Pátek 16. dubna 2021, svátek má Irena
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pátek 16. dubna 2021 Irena

S modemem bezpečně na internet

  13:43
Připojujete se k internetu pomocí klasického telefonního modemu a také vás již nebaví neustále čekat než se načtou webové stránky? Bojíte se tzv. podvodných volání na internet? Pak právě pro vás je určena dnešní porcička nástrojů, věnující se programům pro modem.

I přestože měla ČR ve 3. čtvrtletí čtvrtý nejvyšší růst vysokorychlostního internetu na celém světě, je mezi námi ještě značná část lidí, kteří používají pro přístup k internetu klasický telefonní modem. Ten má však řadu nevýhod. Především jde o pomalý přístup k internetu max. rychlost 56 kb/s (v praxi však jen těžko dosažitelné), ale také různé nástrahy v podobě rizik pocházejících z internetu.

V prvním případě mohou přijít vhod tzv. akcelerátory internetu. Akcelerátor pracuje na principu komprese webových stránek a optimalizace přenášených dat. Praxe je taková, že dojde ke zmenšení velikosti uživatelem zvolené stránky, čímž dojde k rychlejšímu načtení. V druhém případě je zapotřebí vyvarovat se internetových stránek s nevhodným obsahem. Méně zkušení uživatelé však tyto stránky poznají jen velmi těžko. Snížit riziko nežádoucího přesměrování spojení vlivem ActiveX komponent, nakažením spyware, případně spuštěním dialeru se mohou bránit několika způsoby. Především doporučujeme začít používat konkurenční browser např. Mozilla, Firefox či Opera. Dále je nezbytné mít instalován antivirový program, osobní firewall a pravidelně provádět záplatování PC – což platí pro všechny uživatele výpočetní techniky.

Chcete-li však mít absolutní kontrolou nad vaším tel. připojením a pochybnými programy, které bez vašeho souhlasu přesměrovávají spojení na barevné, více zpoplatněné linky. Pak zkuste tzv. antidialery.

Akcelerátory - freeware
Většina poskytovatelů vytáčeného internetového připojení a také větší portály nabízejí svým uživatelům specializované aplikace pro rychlejší přístup k internetu. Ty mají několikrát zrychlit přístup k celosvětové síti. Pracují na principu komprese obsahu webových stránek, to znamená, že zmenší velikost vámi zvolené stránky, takže se stránka načte mnohem rychleji. Čím rychleji se stránky načítají, tím kratší dobu na internetu strávíte, a tím jsou samozřejmě menší poplatky, které za své surfování zaplatíte. Zde jsou stránky akcelerátorů od nejznámějších poskytovatelů připojení:

iDNES.cz
Atlas.cz
Seznam.cz
Volny.cz
Contactel.cz
Quick.cz
Tiscali.cz
iHNED.cz

Pokud zde není uveden váš poskytovatel internetu přes telefonní linku, podívejte se na jeho stránky, zda obdobnou aplikaci nenabízí, nebo zkuste vyzkoušet jeden z uvedených.

Seznam.cz bezpečný internet - freeware
Kromě akcelerátoru internetu, mohou uživatelé připojující se přes Seznam.cz využít také aplikaci „Seznam.cz bezpečný internet“. Ten obsahuje: ochranu proti nebezpečným dialerům, ochranu proti vyskakovacím oknům (pop-up okna), počítání provolaných minut za připojení k internetu, mazání historie prohlížeče, upozornění na příchozí e-mail, rychlé hledání na internetu, vypnutí obrázků pro rychlejší práci a nově také antivirovou ochranu od společnosti Esset (NOD32).

 • Více informací a aktivace naleznete zde

 • Tiscali hlídač - freeware
  I společnost Tiscali, stejně jako portál Seznam.cz, nabízí svým uživatelům kromě akcelerátoru internetu také další služby. Pokud se tedy připojujete přes tohoto poskytovatele, můžete aplikací Tiscali hlídač navíc své PC chránit před dialery (kontroluje, zda nebylo vaše připojení změněno jiným programem), upozorňovat na nové e-maily a provádět automatickou aktualizaci sama sebe.

 • Více informací a aktivace naleznete zde

 • .

  KTP 1.0.0.41 – shareware
  Provádí kontrolu telefonického připojení k internetu. Eviduje veškerá připojení k poskytovateli včetně nezdařených pokusů a jejich podrobný průběh. Umožňuje sledovat a evidovat i několik připojení současně. Vypočítává náklady vzniklé telefonickým spojením i náklady vzniklé zprostředkováním spojení dle zadaných tarifů. Tarify lze definovat globálně nebo individuálně pro jednotlivé dny a zvlášť pro svátky.

  ·  Stahujte na této adrese (1 MB).

  ChechIP 1.1 - freeware
  Utilita slouží jako jednoduchá, ale účinná ochrana proti tzv. dialerům, které přesměrují vaše internetové připojení (vytočí je bez vašeho vědomí) na zahraničního operátora a váš účet za telefon naroste do závratných částek. Utilita kontroluje každé dvě sekundy IP adresu, při povolené změně jednou pípne (pokud je IP adresa v povoleném intervalu nebo se odpojí modem od internetu), na neznámé připojení vás upozorní výstražnou hláškou a zvukovými signály.

  ·  Stahujte na této adrese (172 kB).

  OptimAccess Dial 2.0.9.1 – freeware
  OptimAccess Dial je program chránící dial-up připojení počítače nebo sítě k internetu. Je určen pro Windows 9x, NT, 2000, XP. Zamezuje nechtěným i chtěným zásahům uživatelů do nastavení internetového připojení. Jestliže je OptimAccess Dial v PC aktivní, potom jeho driver zamezí jakémukoli procesu změnit nastavení stávajícího telefonního připojení a dále přidání nového. Další funkcí je kontrola vytáčeného čísla. Pokud dojde k vytočení čísla jiného, než uvedeného v seznamu OptimAccess Dial, potom dojde k automatickému ukončení spojení a generování hlášení s informací o vytáčeném čísle. OptimAccess Dial chrání Váš účet za připojení k internetu před nežádoucím přesměrováním vlivem ActiveX komponent případně dialerů a vysokými poplatky.

  ·  Stahujte na této adrese (652 kB).

  OptimAccess 9.1.0.0 - shareware
  Komplexní a velmi dobrý produkt, který umožňuje chránit nastavení operačního systému a nainstalované programy s cílem udržet počítače v chodu při bezúdržbovém provozu. Základní funkce tohoto modulu jsou schopny nabídnout ochranu před instalací nežádoucích programů, zabezpečení systémových, ale i jiných souborů před změnami. Současně nabízí i možnost po provedení změn vrátit vše po restartu do původního stavu. Obsahuje i OptimAccess Dial modul.

  ·  Stahujte na této adrese (6.1 MB).

  MRSOFT Antidialer 1.0 – freeware
  Jednoduchý leč účinný antidialer. Obsluha a princip fungování tohoto programu. Je vhodný jak pro uživatele využívající vytáčené připojení k internetu, tak i GPRS. Pracuje na principu zapamatování IP adresy poskytovatele připojení. Tu uloží do paměti a při každém novém vytočení internetového čísla ji zkontroluje. Nepovolenou adresu okamžitě odpojí.

  ·  Stahujte na této adrese (437 kB).

  Dial-up LAN manager 1.1 - freeware
  Při připojení k síti vyšle program všem klientům na straně serveru upozornění o novém připojení. Dle nastavení klientů pak dojde k přehrání nastaveného zvuku a změny vzhledu Tray ikony. Uživatelé pak mají možnost sledovat dobu připojení, objem přenesených dat, resp. činnost připojení. Hlavní funkcí je možnost dálkového odpojení. Při odpojení od sítě internet jsou všichni klienti informováni: na PC klienta je přehrán zvuk dle nastavení a je změněn vzhled tray ikony.

  ·  Stahujte na této adrese (743 kB).

  Fagradalsfjall online

  Sledujte živě aktivní sopku na Islandu. Erupce začala po týdnech otřesů 19. března a zláště pak v noci nabízí fascinující podívanou.

  • Nejčtenější

  Jak často se nakazí již očkovaní? Důkladná studie dala skvělé výsledky

  Americké středisko pro kontrolu nakažlivých nemocí (CDC) ve svém časopise vydalo průběžné výsledky studie, která je...

  Fanoušek zřejmě vyfotil tajný dron, o kterém se pouze spekulovalo

  O tajném projektu výškového stealth dronu Northrop Grumman RQ-180 se spekuluje řadu let. Až nedávno se ho podařilo...

  Už se nemusíte bát pomalého zapínání nebo restartování PC

  Jedním z nejvíce frustrujících problémů počítačů s operačním systémem Windows se může stát jeho pomalé spouštění. Od...

  Když má umřít Bambi, veřejnost se bouří. I když si to Bambi zaslouží

  Neochota zabíjet roztomile a něžně vypadající zvířátka, i když je to zrovna zapotřebí, se může snadno obrátit proti...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  Bitevníkem načerno. Nenápadný vojenský dříč dostal zuby přes odpor letců

  OV-1 Mohawk se stal během své kariéry platformou pro sofistikované průzkumné systémy, ale osvědčil se i v jiných...

  Bláznivý voyeur Tichý. Žil jako bezdomovec, dnes jeho fotky stojí statisíce

  Premium V jeho domě se fotky válely po zemi, padal na ně prach i bláto z bot. Na téměř každé z nich byla skvrna od kávy nebo...

  Za fotky nehody Philipa nabízeli obří sumu. Neprodal jsem, říká exšéf Kladrub

  Premium Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich...

  Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

  Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...

  • Další z rubriky

  Skryté funkce a legrácky. Ulovte si velikonoční vejce třeba v prohlížeči

  Celá řada programů, služeb i webových stránek v sobě může ukrývat funkce, kterým se říká velikonoční vajíčka. Tyto...

  Zkusili jsme těžbu kryptoměn pro lamy. Po zaplacení elektřiny zbyla půlka

  O bitcoinu, ethereu nebo moneru už slyšel asi každý, při slově těžba si však leckdo představí buď umouněnou postavu v...

  Přihlašujte se k Windows pohledem, otiskem prstu i PINem

  Svět bez hesel se pro vás může stát už dnes realitou. Stačí využít rozpoznávání obličeje a otisku prstu, či chytrý...

  Co vede uživatele k výměně antiviru od Microsoftu

  Program Microsoft Defender je první obrannou linií chránící PC před viry a dalším škodlivým softwarem. Zároveň pomáhá...

  Kuchyň mají na terase. Šílený plán mladých manželů je geniální

  Honza a Katka se po svatbě nastěhovali do domu svých prarodičů. V patře, které obývají, jim však chybí kuchyň. A tak...

  Princ Harry se vrátil do Británie na pohřeb dědečka, karanténu nestihne

  Britský princ Harry přiletěl z Los Angeles na pohřeb svého dědečka prince Philipa. Na letišti Heathrow ho v neděli po...

  Pohřeb prince Philipa se bude konat 17. dubna, Harry dorazí bez Meghan

  Buckinghamský palác oznámil, že pohřeb zesnulého prince Philipa se bude konat 17. dubna. Zároveň potvrdil, že princ...

  Karel neskrýval, že chce syna, prozradila těhotná Lilia Khousnoutdinova

  Lilia Khousnoutdinova (32) a Karel Janeček (47) se za pár týdnů dočkají miminka. Publicistka, návrhářka a cestovatelka...

  Emma Smetana je dvojnásobnou maminkou. Dítě dostalo neobvyklé jméno

  Emma Smetana (33) a její partner Jordan Haj (33) přivítali na svět svého druhého potomka. Novinkou se rodiče pochlubili...