Hezký podvečer, vítejte u on-line reportáže z šestého utkání široké baráže mezi Olomoucí a Chomutovem. Obě mužstva zatím nedrží postupové pozice, to se ale po dnešním kole může změnit.

Utkání začalo.

0:20
Důležité

Domácím se start vůbec nepovedl. V obraně propadli a Chomutovští bruslili na branku v přečíslení. Puk před odkrytou brankou měl u hokejky Půlpán, jenže skákavý kotouč pořádně netrefil.

1:43

Olomoučtí jsou v úvodu utkání stažení. Chomutov diktuje hru, další ránu Hromase musel zablokovat Janáček.

Rozhodčí: Lacina (CZE), Šindler (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 4 523

2:56

Do útoku už vyrazila i Olomouc. Jako první se odvážil překročit modrou čáru obránce Bartoň a vyslal prudkou střelu k levé tyči. Hanuljak ukázal pohotový zákrok.

3:54

Hra se rychle přelívá od branky k brance. Kolouch si vyměnil puk se spoluhráčem a svižně vypálil, Hanuljak musel znovu zakročit.

4:36

Poslední minuty patří spíše Olomouci. Žádnou z dobrých střeleckých pozic však domácí hokejisté zatím nedokázali využít.

5:52

Stehlíkovu ránu vyrazil Kašík jenom před sebe a po puku se hned sápal Ondrušek. Obrana nepřehlednou situaci vyřešila.

6:39

Jaroslav Kůs (Chomutov) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Martin Rýgl a David Hruška. Stav zápasu Olomouc - Chomutov 0:1
Slušně zaplněná aréna úplně ztichla. Kůs najížděl do pásma z pravé strany, nahodil puk a gólman Kašík si ho hřbetem lapačky srazil za záda. Kotouč přitom zřejmě vůbec nemířil do branky. To je hodně nešťastný start pro domácího brankáře.

8:58

Švaňhal proletěl středním pásmem jako drak, pak se sklouzl podél mantinelu, projel kolem branky, ale nezakončil.

9:19
Důležité

Důras po jednoduché souhře na modré čáře jel sám na brankáře. Kašíka si chtěl roztáhnout dlouhou kličkou a pak zastrčit puk mezi betony. Záměr se mu však nevyvedl.

9:30
Tresty

Vyloučen hráč Milan Ministr (Olomouc), 2 min. za Hákování

9:54

Nahození tentokrát Kašík chytil s přehledem. Lepší střeleckou pozici si zatím Chomutov nevypracoval.

10:41

A olomoucký brankář si poradil s lehkou střelou Mrázka. Domácí se v oslabení brání úspěšně.

11:30

Ministr opustil trestnou lavici, Olomouc se ubránila.

12:41

Lhotského střela od modré čáry se překvapivě odrazila před branku, kde na dorážku číhal Králík. Už se natahoval po kotouči, když ho v posledních chvíli obránci odtlačili od puku.

13:21

Divíšek vpadl do útočného pásma a z levého křídla křížem pálil na branku. Kašík zakročil lapačkou.

13:53
Tresty

Vyloučen hráč Radim Kucharczyk (Olomouc), 2 min. za Vysoká hůl

15:53

Chomutov v druhé přesilovce příliš nepředvedl. Olomouc přečkala dvě minuty beze strachu.

16:34

Až chvíli poté pořádně hosté zahrozili. Hromas s Divíškem se natlačili před branku a několikrát doráželi proti dobře postavenému Kašíkovi.

17:41

Olomoučtí pod tlakem vyhazují puk, soupeř je teď na chvíli sevřel. Pěknou pozici měl chomutovský Jíra.

19:05
Tresty

Vyloučen hráč Jaroslav Kůs (Chomutov), 2 min. za Sekání
První přesilovku si zahraje také Olomouc.

19:17

Jakub Bartoň (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Jiří Ondrušek a Pavel Selingr. Stav zápasu Olomouc - Chomutov 1:1
Prostá olomoucká akce vedla k vyrovnávacímu gólu. Kucharczyk zastínil brankáři výhled a obránce Bartoň kolem něj rázně vystřelil puk do sítě. Gól pak domácí kapitán bouřlivě oslavil.

Skončila první třetina.

Začala druhá třetina.

21:58
Tresty

Vyloučen hráč Martin Janáček (Olomouc), 2 min. za Vysoká hůl
Janáček fauloval v souboji před olomouckou brankou. Chomutov bude hrát třetí přesilovku.

22:34
Důležité

Kašíkův lachtaní skok teď uchránil Olomouc od inkasované branky. Přihrávka přes šířku pásma doputovala ke Kraftovi, jenž z ostrého úhlu střílel na odkrytou branku. Brankář však dokázal puk zastavit.

23:58

Janáček je na ledě, Chomutov opět přesilovku nevyužil.

24:30

Procházka s Hruškou se drali za gólovou dorážkou, olomoučtí beci je však stačili zachytit. Chomutov ovšem před Kašíkem způsobil velký rozruch.

24:57
Tresty

Vyloučen hráč Vojtěch Kubinčák (Chomutov), 2 min. za Hrubost

26:10

Kolouch, který si počkal na odraz před brankou, promáchl volný puk. Olomouc pak ztratila pásmo.

26:26

Tentokrát Kolouch už puk trefil. Hanuljak zareagoval trochu pozdě, a tak se od něj puk odrazil mezi kruhy. Musel pak zasahovat i proti dorážce.

29:10
Důležité

Olomoucký Kucsera dorážel u druhé tyčky, než klečel po zákroku brankář Hanuljak, přesto gólmana nastřelil. To byla zbytečně promrhaná příležitost.

30:01

Dva chomutovští hokejisté hlavou vletěli před střílejícího Kucseru, stejně však puk nezastavili. To musel učinit až Hanuljak, který si vyjel vysoko před brankoviště.

31:10
Důležité

Olomoučtí teď počítají jednu šanci za druhou. Rác teď zatáhl puk před branku a k dorážce se řítil Kolouch. Puk však v tísni nahrnul jen do ležícího gólmana.

31:29

Kucsera tečoval Ondruškou střelu, Hanuljak však zasáhl včas a přesně. Olomoucký tlak je silný.

33:03
Důležité

Bartejs se ocitl v obrovské šanci před Kašíkem. A selhal. Střílel k levé tyči, jenže Kačík bezvadně zakročil vyrážečkou. Bartejs hluboko zaklonil hlavu plnou výčitek, spoluhráči ho pak museli uklidňovat.

34:35
Tresty

Vyloučen hráč Miroslav Hanuljak (Chomutov), 2 min. za Podražení
Brankář Hanuljak hokejkou podrazil olomouckého útočníka.

34:49

Hanuljak se musel natáhnout po sraženém puku plachtícím do brankoviště. Kucharczyk pak do něj vrazil a shodil mu masku.

35:58

Řípa měl trochu místa na pravé straně, beka však neobešel a vystřelit na branku se mu také nepovedlo.

36:35

Olomouc svou výhodu nevyužila, hosté se už uvolnili ze sevření.

37:41

Chomutovští obránci zablokovali tři olomoucké pokusy v řadě. Pak do útoku vyrazil Půlpán, svižně prošel defenzivou, ale na zakončení už neměl sílu.

38:43

Kucsera nemá zrovna střeleckou formu. Puk při další šanci poslal mimo branku.

39:23

Klasická akce tohoto střetnutí, v němž se moc nepřihrává, zato hodně stříli. Sikora prošel pár kroků za modrou čáru a hned vypálil. Kašík zakročil.

Skončila druhá třetina.

Začala třetí třetina.

41:32

Třetí třetina se rozjíždí hodně pomalu. Nikdo ještě nevystřelil. Oproti tempu z poslední dvacetiminutovky je to citelný rozdíl.

43:19

Vůbec nic se neděje. Puky se nahazují, obránci se v soubojích zastupují. U branek zůstává led skoro nedotčený.

44:00

Kucsera opět v dobré pozici. Útočník, jemuž se dnes nedaří prostřelit Kašíka, pálil z dorážky mimo branku.

45:33
Tresty

Vyloučen hráč Martin Šagát (Chomutov), 2 min. za Nedovolené bránění

46:03

Přihrávka Valenty doklouzala až před branku, kde stál Diviš. Nepodařilo se mu však ve skrumáži čistě zasáhnou puk.

46:49
Důležité

Chomutovská čtyřka je zcela vyšťavená. Domácí sehráli povedenou souhru, kterou zakončoval Řípa. Obránce mu však gólovou ránu srazil.

47:02
Důležité

Hanuljak ležel na zádech, obracel se po zákroku zpátky na nohy, a vtom ho prudká střela MInistra zasáhla do masky. Chomutov měl obrovské štěstí.

47:33

Chomutov přežil kritické dvě minuty a už hraje v pěti. Olomouc celou přesilovku sehrála v útočné třetině, ale gól z náporu nevymáčkla.

48:36

Michal Vodný (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Petr Kolouch a Roman Rác. Stav zápasu Olomouc - Chomutov 2:1
To už ale Chomutov nevydržel. Olomoučtí se řítili na branku v přečíslení tří na jednoho, Kolouch posunul puk na levou stranu Vodnému, jenž přehodil Hanuljakův beton.

49:45

Kucharczyk se schoval za obranou a čekal na dlouhou přihrávku, která skutečně přišla. Olomoucký veterán ji však nezachytil.

51:34

Kubinčák zavezl kotouč až k brankové konstrukci a zadovkou hledal Hrušku. Olomoucká obrana si tu kombinaci pohlídala.

53:47
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Káňa T. (Chomutov), 2 min. za Vysoká hůl
To je komplikace pro chomutovské šance v utkání. Káňa zasáhl soupeře do obličeje, jeho tým se teď bude bránit.

54:24

Ministr měl dlouhou chvíli na rozmyšlení, kam z modré čáry vystřelí. Nakonec poslal puk k pravé tyčce, kam si pro něj sáhl Hanuljak.

55:01

Ondrušek minul Hanuljakovu bránu. Domácím však stačí, že se hraje v chomutovské třetině.

56:10

Chomutovští hrají v plném počtu a snaží se zaútočit.

56:58

Michal Důras (Chomutov) vstřelil branku (10. gól v sezóně), asistence Marek Sikora a Brett Palin. Stav zápasu Olomouc - Chomutov 2:2
Chomutov stačil vyrovnat! Ačkoliv se dlouho marně dobýval do útočné třetiny, hned z první nadějnější šance skóroval. Sikora od zadního hrazení poslal puk před branku Důrasovi, který bez přípravy vystřelil mezi Kašíkovy betony.