Diskuze

Schovejte tajný soubor do nevinného obrázku

Našli jsme několik výborných utilitek, pomocí kterých můžete skrýt nejen složky a soubory na pevném disku, ale také vložit text do obrázku, text do textu, tabulku do tabulky apod. Chcete-li svá data chránit či zvýšit zabezpečení PC, máme pro vás řadu zajímavých nástrojů.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Martin

22. 3. 2005 17:06
Camouflage
Myslím si, že by ve výpisu softu, který umí schovat soubor do souboru neměl chybět (i mnou oblíbený) program Camouflage. Je to program, který umí schovat jakýkoliv soubor do jakéhokoliv jiného a to v neomezeném množství!!! Nechybí ani možnost tento soubor zaheslovat (heslo je poté vyžadováno při "Uncamuflage"). Po nainstalování se v menu pod pravou myší vytvoří dvě položky "Camouflage" a "Uncamouflage". Dále si s tím už poradíte ;)
Více a download na webu: http://camouflage.unfiction.com" target="_blank" rel="nofollow">http://camouflage.unfiction.com
0 0
možnosti

Riccardo

22. 3. 2005 16:02
Ukrytí dat do obrázku
Je sice fakt, jak tady někdo řekl, že FBI nebo Mosad by ty data z obrázku dostal, ale není mi jasné, jak by FBI došla k tomu, že má smysl se zaobírat zrovna tímhle obrázkem ...
Stará dobrá rada zní: Cokoliv se dá nejlépe ochránit tak, že zajistíte, aby o tom nikdo nevěděl (a tutdíž neměl tušení, že je tady co dekódovat, ukrást, apod...).
Proto mají prográmky na utajení/skrytí dat velký smysl.
0 0
možnosti

Bolek

22. 3. 2005 15:15
Nikdo nic nepozna :-)
Haha. Existuji zpusoby, jak zjistit, ze obrazek obsahuje dalsi data. Vyuziva se pritom rozdilu ve statistice skutecneho obrazku a obrazku se steganograficky zapsanymi daty. Steganografie je dobra vec a pred spoustou lidi ty data skutecne ukryjete, ale na ukryti pred FBI/CIA/FSB/Mossad a podobnymi institucemi to nestaci. Co se tyce zbylych programku, tak bych rekl, ze ty jsou uplne out. Heslo v boot sektoru diskety vam prectu snadno, rychle a jednoduse pomoci nastroju jako Norton Disk Editor. Skryte bezici proces, skryte slozky a podobne - neverim, ze se do toho trosku schopnejsi clovek nedostane. Zvlast pokud bude mit administratorska prava. Mozna to nenapadne BFU, ale ja jakozto clovek se 17 lety zkusenosti s programovanim vseho mozneho od Z80 po Athlon 64 se tam nejspis dostanu. Takze pokud chcete neco chranit, pouzijte RSA, elitpticke krivky nebo neco takoveho. Tam sice kazdy vidi, ze jsou tam chranena data, ale za to nevim, ze by se to dalo v rozumne kratkem dobe rozlousknou
0 0
možnosti

UPOZORNĚNÍ

22. 3. 2005 11:48
..
Přesně, zálohujte! Spíše rada zní NEPOUZIVAT, protoze jsem sám měl možnost přijít o data i když jsem samozřejmě heslo znal.. Nevím proč se to zde vůbec vyskytuje! Je to špatnej soft..
0 0
možnosti

Tom

22. 3. 2005 11:15
Dobrý článek
Blahopřeji pane Dvořák, konečně užitečný softik. Homer1: kolego, nikdo tě nenutí si to stahovat a instalovat, kdýž dobře nevíš co děláš, tak jen klikej a čti.
0 0
možnosti

Netahlo

22. 3. 2005 10:24
Pruzny disk
probuh a z ktery popelnice vyhrabali autora clanku ? delit disky na tvrde a pruzne ?!  kolik ti je paprdo ?to je uz davno OUT ...  ty jsi hnup
0 0
možnosti

chromik

22. 3. 2005 11:00
Re: Pruzny disk
A podle tebe neni? :)
0 0
možnosti

Petr

22. 3. 2005 5:03
Super soft
Mezi popisovanými programy je také ten, který váš počítač bezpečně ukryje i s daty do popelnice. Takže pozor na popeláře ! (neba na data ?)
0 0
možnosti

Homer1

22. 3. 2005 0:59
!!!
Koukám, že z technet.idnes.cz se stává agilní propagátor obskurních prográmků.
 
Až si rozmr*áte počítač, poděkujte redakci....
 
Takových SUPER utilitek už bylo spousta, a kdo nezálohuje data, ten může hořce zaplakat.
0 0
možnosti