Záložník Tomáš Souček z West Hamu poté, co jeho tým inkasoval čtvrtý gól od...

Záložník Tomáš Souček z West Hamu poté, co jeho tým inkasoval čtvrtý gól od Newcastlu. V zápase přitom vedl 3:1. | foto: Reuters

United dali gól v 7. minutě nastavení, ale stejně nevyhráli. West Ham ztratil vedení 3:1

• 8
Fotbalisté West Hamu sice třemi góly otočili průběh utkání v Newcastlu, ještě třináct minut před koncem vedli 3:1, ale prohráli 3:4. Nedařilo se českým reprezentantům: Coufal zavinil penaltu a v druhé půli jeho hráč Barnes dal dvě branky, Souček dostal žlutou kartu a v závěru mohl srovnat na 4:4, ale po centru nedokázal míč usměrnit do brány. Chelsea doma dvakrát vedla, ale s Burnley remizovala. Tottenham otočil proti Lutonu.

Manchester United skóroval v sedmé minutě nastavení, ale vítězný gól to nebyl, domácí Brentford ještě dokázal vyrovnat. Celkem se hrálo 104 minut.

Nepovedený vstup do utkání prožil reprezentační obránce Coufal, který už po dvou minutách ve vlastním vápně fauloval Gordona. Nařízenou penaltu proměnil Isak, ale West Ham ještě do přestávky otočil skóre po brankách Antonia a Kuduse. A když ve 48. minutě poslal hosty do dvoubrankového vedení patnáctým gólem v sezoně jasně nejlepší střelec týmu Bowen, zdálo se, že West Ham si zápas už pohlídá.

Obrat Newcastlu odstartoval v 77. minutě další proměněnou penaltou Isak, který si sezonní bilanci vylepšil na 14 branek. Za šest minut domácí srovnali zásluhou střídajícího Barnese a stejný hráč v 90. minutě napřáhl zpoza vápna a tvrdou ranou k tyči utkání rozhodl.

West Ham nevyhrál už potřetí za sebou.

Tottenham od třetí minuty prohrával, hosty poslal do vedení nizozemský útočník Chong. Domácí srovnali až v 51. minutě po vlastní brance Kaborého a čtyři minuty před koncem rozhodl Son Hung-min. Korejský kanonýr se v sezoně trefil popatnácté a v tabulce střelců se stejně jako Bowen dotáhl na dosud čtvrtého Salaha z Liverpoolu.

Předposlední Burnley i přes dlouhé oslabení remizovalo na hřišti Chelsea 2:2. Hosté hráli v deseti už od 40. minuty, kdy druhou žlutou kartu dostal Assignon. Ještě před přestávkou se Chelsea ujala vedení po penaltě Palmera, ale hosté v 47. minutě vyrovnali zásluhou Cullena. Dvanáct minut před koncem přidal Palmer třináctou branku v sezoně, ale i na jeho druhou trefu soupeř vzápětí odpověděl díky O’Sheovi.

Poslední Sheffield United v domácím utkání s Fulhamem v závěru přišel o čtvrtou ligovou výhru v sezoně a remizoval se západolondýnským klubem 3:3. Všech šest branek padlo ve druhém dějství, domácí vedli ještě pět minut před koncem 3:1. Dělbu bodů zařídil v 93. minutě Rodrigo Muniz.

Tři aspiranti na titul se představí v neděli: třetí Manchester City, který je obhájcem, hostí vedoucí Arsenal. Ten má jen o bod víc a od druhého Liverpoolu ho dělí jen skóre. Liverpool hraje s Brightonem.

Brentford FC - Manchester United 1:1 (0:0)

Branky: 90+9. Ajer - 90+6. Mount. Rozhodčí: Hooper – Holmes, Long. ŽK:45. Wissa, 83. Jørgensen, 90+12. Maupay - 40. Wan-Bissaka, 90+12. McTominay. Diváci: 17 138.

Brentford FC Flekken – Jørgensen, Ajer, Collins – Roerslev (87. Ghoddos), Jarmoljuk (71. Damsgaard), Jensen, Janelt, Lewis-Potter (87. Maupay) – Toney /C/, Wissa (71. Mbeumo).

Manchester United Onana – Wan-Bissaka, Varane (46. Maguire), Lindelöf (69. Martínez), Dalot – McTominay, Mainoo (80. Casemiro) – Garnacho (59. Antony), Fernandes /C/, Rashford (80. Mount) – Højlund.

Přejít na on-line reportáž

Aston Villa FC - Wolverhampton 2:0 (1:0)

Branky: 36. Diaby, 65. Konsa. Rozhodčí: Tierney – Ledger, Meredith.. ŽK:30. Tielemans, 84. Durán, 90+6. Digne - 19. Sarabia, 81. Chirewa, 84. Kilman, 90+1. T. Gomes.

Aston Villa FC E. Martínez (C) – Konsa, Carlos, Torres, Moreno (63. Digne) – Bailey (90+7. Kesler-Hayden), Tielemans, Luiz, Rogers (63. Zaniolo) – Diaby (88. Iroegbunam), Watkins (46. Durán).

Wolverhampton Sá – S. Bueno, Kilman (C), T. Gomes – Semedo (84. Doherty), J. Gomes (84. Bo. Traoré), Doyle (71. Chirewa), Aït-Nouri (64. H. Bueno) – Sarabia, M. Lemina – Chiwome (84. N. Fraser).

Chelsea FC - Burnley FC 2:2 (1:0)

Branky: 44. Palmer, 78. Palmer - 47. Cullen, 81. O'Shea. Rozhodčí: England – Burt, Cook. ŽK:35. Cucurella, 45+1. Gallagher - 16. Assignon, 45+3. Cullen, 90+2. Estève. ČK:40. Assignon, 43. Kompany. Diváci: 39 535.

Chelsea FC Petrović – Gusto (87. Gilchrist), Disasi, Badiashile, Cucurella – Caicedo (73. Sterling), Fernández – Palmer, Gallagher (C) (62. Madueke), Mudryk – N. Jackson.

Burnley FC Murić – Assignon, O'Shea, Estève, Vitinho – Bruun Larsen (46. Brownhill), Cullen (C), Berge, Odobert (70. Gudmundsson) – Amdouni (45. Taylor), Foster (70. Rodriguez).

Bournemouth - Everton 2:1 (0:0)

Branky: 64. Solanke, 90+1. Coleman - 87. Beto. Rozhodčí: Barrot – Betts, Hopton. ŽK:30. Solanke - 42. Am. Onana, 76. Tarkowski.

Bournemouth N. Neto (C) – Kerkez (63. Kelly), Zabarnyj, Mepham, Smith – Cook, Adams – Tavernier (74. Ouattara), Kluivert (74. Billing), Semenyo – Solanke (85. Ünal).

Everton Pickford – Godfrey, Branthwaite, Tarkowski, Coleman (C) – McNeil, Garner, Am. Onana (79. Beto), J. Harrison (72. A. Gomes) – A. Doucouré (72. Young) – Calvert-Lewin.

Tottenham - Luton Town 2:1 (0:1)

Branky: 51. Kaboré, 86. Son Hung-min - 3. Chong. Rozhodčí: Gillett – Cann, Davies. ŽK:90+5. Højbjerg, 90+6. Lo Celso - 31. Barkley, 36. Burke, 46. Mpanzu, 90. Mengi.

Tottenham Vicario – Porro, Romero, Drăgușin, Udogie – Bissouma (85. Richarlison), P. Sarr (68. Bentancur) – Kulusevski (46. Br. Johnson), Maddison (68. Lo Celso), Werner – Son Hung-min (C) (87. Højbjerg).

Luton Town Kaminski – Burke (46. Hašioka), Mengi, Kaboré – Berry (63. J. Clark), Mpanzu, Barkley, Doughty (83. Woodrow) – Townsend, Chong (74. Onyedinma) – Morris (C).

Nottingham - Crystal Palace FC 1:1 (0:1)

Branky: 61. Wood - 11. Mateta. Rozhodčí: Kavanagh – Bennett, Robathan. ŽK:49. Felipe - 70. Schlupp.

Nottingham Sels – Aina (84. Toffolo), Murillo, Felipe, N. Williams – Sangaré (46. Elanga), Yates (C) – Hudson-Odoi, Gibbs-White, Origi (60. Reyna) – Wood.

Crystal Palace FC Henderson – C. Richards, J. Andersen, Ward (C) – Mitchell (90+4. Clyne), Lerma, Wharton (80. Hughes), Muñoz – Eze, Ayew (66. Schlupp) – Mateta.

Sheffield United - Fulham FC 3:3 (0:0)

Branky: 58. Brereton, 68. McBurnie, 70. Brereton - 62. Palhinha, 86. Decordova-Reid, 90+3. Muniz. Rozhodčí: Robinson – Wilkes, Eaton. ŽK:61. Holgate, 90+9. Norwood, 90+10. Hamer, 90+12. Bogle - 90+10. Bassey.

Sheffield United Grbić – Holgate, Ahmedhodžić, J. Robinson – Bogle, Souza (85. Trusty), Arblaster (85. Norwood), Hamer, Osborn – McBurnie (90. Ja. McAtee), Brereton.

Fulham FC Leno (C) – Castagne (85. Tete), Adarabioyo (85. Jiménez), Bassey, A. Robinson – Palhinha, Lukić (63. A. Traoré) – Iwobi (74. Cairney), A. Pereira (85. Decordova-Reid), Willian – Muniz.

Newcastle United - West Ham 4:3 (1:2)

Branky: 6. Isak, 77. Isak, 83. Barnes, 90. Barnes - 20. Antonio, 45+9. Kudus, 48. Bowen. Rozhodčí: Jones – Hussin, Smith. ŽK:80. A. Gordon, 90+5. Isak - 39. Souček, 81. D. Moyes. ČK:90+4. A. Gordon.

Newcastle United Dúbravka – Livramento (56. Anderson), Lascelles (C) (17. Krafth, 56. Almirón, 67. Barnes), Schär, Burn – Longstaff, Guimarães, Willock (56. Hall) – J. Murphy, Isak, A. Gordon.

West Ham Aréola (46. Fabiański) – Coufal (90+3. Ings), Mavropanos, Zouma (C), Palmieri – Ward-Prowse (85. Be. Johnson), Souček – Bowen, Paquetá, Kudus – Antonio (68. K. Phillips).