Diskuze

Největší protiletadlová střela byla americká a měla jadernou hlavici

S vývojem sovětských jaderných bomb a strategických bombardérů přestaly být oceány pro Američany dostatečnou ochranou. Spojené státy se musely začít zabývat protivzdušnou obranou prakticky celého kontinentu.Výsledkem byla protiletadlová řízená střela s velmi dlouhým dosahem Bomarc.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PV

Úspěšnost zasahu 50% nic moc. Pochybuji, že by se to zlepšilo.

Jaderné zbraně jsou dobré na odstrašení. Jinak je to drahá nepoužitelná hračka.

0 4
možnosti
RP

50% v té době a na tak velkou vzdálenost je velmi dobrý výkon. Že by se to zlepšilo kdy?

10 0
možnosti
SB

Zajímavý článek, díky autore.R^

13 1
možnosti
KR

Ach ty krásné rakety...ze studené války. Na nich jsme se učili moderní metody řízení projektů v tzv. lineárním programování CPM a PERT. Čemu nás na VŠ ovšem nenaučili bylo to, že v plánování v socialistických výrobních podnicích s jejich monopolními dodavatelsko-odběratelskými vztahy se nic z toho nedá použít - při dodacích lhůtách 4. kvartál!!

20 0
možnosti
PV

Vzdycky me zamrazi, kdyz ctu, ze do 150 kg zarizeni nekdo nacpe nicivou silu 10 kt. To uz je jak ty kufrikove jaderne bomby...

2 0
možnosti
Foto

Techická: "6. ADMS na Suffolk County AFB v Anex"

Anex je správně Annex a není to místo, je to slovo, význam: dodatek.

Ta základna CIM-10 Bomarc se jmenovala Suffolk County Air Force Base Missile Annex, ležela 2 míle západně od té letecké základny Suffolk County AFB na Long Islandu. Je z ní dnes Farncis S. Gabreski Airport, letiště patří okresu Suffolk a je na něm smíšený civilní a armádní provoz. Letiště je 80 mil východně od New Yorku - pro umístění CM-10 ideální místo.

https://en.wikipedia.org/wiki/Suffolk_County_Air_Force_Base_Missile_Annex

5 0
možnosti
Foto

Bylo mě divný, kde to je. Ta druhá, v Maine, je jasná, je to malý stát, tak to určení je dost přesné (pro nás aspoň). Ale Anex? V USA mají občas dost divný jména, ale spíš indiánského původu. Tak jsem se zvědavě zeptal strejdy Gůgla.

Za článek jinak dík, zase zajímavé čtení.

4 0
možnosti