Společnost Kiwwi nabízela internet zdarma od 24. 10. 2000. Jeho provoz tedy končí po roce a jednom měsíci. Uživatelé internetu zdarma se o zrušení přístupu zdarma dozvěděli dopisem z 27. 11. – tedy tři dny před zrušením tohoto přístupu.
Všem uživatelům přístupu internetu zdarma byl ale zachován e-mail a webové stránky, podle svých webových stránek ale společnost jinou službu, ani placenou, pro připojení k internetu nenabízí a lidem, kteří si chtějí vybrat svoji poštovní schránku, doporučuje služby ostatních provozovatelů internetu zdarma. Portál Kiwwi.cz, docela příjemně a nápaditě graficky vyvedený, zůstává zachován, o tom, že se jeho provoz finančně vyplatí, je ale možno pochybovat.
Oficiální vyjádření k důvodům zrušení přístupu internetu zdarma jsme sice ještě nedostali, ale podle neoficiálních informací zaměstnanců společnosti se firmě nepodařilo s objemem provozu překročit kritický počet minut, kdy by služba začala alespoň pokrývat provozní náklady. Provozovatelé služeb přístupu k internetu zdarma totiž dostávají podíl z provozu od Českého Telecomu a výše tohoto podílu závisí na počtu minut provolaných na čísla služby provozovatele. Není se ostatně čemu divit – na trh připojení k internetu zdarma přišel Kiwwi jako jeden z posledních a oficiální čísla o počtu svých uživatelů nikdy nepublikoval, což samo o sobě potvrzuje teorii, že aktivních uživatelů bylo málo.
Například na Slovensku i v Maďarsku místní pobočka Kiwwi internet zdarma stále nabízí. Zde je ale situace diametrálně odlišná. Společnost Kiwwi na slovenský trh přišla jako první konkurent Telecomu v hlasových službách a jako první s nabídkou internetu zdarma. Na docela malém slovenském trhu záhy získala přes 100 000 uživatelů internetu zdarma. Ovšem ani v Maďarsku, ani na Slovensku neposkytují místní monopolní telekomy provizi z připojení, a tak jedinou ziskovou aktivitou je prodej hlasových služeb, případně reklamy na portálu Kiwwi. Služba připojení k internetu je tak především lákadlem na telefonní služby.
Také v České rebuplice Kiwwi nabízí své telefonní služby - tedy konkuruje Českému Telecomu nabídkou levnějších hovorů pro firmy. Společnost má kapacitu sítě pronajatou od firmy GTS, vlastní páteřní síť neprovozuje.
Kromě společnosti Kiwwi nabízejí připojení k internetu zdarma IOL pod jménem Quick, Contactel (Redbox), Vol (Volný) a Tiscali (po odkupu World online). Již dříve přestala internet zdarma nabízet společnost Brailcom – firma neměla dost zákazníků na to, aby se jí vyplácelo službu internetu zdarma poskytovat, a hodlala svoje prostředky investovat jiným směrem, což bylo vzhledem ke konkurenci jen dobře.
Pomalu tedy nastává situace známá i z jiných částí telekomunikačního businessu – slabší a ti, kdo nestihli obsadit dostatečně velkou část trhu, odpadají nebo se přeorientovávají na jinou část trhu, kde mají silnější pozici. Ostatně, internet zdarma nabízejí v ČR již jen čtyři společnosti, a to firmy, které investují mnoho peněz do svého postavení na telekomunikačním trhu. Kdo z nich zavře své brány příště, až mu dojde dech i peníze?
Společnost Kiwwi s.r.o. je dceřinou společností rakouské Kiwwi CEE Holding.