Přístroj firmy INTERMEC není nepodobný staršímu výrobku firmy COPMAQ, konkrétně AERO 1550. Toto Pocket PC je stejně lehké, tenké, má "černo-zelený" monochromní displej a drží se stejně příjemně v ruce. Přesto se nejedná o stejný výrobek, protože je podstatně rychlejší než první jmenovaný, pohání ho totiž 206MHz StrongARM procesor. Na co u této hračky mysleli výrobci, ukazují i "hráčsky" rozmístěná ovládací tlačítka. Cena tohoto drobečka byla stanovena na 449,-USD a dle následujících podrobností můžete sami posoudit, zda je tato - o 150,-USD vyšší cena (než u AERA 1550) - přiměřená, či nikoliv.
Pojďme se podívat, co dodávka obsahuje: na první pohled obsah vypadá relativně "levně". Síťový napáječ kupodivu není přímo u přístroje, ale je odděleně, součástí dodávky není ani ActiveSync software firmy Microsoft, ani Licence Pocket PC - zřejmě si vše musíte downloadovat ze stránky firmy Microsoft.
Co tedy v balíčku vlastně je:
- Intermec Model 70 Pocket PC
- Nabíjecí Lithium-Ionové baterie
- RS-232 sériová kolébka
- AC Adapter
- Jednoduché pouzdro
- Quick Start Manuál
- Záruka
Předinstalovaný software:
- CF Backup - záloha
- Expenses - výdaje
- Your DeskTop -Váš desktop
Tomuto dvoubarevnému přístroji - zadní část černá, přední ocelově šedá - dominuje tlačítko zapínání, které vyzývavě křičí svou žlutou barvou. Ostatní tlačítka vypadají, že jsou rozložena svým určením pro hráče, protože fungují jako ideálně rozmístěná směrová tlačítka. Rozměrově tento přístroj o něco málo převyšuje ultra tenká zařízení typu VISOR EDGE, PALM Vx, nebo SONY CLIE, ale je menší a lehčí než konkurence z řad Pocket PC např. iPAQ firmy COMPAQ - velikosti a tloušťky můžete vidět na obrázcích níže.
Zleva: VISOR Edge, Itermec 70, VISOR Clie
Zde je řazení zespoda: VISOR EDGE, Intermec 70, iPAQ
Pojďme se nyní podívat na další "kvality", které tento přístroj nabízí:
DISPLEJ - je kvalitativně srovnatelný s displejem iPAQu 3100, ale není tak ostrý, jako u tenkého PALMu, nebo VISORu. Že je displej poměrně dobře čitelný je vidět i z obrázku v úvodu.
ROZLOŽENÍ KOMPONENTŮ:
- vrchní část (čelo) obsahuje mikrofon a LED indikaci napájení
- vršek přístroje IrDA port, CF slot (typ I), sluchátkový jack
- spodek (pod displejem) - 4 aplikační a zároveň herní klávesy, klávesa Start menu, a výrazné tlačítko zapnutí/vypnutí
- spodek přístroje - sériový port (neobsahuje USB), pojistka místa pro baterie
- levá strana - tlačítko systémového managera, Akční - scroll tlačítko (známé z výrobků zn.SONY), tlačítko nahrávání (hlasových poznámek)
- pravá strana - na té je pouze konektor pro napájení ze sítě
- zadní strana - místo pro Stylus (pero), skryté tlačítko RESETu, reproduktor, místo pro hlavní a záložní baterie.
V dodávce je i zmiňovaná sériová kolébka, tato je extrémně lehká, což má i své nedostatky (lehce se převrací - malá stabilita). Bohužel k větší stabilitě nenapomohl ani její neobvyklý tvar.
Poslední věcí, kterou naleznete v dodávce je pouzdro, tzv. slipcase, což je běžné pouzdro pro zasunutí, které (jak jinak) jako by vypadlo z oka výrobku dodávanému firmou COMPAQ. Dodavatelem celého zařízení je totiž společnost HTC sídlící na Taiwanu, která vyráběla a vyrábí jak iPAQ, tak i AERO pro firmu COMPAQ.
Přístroj samotný je velice slušnou a rychlou variantou kapesního počítače, přehrávání např.audio MP3 souborů - jak prostřednictvím reproduktoru, tak sluchátek - je kvalitní a bezproblémové. Velkou nevýhodou je pak "pouhých" 16MB paměti a vysoká cena. Věřím, že kdyby tato byla stanovena na polovinu, tak by se tento přístroj na pultech obchodů moc neohřál.