Online reportáž

21:02

Vážení čtenáři, on-line reportáž z následků extrémně silného větru končí. Děkujeme Vám za pozornost a přejeme pěkný zbytek večera.

20:14

S následky větru se musí vyrovnat také lesníci. Lesům města Brna větrná kalamita poškodila 15.000 metrů krychlových dřeva, především v lesní správě Lipůvka na Blanensku.

20:13

Podle mluvčí energetické společnosti Boženy Herodesové je v Jihomoravském kraji bez proudu už jen zhruba 140 míst. Nejvíce problémů bylo na Blanensku a Brněnsku. I zde budou v pracích energetici pokračovat také v úterý ráno.

20:09

V Libereckém kraji se situace po nedělní vichřici uklidnila. Odstraňování následků ale bude pokračovat i v dalších dnech. V kraji nadále platí kalamitní stav. Bez proudu zde zůstává několik tisíc domácností zejména v oblasti České lípy, řekla severočeská mluvčí skupiny ČEZ Soňa Holingerová.

19:41

Energetikům se v pondělí večer podařilo obnovit více jak čtvrt milionu míst, které byly od neděle bez dodávky elektřiny. Bez proudu zůstává zhruba 30 000 odběrných míst. Nejhorší situace ohledně elektřiny je v severních Čechách, zejména na Děčínsku a Českolipsku, v Karlovarském kraji a na Vysočině v okolí Havlíčkova Brodu. Kompletní obnovení dodávky elektřiny na celém území by mělo nastat během zítřejšího dne. Informaci řekl o půl osmé večer člen představenstva ČEZ Radim Černý České televizi.

19:00

Vichřice Herwart v neděli vyřadila z provozu také desítky čerpacích stanic. Na drtivé většině z nich už by měl být provoz obnoven.

18:49

V současné době je v Česku neprůjezdných ještě pět vlakových tratí. Ve dvou úsecích Vyšší Brod klášter - Lipno nad Vltavou a Bakov nad Jizerou - Doksy by měl být provoz obnoven ještě dnes po osmé hodině večer.

Úseky Tábor - Bechyně Františkovy lázně - Hazlov se zprůjezdní zítra okolo poledne. Trať mezi Jihlavou a Veselím nad Lužnicí bude uzavřen až do zítřejší půlnoci. Informaci pro iDNES.cz potvrdila mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

18:44

Ve Zlínském kraji je aktuálně stále asi 235 domácností bez dodávek elektřiny. „Bez elektřiny zůstávají některé domácnosti na Kroměřížsku, v ostatních okresech v kraji už fungují dodávky elektrické energie bez omezení. Pokračujeme v opravách, které potrvají do 20 hodin. Do úterý zůstane bez elektrické energie zhruba 100 domácností,“ uvedl mluvčí společnosti E.ON Vladimír Vácha.

18:15

Na Havlíčkobrodsku je stále evidováno 20 poruch na vedení vysokého napětí. Nejpostiženější je okolí Havlíčkova Brodu a Přibyslavi. Bez elektrické energie jsou tam stovky odběratelů. Na opravách poruch budou pracovníci ČEZ včetně externích firem pracovat i v noci, potvrdila to mluvčí ČEZ pro východní Čechy Šárka Beránková.

Na Vysočině jsou také kvůli spadlým stromům stále neprůjezdné některé železniční tratě.

18:12

Jihočeském kraji zůstane do úterý bez elektřiny přibližně 1000 domácností. Momentálně je nejvíce domácností bez elektřiny na Jindřichohradecku a Českokrumlovsku, řekl mluvčí distribuční společnosti E.ON Vladimír Vácha.

18:11

Sjízdné jsou v Ústeckém kraji už všechny silnice a bez omezení jezdí i vlaky. V Děčíně platí zákaz vstupu do lesů, parků a na hřbitovy. Vstup do lesů nedoporučuje správa národního parku České Švýcarsko.

18:10

Na Děčínsku zůstává bez proudu několik tisíc domácností. Podle severočeské mluvčí skupiny ČEZ Soni Holingerové by se někteří proudu mohli dočkat ještě v pondělí večer, jiní budou muset vydržet do úterý.

17:17

V Českém Švýcarsku padly tisíce stromů, některé trasy jsou zavřené

přečíst článek
16:52

Areál holešovického Výstaviště je od pondělního odpoledne opět otevřen veřejnosti. Budova Průmyslového paláce zůstává uzavřena.

16:50

Vichřice poničila z majetku Královéhradeckého kraje budovu v Hradci Králové a několik škol. Nejzávažnější je škoda na budově kraje v ulici Na Okrouhlíku. „Vítr tam poničil zateplení budovy v poměrně velkém rozsahu. Škoda zatím nebyla vyčíslena a bude třeba důslednějšího šetření,“ řekl Michal Friček z tiskového oddělení hejtmanství. Celkové škody kraj na svém majetku zatím nemá spočítané.

16:47

V pondělí vyjeli hasiči v Moravskoslezském kraji k sedmi desítkám událostí spojených s vichřicí. Od neděle tak museli zasahovat již celkem 560x. „I když je počet pondělních událostí podstatně nižší než v neděli, během odpoledne dále přibývají další. Hrubým odhadem jedna událost zhruba za deset minut,“ potvrdil mluvčí hasičů Petr Kůdela.

16:39
  • Technici společnosti ČEZ odstraňují následky vichřice na Šumavě. (30. října 2017)

    Technici společnosti ČEZ odstraňují následky vichřice na Šumavě. (30. října 2017) / Autor: Martin Polívka, MAFRA

16:31

Církev řeší, zda mostecký kostel zbořený vichrem opravit, či přestěhovat

přečíst článek
16:25

V Plzeňském kraji zůstává bez elektřiny 1300 domácností. Energetici pracují celý den v terénu, i tak se ale zřejmě do konce pondělí nepodaří v kraji odstranit všechny poruchy a obnovit všude dodávku elektřiny, řekla mluvčí ČEZ Michaela Jirovcová.

16:10

VIDEO: Skiareály sčítají škody po vichru, zničil lanovku a dva vleky

přečíst článek