Netradiční výsledky ovládly noc v NHL

• 2
Atlanta - Atlanta Thrashers, nejslabší tým NHL, zdolali favorizované St.Louis Blues vysoko 8:4 a vyrovnali svůj klubový rekord v počtu vstřelených gólů během jednoho utkání. Pittsburgh Penguins, hrající s hvězdami typu Martin Straka nebo Alexej Kovaljov, naopak nevstřelili v zápase s Buffalem Sabres gól ani jeden a uhráli pouze nehokejovou remízu 0:0. V emocemi nabitém derby mezi New York Rangers a New York Islanders se několik hráčů málem popralo už při rozbruslení. Z duelu pak zcela jednoznačně vyšli vítězně Rangers, kteří vyhráli 5:0. Dnešní noc v NHL se zkrátka nesla ve znamení netradičních výsledků.

Těžké chvíle připravil nejhorší tým tabulky, Atlanta Thrashers, brankářům silných St.Louis Blues Fredu Brathwaiteovi a Brentu Johnsonovi.

Atlanta měla nástup jako hrom a ze šesti střel dokázala už v 9. minutě získat náskok 3:1.

Šokovaný Brathwaite odjel z branky a přenechal místo Johnsonovi, který původně měl odpočívat, protože den předtím odchytal těžký zápas v Carolině.

Johnson si osahal tyče, ale během příštích tří střel i on pustil dvě branky a za stavu 5:1 pustil ve 13. minutě do klece zase Brathwaitea.

Brathwaite už zápas dochytal, ale v jeho zbytku pustil další tři góly. Zaražení Blues se vzchopili až ve druhé a třetí třetině, kterou vyhráli na střely a nakonec uhráli celkem snesitelnou porážku 4:8.

Brathwaite, v kabině Blues velmi populární, nesl porážku velmi těžce : "Ponížil jsem mé spoluhráče a sám sebe také. Nezachytal jsem dobře v zápase, ve kterém jsem dostal příležitost. Nedal jsem svému týmu ani sobě příležitost zvítězit."

Na 7:3 pro Atlantu zvyšoval ve 35. minutě obránce František Kaberle. Jednu asistenci si připsal i Patrik Štefan a Martin Ručinský, hrající za St.Louis. Pozornost ale nejvíce přitahoval útočník Thrashers Dany Heatley, který vstřelil dvě branky a na jednu nahrál přesně v den svých 22. narozenin.

Trenér New York Rangers Bryan Trottier se poprvé objevil v nové roli na Long Islandu, kde místním New York Islanders v 80. letech pomohl k zisku čtyř Stanley Cupů. V hale Nassau Colliseum, pod jejímž stropem visí jeho vyřazené číslo 19, ho nečekalo vřelé uvítání.

V tradičním derby začala houstnout atmosféra už při rozbruslení, kdy se dvakrát málem strhla rvačka. Domácí Jason Blake a hostující Matthew Barnaby se střetli ve středu kluziště, několikrát se postrčili a vyměnili pár peprných poznámek.

Za chvíli se spolu setkali domácí Eric Cairns a hostující Sandy McCarthy. Oběma hráčům přijel na pomoc zbytek jejich týmů a napjatí diváci sledovali, co se bude dít dál.

Dva davy hokejistů se ale nakonec jen jednotně odebraly z ledu a další výtržnosti se nekonaly.

V samotném utkání byl Trottier několikrát terčem nespokojenosti publika. Diváci bučeli, za střídačkou Rangers neustále postával jeden muž s transparentem "Zrádce !", přitisknutým na plexisklo.

Trottierův tým odpověděl po svém a z Long Islandu si odvezl vysoké vítězství 5:0. Barnaby, podle některých komentářů nejlepší hráč Rangers v této sezoně, vstřelil dvě branky. Eric Lindros si připsal tři asistence. Jednou nahrávali také čeští hráči Petr Nedvěd a Bobby Holík.

Brankáři, nikoliv útočníci, se stali největšími osobnostmi v zápase Buffalo-Pittsburgh, který skončil 0:0. Domácí Martin Biron chytil 23 střel, hostující Sebastian Caron 34 střel. Biron vychytal čisté konto podruhé za sebou, v neděli pomohl k výhře 1:0 nad Phoenixem 30 zákroky.

Pittsburgh hrál pošesté za sebou bez svého kapitána Maria Lemieuxe, který má problémy s třísly, ale i bez něj si vypracoval několik dobrých příležitostí. Dick Tarnström nastřelil tyč, Shean Donovan v úvodu druhé třetiny Birona téměř překonal, když ten ležel na zádech.

Zlínský odchovanec Jaroslav Kristek, který se už zabydlel v sestavě Buffala, nepřekonal zase o chvíli později Carona z dorážky před jeho brankou.

Gólman Nashvillu Tomáš Vokoun předvedl 31 zákroků v zápase s Vancouverem a pomohl tak k výhře 3:2. Nashville vytasil především své "mladé pušky". Adam Hall, Scott Hartnell a David Legwand- hráči, kterým je méně než 25 let- se postarali o branky Predators. Za Vancouver snižoval až ve 3. třetině dvakrát Todd Bertuzzi.

Brankář Philadelphie Roman Čechmánek zase pomohl 22 zákroky k výhře 3:1 na ledě Toronta. Jednu asistenci si připsal i útočník Philadelphie Pavel Brendl a obránce Toronta Tomáš Kaberle.

Úterní výsledky :

Buffalo - Pittsburgh 0:0 po prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Střely na branku: 34:23. Diváci: 13.858.

New York Islanders - New York Rangers 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Branky: 13. a 21. Barnaby (na první Holík), 15. Mironov (Nedvěd), 56. Bouchard, 57. Lundmark. Střely na branku: 31:29. Diváci: 16.234.

Toronto - Philadelphia 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky: 41. Mogilnyj (T. Kaberle) - 17. Handzuš, 50. Roenick, 51. Recchi (Brendl). Střely na branku: 23:26. Diváci: 19.312.

Atlanta - St. Louis 8:4 (5:2, 3:1, 0:1)
Branky: 3. a 13. Heatley, 32. a 37. Kovalčuk (na druhou Štefan), 7. Snyder, 9. Tapper, 12. Savard, 35. F. Kaberle - 5. a 16. Tkachuk, 23. Jackman, 48. Boguniecki (Ručinský). Střely na branku: 30:26. Diváci: 10.097.

Nashville - Vancouver 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Branky: 9. Hartnell, 23. Hall, 35. Legwand - 49. a 50. Bertuzzi (na druhou Malík). Střely na branku: 25:33. Diváci: 10.398.

Obránce Nashvillu Tomáš Klouček (vlevo)se snaží zastavit útočníka Vancouveru Matse Lindgrena.

Torontský Darcy Tucker se po souboji s obráncem Philadelphie Jimem Vandermeerem ocitl v pozici letce.

Poprvé nastoupil v dresu Toronta švédský gólman Mikael Tellqvist. Na jeho helmě se objevil portrét krajana, někdejší hvězdy NHL Borje Salminga.