kterou z dlaždicových aplikací byste doporučili?

celkem hlasů: 985

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 14. července 2016. Anketa je uzavřena.

Žádnou 644
iVysílání ČT 109
VLC 56
Google 43
TuneIn Radio 36
TeamViewer 18
Skype 14
Netflix 12
Evernote 11
Jinou 11
Dropbox 7
Fresh Paint 6
Flipboard 5
Facebook 5
Wikipedia 3
LastPass 3
Twitter 2
 

Nejčtenější

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

Kapitán nedosáhl na pedály. Začátek proudové éry přinesl zvláštní nehody

B-707 N7071 Braniff

Nová technika není vždy nutně bezpečnější. Dokládá to vývoj v letectví na přelomu 50. a 60. let. Piloti se s novými...

Severní magnetický pól se vydal na cesty. Co když doputuje až na jih?

Posun severního magnetického pólu

Naši planetu čeká přehození magnetických pólů. Nebude to zřejmě brzy, proč k tomu ovšem vůbec dojde a co může změna...

Další z rubriky

Aplikace: Vytvořte si vlastní Lego příběh nebo se staňte malířem

Tablet jako malířské plátno

Pro tablety a Androidem a iPady vývojáři připravili šikovný kalendářový widget, aplikaci na sledování používání...

Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

Software zdarma: zůstaňte v kontaktu s kýmkoliv z celého světa

Ilustrační foto - komunikace

Komunikace nebyla nikdy snadnější a dostupnější. Umožňují to speciální klienty nové generace a navíc zdarma. Také umí...

Najdete na iDNES.cz