Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

S modemem bezpečně na internet

  13:43
Připojujete se k internetu pomocí klasického telefonního modemu a také vás již nebaví neustále čekat než se načtou webové stránky? Bojíte se tzv. podvodných volání na internet? Pak právě pro vás je určena dnešní porcička nástrojů, věnující se programům pro modem.

I přestože měla ČR ve 3. čtvrtletí čtvrtý nejvyšší růst vysokorychlostního internetu na celém světě, je mezi námi ještě značná část lidí, kteří používají pro přístup k internetu klasický telefonní modem. Ten má však řadu nevýhod. Především jde o pomalý přístup k internetu max. rychlost 56 kb/s (v praxi však jen těžko dosažitelné), ale také různé nástrahy v podobě rizik pocházejících z internetu.

V prvním případě mohou přijít vhod tzv. akcelerátory internetu. Akcelerátor pracuje na principu komprese webových stránek a optimalizace přenášených dat. Praxe je taková, že dojde ke zmenšení velikosti uživatelem zvolené stránky, čímž dojde k rychlejšímu načtení. V druhém případě je zapotřebí vyvarovat se internetových stránek s nevhodným obsahem. Méně zkušení uživatelé však tyto stránky poznají jen velmi těžko. Snížit riziko nežádoucího přesměrování spojení vlivem ActiveX komponent, nakažením spyware, případně spuštěním dialeru se mohou bránit několika způsoby. Především doporučujeme začít používat konkurenční browser např. Mozilla, Firefox či Opera. Dále je nezbytné mít instalován antivirový program, osobní firewall a pravidelně provádět záplatování PC – což platí pro všechny uživatele výpočetní techniky.

Chcete-li však mít absolutní kontrolou nad vaším tel. připojením a pochybnými programy, které bez vašeho souhlasu přesměrovávají spojení na barevné, více zpoplatněné linky. Pak zkuste tzv. antidialery.

Akcelerátory - freeware
Většina poskytovatelů vytáčeného internetového připojení a také větší portály nabízejí svým uživatelům specializované aplikace pro rychlejší přístup k internetu. Ty mají několikrát zrychlit přístup k celosvětové síti. Pracují na principu komprese obsahu webových stránek, to znamená, že zmenší velikost vámi zvolené stránky, takže se stránka načte mnohem rychleji. Čím rychleji se stránky načítají, tím kratší dobu na internetu strávíte, a tím jsou samozřejmě menší poplatky, které za své surfování zaplatíte. Zde jsou stránky akcelerátorů od nejznámějších poskytovatelů připojení:

iDNES.cz
Atlas.cz
Seznam.cz
Volny.cz
Contactel.cz
Quick.cz
Tiscali.cz
iHNED.cz

Pokud zde není uveden váš poskytovatel internetu přes telefonní linku, podívejte se na jeho stránky, zda obdobnou aplikaci nenabízí, nebo zkuste vyzkoušet jeden z uvedených.

Seznam.cz bezpečný internet - freeware
Kromě akcelerátoru internetu, mohou uživatelé připojující se přes Seznam.cz využít také aplikaci „Seznam.cz bezpečný internet“. Ten obsahuje: ochranu proti nebezpečným dialerům, ochranu proti vyskakovacím oknům (pop-up okna), počítání provolaných minut za připojení k internetu, mazání historie prohlížeče, upozornění na příchozí e-mail, rychlé hledání na internetu, vypnutí obrázků pro rychlejší práci a nově také antivirovou ochranu od společnosti Esset (NOD32).

 • Více informací a aktivace naleznete zde

 • Tiscali hlídač - freeware
  I společnost Tiscali, stejně jako portál Seznam.cz, nabízí svým uživatelům kromě akcelerátoru internetu také další služby. Pokud se tedy připojujete přes tohoto poskytovatele, můžete aplikací Tiscali hlídač navíc své PC chránit před dialery (kontroluje, zda nebylo vaše připojení změněno jiným programem), upozorňovat na nové e-maily a provádět automatickou aktualizaci sama sebe.

 • Více informací a aktivace naleznete zde

 • .

  KTP 1.0.0.41 – shareware
  Provádí kontrolu telefonického připojení k internetu. Eviduje veškerá připojení k poskytovateli včetně nezdařených pokusů a jejich podrobný průběh. Umožňuje sledovat a evidovat i několik připojení současně. Vypočítává náklady vzniklé telefonickým spojením i náklady vzniklé zprostředkováním spojení dle zadaných tarifů. Tarify lze definovat globálně nebo individuálně pro jednotlivé dny a zvlášť pro svátky.

  ·  Stahujte na této adrese (1 MB).

  ChechIP 1.1 - freeware
  Utilita slouží jako jednoduchá, ale účinná ochrana proti tzv. dialerům, které přesměrují vaše internetové připojení (vytočí je bez vašeho vědomí) na zahraničního operátora a váš účet za telefon naroste do závratných částek. Utilita kontroluje každé dvě sekundy IP adresu, při povolené změně jednou pípne (pokud je IP adresa v povoleném intervalu nebo se odpojí modem od internetu), na neznámé připojení vás upozorní výstražnou hláškou a zvukovými signály.

  ·  Stahujte na této adrese (172 kB).

  OptimAccess Dial 2.0.9.1 – freeware
  OptimAccess Dial je program chránící dial-up připojení počítače nebo sítě k internetu. Je určen pro Windows 9x, NT, 2000, XP. Zamezuje nechtěným i chtěným zásahům uživatelů do nastavení internetového připojení. Jestliže je OptimAccess Dial v PC aktivní, potom jeho driver zamezí jakémukoli procesu změnit nastavení stávajícího telefonního připojení a dále přidání nového. Další funkcí je kontrola vytáčeného čísla. Pokud dojde k vytočení čísla jiného, než uvedeného v seznamu OptimAccess Dial, potom dojde k automatickému ukončení spojení a generování hlášení s informací o vytáčeném čísle. OptimAccess Dial chrání Váš účet za připojení k internetu před nežádoucím přesměrováním vlivem ActiveX komponent případně dialerů a vysokými poplatky.

  ·  Stahujte na této adrese (652 kB).

  OptimAccess 9.1.0.0 - shareware
  Komplexní a velmi dobrý produkt, který umožňuje chránit nastavení operačního systému a nainstalované programy s cílem udržet počítače v chodu při bezúdržbovém provozu. Základní funkce tohoto modulu jsou schopny nabídnout ochranu před instalací nežádoucích programů, zabezpečení systémových, ale i jiných souborů před změnami. Současně nabízí i možnost po provedení změn vrátit vše po restartu do původního stavu. Obsahuje i OptimAccess Dial modul.

  ·  Stahujte na této adrese (6.1 MB).

  MRSOFT Antidialer 1.0 – freeware
  Jednoduchý leč účinný antidialer. Obsluha a princip fungování tohoto programu. Je vhodný jak pro uživatele využívající vytáčené připojení k internetu, tak i GPRS. Pracuje na principu zapamatování IP adresy poskytovatele připojení. Tu uloží do paměti a při každém novém vytočení internetového čísla ji zkontroluje. Nepovolenou adresu okamžitě odpojí.

  ·  Stahujte na této adrese (437 kB).

  Dial-up LAN manager 1.1 - freeware
  Při připojení k síti vyšle program všem klientům na straně serveru upozornění o novém připojení. Dle nastavení klientů pak dojde k přehrání nastaveného zvuku a změny vzhledu Tray ikony. Uživatelé pak mají možnost sledovat dobu připojení, objem přenesených dat, resp. činnost připojení. Hlavní funkcí je možnost dálkového odpojení. Při odpojení od sítě internet jsou všichni klienti informováni: na PC klienta je přehrán zvuk dle nastavení a je změněn vzhled tray ikony.

  ·  Stahujte na této adrese (743 kB).
  • Nejčtenější

  KVÍZ: Zapomenuté funkce domácí techniky, po kterých se už nikomu nestýská

  v diskusi je 19 příspěvků

  13. května 2024

  Byly běžnou součástí životů vás, vašich rodičů nebo prarodičů. Většinu z nich dnes však nikdo...

  Sověti neuměli zkonstruovat těžký tank. Pomohl jim až německý inženýr

  v diskusi je 43 příspěvků

  19. května 2024

  Když je řeč o sovětských těžkých tancích, výčet zpravidla začíná pětivěžovým typem T-35. Jenže...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  Pět věcí, které byste s Windows měli dělat, ale možná neděláte, a naopak

  v diskusi je 10 příspěvků

  15. května 2024

  Možná prakticky ihned po instalaci, při prvním spuštění nového PC nebo později deaktivujete některé...

  Umělá inteligence od OpenAI má nový pohon. A rovnou ho dává zadarmo

  v diskusi je 9 příspěvků

  13. května 2024  20:34

  Společnost OpenAI vůbec poprvé pořádala živé představení svých pokroků. Hlavní novinkou se stala...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  Jakou výzbroj má země, jejíž historie je protkána bojem o vlastní existenci

  v diskusi je 26 příspěvků

  12. května 2024

  Izraelské obranné síly byly oficiálně ustanoveny 26. května 1948, krátce po vzniku novodobého...

  Beneš se Mussoliniho neštítil. Před 100 lety s ním vyjednal mezistátní smlouvu

  v diskusi je 31 příspěvků

  19. května 2024  10:30

  V polovině května 1924 jednal československý ministr zahraničí Edvard Beneš v Římě s italským...

  Sověti neuměli zkonstruovat těžký tank. Pomohl jim až německý inženýr

  v diskusi je 43 příspěvků

  19. května 2024

  Když je řeč o sovětských těžkých tancích, výčet zpravidla začíná pětivěžovým typem T-35. Jenže...

  Jak Muskova firma vyřešila problém prvního čipu v mozku člověka

  v diskusi je 5 příspěvků

  18. května 2024

  Neuralink je jedna z firem Elona Muska, o které se mnoho mluví. V lednu totiž zavedli její...

  Panasonic překvapil, jeden opuštěný operační systém nahradily dva nové

  v diskusi je 14 příspěvků

  17. května 2024

  Düsseldorf (Od zpravodaje Technet.cz) Když odhlédneme od kvality zobrazovacího panelu a obvodů zpracovávajících obraz, je operační systém...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  Bohužel nám to nevyšlo, oznámili manželé Pagáčovi rozchod po šesti letech

  Herečka Patricie Pagáčová (35) a dramaturg Tibor Pagáč (32) se rozešli po pěti letech manželství. Žádost o rozvod zatím...

  Moderátorka Petra Křivková-Svoboda přišla při tragické nehodě o manžela

  Moderátorka poledních zpráv televize Nova Petra Křivková-Svoboda (41) v neděli ztratila svého manžela Ondřeje Křivku...

  Zemřel Vlastimil Harapes. Baletní mistr Národního divadla i českých filmů

  Ve věku 77 let zemřel tanečník a herec Vlastimil Harapes. Dlouhá léta byl sólistou baletu Národního divadla. Zahrál si...

  Anální sex je výzva. Nejvíc tabu je však v Česku jiná praktika, říká průzkum

  Erotické hračky nepředstavují podezřelou exotiku, v ložnicích jsou jako doma. Ostatně jako masturbace. I orální sex....

  Svěrák se na mě nedíval jen jako na hezkou buchtu, říká Radka Pavlovčinová

  Jan Svěrák ji vidí jako robotku. Radka Pavlovčinová v nové hře filmového a teď už i divadelního režiséra hraje umělou...