Kadaň šokovala prvoligového lídra

• 7
Kadaň - Přestože se hokejistům Kadaně zatím moc nedařilo, pyšní se v první lize zajímavou bilancí: s vedoucím Kladnem ještě neprohráli! „Na ledě jsme s ním de facto získali čtyři body, de jure ale nakonec jen tři,“ připomněl kadaňský manažer Alois Chlustina kontumaci úvodního remízového zápasu. Odveta se ale mužstvu v sobotu povedla, Kadaň jako první na kladenském stadionu zvítězila. Když se v čase 59:36 trefil při power-play domácích Kreuzman, pečetil překvapivou výhru hostů na 5:3. Kreuzman navíc na dvě branky přihrál a byl jednou z hvězd zápasu. Více o zápasech 14. kola 1. hokejové ligy Hvězda Brno se chystá vyhazovat hráče

Na tu největší se ale pasoval brankář Pavel Damašek, který prvně dostal přednost před Chladem. A vedl si skvěle, úspěšnost zásahů měl 92 procent. „Výhru nám vychytal,“ chválil Chlustina. Na začátku druhé třetiny už Kadaň vedla 3:0, a ačkoli Kladno snížilo na 3:4, tři body si už pohlídala.

Týdenní přestávka v soutěži přišla Kadani vhod. „Uklidnili jsme se, potrénovali, hráči šli na pohovory,“ vypočítal Chlustina, co se dělo.

Podruhé nastoupili obránce Zbyněk Tůma a útočník Albín Podstavek, oba z extraligového Havířova, a manažer klubu byl s nimi spokojen.

Klopýtnutí Kladna využilo druhé Ústí, které díky vítězství 2:0 v Písku stáhlo náskok lídra na tři body.

„Znovu ale opakuji - Kladno nehoníme. Je úplně jinde,“ sdělil Jindřich Setikovský, ústecký kouč.

Gólman Fikrt podruhé nedostal gól. „Jen díky němu jsme v první třetině udrželi čisté konto, předvedl pár špičkových zákroků,“ uvedl Setikovský. „Od druhé třetiny se zápas začal vyrovnávat zásluhou toho, že jsme hráli na čtyři útoky a domácí na tři. Proto jsme pak měli víc sil a dali rozhodující góly.“