Diskuze

Soukromí je možná jen neudržitelná anomálie, tvrdí „otec internetu“

Vinton Cerf na jedné přednášce připomněl, že právo na soukromí tady s námi není dlouho. Ještě před pár desítkami let nic takového nikdo nikomu negarantoval. Nyní sami soukromí svým chováním především na internetu narušujeme.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Chování lidí na internetu a špehování NSA nejde spojovat. Je v tom obrovský rozdíl. Zatímco NSA a spoustu jiných organizací soukromých i státních a ve spoustě zemích včetně čr špehuje lidi bez jejich vědomí a souhlasu, tak člověk, který sám na sebe něco vyzradí na netu to udělá dobrovolně a vědomně. A to je obrovský rozdíl který by se neměl zlehčovat samozvanými "odborníky".

A druhá věc je ta, že autoři by se měli méně zaměřit na názory na americké internetové a sociální prostředí a měli by se více zaměřit na to české, které je a doufám že pořád bude rozdílné, protože tyto články se píší pro čechy a ne pro američany.

0 0
možnosti

tohle je proste problém mas protože masy nechteji pochopit ale zaroven by chteli chranit. Naic je to i problém dnesnich sociálních siti... kdysi když jsme ještě byl na usenetu tak se sice taky zrduzovali lidi jenze za nejakym zajmem takze se diskutovalo o necem ne o jejich soukromi to bylo pro většinu tabu stacil nick. A tady je ten problem... masy obecne vic nez soukromi nabidnout nemohou... a není to malo pro toho kdo zna cenu informaci

0 0
možnosti

P15e83t95r 49H10e64l46l20e68r

25. 11. 2013 12:41

"Ve městě, kde žije tři tisíce lidí neexistovalo soukromí, každý věděl, co ti druzí dělají," - naivní iluze, leda že by to bylo město nějaké náboženské sekty. Ve skutečnosti vůbec nevíte, co kdo dělá, jen máte nějakou utkvělou představu.

8 1
možnosti

v cechach mozna, ale v americkem mestecku, to tak byvalo a je i dnes.

0 0
možnosti

Každý má právo na sebe prozrazovat co chce a klidně i žít ve skleněném domě. Vlády by ale neměly vynucovat omezení soukromí toho druhého, nebo lidi plošně sledovat (jen ty skutečně nebezpečné). Například jako politik nevytvoříte celoměstskou kamerovou síť, protože nechcete agendu velkého bratra. Místo toho si lidé budou dávat na své domy kamery (kdo bude chtít), aby ochránili svůj majetek. Když se na ulici stane zločin, tak policie požádá majitele o záznam a všichni jsou spokojení.

2 2
možnosti

ad pozadí fotky, které vyzradí tajemství. z podstaty věci to není možné. příklad: jste na veřejnosti s milenkou - někdo vás vyfotí - dá na facebook - vyzradí se "tajemství" milenka. VY sami jste se s ní promenovali po veřejnosti, to, že to někdo náhodou vyfotil je druhotné. kdo chce mít tajemství, musí se tak taky chovat. rozhodně si nemají stěžovat ti, co na sebe vykecají na facebooku cokoliv jim slina na jazyk přinese, a pak se hrozně diví, že si to někdo přečetl... :-)

4 3
možnosti

No proto se dřív na netu lidi vyskytovali jenom pod přezdívkami a bez fotek. A hodně si rozmysleli, než svou identitu někomu prozradili. Ale co se internet masově otevřel všem, tak to vypadá, jak to vypadá.

A máte pravdu, že je jen na rozhodnutí lidí, co o sobě prozradí, nicméně např. děti to kolikrát vůbec netuší a nechápou. Vůbec bych přidala víc hodin občanky, kde se bude učit i o tomto.

5 0
možnosti

K čemu soukromí? Facebook mám zcela veřejný, přidám si i lidi co neznám, telefon, email veřejný. Fotky atd. Nevím, čeho se někteří štítí. Problém je, když máte milenky nebo nadáváte šéfovi. Ale člověk se prostě musí chovat slušně i na síti. A případně vybírat milenky co nepoužívají internet a nesdílejí s vámi označené fotky ;) Soukromí potřebuji v podstatě zločinci a teroristi. Ono i Osamu dopadli na základě toho, ze k němu domů nevedl net ani telefonní drát.

3 19
možnosti

Což o to, kdyby jsme žili v pohádkovém světě, s utopickou vládou, která respektuje veškerá práva a svobody jednotlivce a zároveň měli naprostou jistotu, že tato vláda tu bude vždy pro nás, pak byste měl pravdu. Jenže my žijeme ve světě federalizace Evropy a nejen ji, kdy se díky vzdalování rozhodovacího procesu od občanů dostáváme do stavu, kdy přicházíme o právo podílet se na rozhodování o našich životech. A blíží se doba, kdy o nás bude rozhodovat jen pár vyvolených z Evropské komise. A pro tyto případy by odpůrci tohoto režimu měli mít právo na nějaké soukromí. Víte ono ryze nekonformních lidí, kteří by se postavili autoritám za každou cenu jsou jen  přibližně 2% z populace. Tak jen ať to EU a ECTR nemá tak lehké při hledání těch statečných ;-)

11 1
možnosti

mam pocit ze ilustrační cedule v ceske verzi něco ztrácí...

3 0
možnosti

Mně to přijde pořád stejně vtipné ;-D;-)

3 0
možnosti