Test do 40 tisíc: DELL Inspiron 2650 - výkonný základ

  0:01aktualizováno  0:01
Domácký DELL? Spíše domácí profesionál - neumí vše, ale co umí, umí dobře. DELL Inspiron nabídl velice solidní vybavení, žel se tím dostal nad cenovou hranici testu. Ale nižší modely nabízí alespoň něco z našeho kousku a lze je dostat pod 40 tisíc Kč. P4, GeForce a velký displej - do domácnosti či vlastní kanceláře jako dělané.

Podobně jako Toshiba, i DELL nám dodal na recenzi model, který se (značně) vymyká zadanému limitu srovnávacího testu 40 tisíc Kč. Avšak pro srovnání pro srovnání s nabídkou nižších modelů - a pro představu o vlastnostech a výkonu méně vybaveného modelu Inspiron 2650, který je k dostání i za 40 tisíc včetně DPH v balíčku služeb jedné z bank, od jednoho z operátorů a v neposlední řadě též přímo od DELLu - jsme jej v přehledu ponechali. Základní konfigurace s námi testovaným Pentiem 4 1,7 GHz, ale jen s DVD, se 128 MB paměti, 16 MB videopaměti a 14,1 palcovým displejem stojí 35.690 Kč bez DPH, náš testovací model při ocenění na www stránkách DELLu vyšel na 53.090 Kč.

DELL Inspiron 2650 nevyniká celkem v ničem - krom toho nejpodstatnějšího: svého výkonu! Ten je až na výjimky špičkový nebo blízko nejlepších hodnot, kdy naměřených. Není divu, DELL na Inspironu nešetřil a dal mu do vínku to nejlepší ze současných technologií - za přijatelnou cenu.

Takže v notebooku naleznete kombinovanou DVD-ROM/CD-RW zapisovačku, 15,1 palcový displej s rozlišením 1024 x 768 bodů, grafickou kartu GeForce, i když starší generace "jen" GeForce 2 Go, ale především, v této třídě neobvyklé úsporné Pentium 4-M na 1,7 GHz.

Provedením a vzhledem je Inspiron klasický DELL - konzervativní, masivnější celoplastové provedení černé základny a víka je pro jejich řady typické. Inspiron nenabízí žádné speciality, "jen" vyzkoušenou klasiku: základní rozhraní, disketovou jednotku a kombimechaniku DVD/CD-R/RW. Tak jako domácí Toshiba, těžký all-in-one míří na stoly a do kanceláří, se svými 3,56 kilogramy není vhodný pro časté nošení v ruce.

V ostatních ohledech se drží v mase ostatních: klávesnice umožňuje pohodlné psaní, ovšem s neexistujícím rozdělením jednotlivých oblastí funkčních kláves - jedno velké pole zahrnující všechny klávesy bez rozdílu poněkud mate a chybí mu na přehlednosti. Touchpad nabízí pouze základní dvě tlačítka, doplňující posuvná tlačítka zde nejsou, podobně jako chybí vícero volně definovaných kláves pro rychlé spouštění.

DELL se může pochlubit prakticky "jen" špičkovým výkonem, "jen" renomé značky a kompletností dané nabídky. Nenabízí málo, nám na něm chyběla především dodatečná rozhraní a trochu více ergonomie klávesnice a touchpadu. Vysoce výkonná, dosti těžká (3,56kg) sestava, se slušnou dobou provozu na akumulátory (120 minut), která má své plusy v hrubém výkonu, ne v univerzálnosti použití.

  Zhodnocení - rekapitulace Max: 5000DELL: 3021
  Vzhled a konstrukce 1000622
  Kvalita, stabilita komponent 1000554
  Výkon a výsledky testů 1200932
  Výdrž,velikost, ergonomie 1100679
  Záruka 700233
  Cena bez DPH/včetně DPH53090,-64770,- 

Detailní testovací protokol naleznete na této stránce [klikněte zde] včetně co nejpodrobnějšího popisu a zhodnocení vlastností notebooku, pozitiv i negativ, výsledků benchmarků a testovacích aplikací, doby provozu na akumulátory, rychlosti dobíjení a dalších vlastností.

 

Nejčtenější

Třímachový zabiják letadlových lodí Suchoj T-4 byl velkým žroutem rublů

Suchoj T-4

Historie letectví se pozoruhodnými stroji jenom hemží. Jedním takovým byl i sovětský bombardér Suchoj T-4. Vznikl pouze...

Scéna jako z hororu. Na střeše mrakodrapu vrtule rozsekala cestující

Havárie vrtulníku N619PA na střeše budovy PAN AM 16.5. 1977

Části zdeformované vrtule se do ulic New Yorku řítily jako smrtící neřízené projektily. Vrtulník společnosti New York...

Poslední vrtulník. Začíná předehra zcela zapomenuté letecké tragédie

Reklama NYA zvoucí k cestování v proudové době

Byla to budova, kterou by někteří obyvatelé New Yorku nejraději hned po dokončení nechali zdemolovat. Místní bar s...

Osudový omyl. První a poslední přistání proudového letadla v Olomouci

MiG-21F trupového čísla 0618 s nímž v Olomouci tragicky havaroval kadet Omran...

Bylo mu 23 let, když se u Přerova učil létat na vysoce výkonném letounu Mig-21F. Podcenil však zadání úkolu a při...

Statisíce posluchačů přišly o svá internetová rádia, náprava je pomalá

DAB rádio Pure Oasis Flow

Mnoha posluchačům internetových rádií zmizely předvolené stanice i jimi přidané streamy. Největší výrobce čipů pro...

Další z rubriky

Proti chrápání i pomoc v těhotenství. Philips ukazuje novinky pro zdraví

Mezinárodní setkání IFA GPC 2019 právě probíhá ve Španělsku

Společnost Philips představila na akci IFA Global Press Conference novinky z oblasti péče o zdraví, které budou mít...

Prodlouží zasedačku až na druhý konec světa. Videokonference od Logitechu

Na snímku kamera Logitech Rally, Display HUB a reproduktor videokonferenční...

Není to levná záležitost, ale pokud jste při svých jednáních často odkázáni na videohovory, nabízí nový Logitech Rally...

Apple inovoval malý tablet. Trvalo to čtyři roky

Nový iPAd mini podporuje dotykové pero.

Apple poněkud překvapivě uvedl na trh dva nové tablety - malý mini a klasický Air. Oba dostaly nový čip či větší paměť...

Najdete na iDNES.cz