Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Kolik mega dat ještě mohu stáhnout? (nejlepší měřiče přenesených dat)

Jste-li k internetu připojeni přes providera, který vám účtuje každý MB, potom je namístě mít přehled, kolik dat jste za určité období již stáhli. Představíme vám aplikace, pro které je to hračkou a jenž zaznamenají každý přenesený bajt, ať už od vás či k vám. Většina z nich se navíc může pyšnit detailní statistikou a to i v grafické podobě.

V současné době, kdy na nás poskytovatelé internetového připojení chtějí vydělat co možná nejvíce a tudíž zavádějí tzv. FUP pravidla, je zapotřebí dávat si větší pozor na jejich dodržení.

Především po překročení limitu stažených dat na vás může při vyúčtování za poskytování služeb čekat nemilá faktura s velkou cifrou. Co vás však tohoto problému může zbavit, jsou speciální aplikace obecně nazývané jako měřiče přenesených dat.

Co je to FUP?
FUP je zkratka pro Fair User Policy, což není nic jiného, než pravidla pro řízení internetového provozu. Jedná se o běžné opatření poskytovatelů internetových služeb používaných ve světě i v České republice. Nejčastějším principem je snižování přenosové rychlosti v závislosti na objemu přenesených dat. Používá se v případě, že je objem přenášených dat příliš velký. Někteří poskytovatelé internetu účtují po jejich překročení za přenos určitého množství dat (např. za každé 1 MB) nemalé ceny.

Ne všichni lidé jsou však vázaní na tento model placení. Někteří totiž platí za každý 1 MB. A právě pro ně může být počítadlo přenesených dat nezbytným pomocníkem při kontrole prosurfovaných megabajtů. Proto jsme se v tomto článku zaměřili právě na aplikace, které vám pomohou měřit množství nejen stažených dat, ale i těch odeslaných do internetu. Většina aplikací však zvládá monitorovat i datový provoz na místní síti. Značná část si poradí i s tvorbou přehledných grafů a dokonce disponují funkcemi pro export informací do souborů či u nich lze nastavit pevné limity, které nedovolí překročit určité množství dat. Nejpokročilejší navíc monitorují datový tok pro každou aplikaci běžící v PC, jenž komunikuje se sítí. Je z čeho vybírat, takže si na své přijde snad každý z vás.

Down2Home 1.3 – freeware
Jeden z nejlepších nástrojů na počítání přenesených dat. Navíc podává grafické zobrazení zatížení připojení (odeslaných, přijatých dat) s možností exportu do CVS souboru, který si můžete prohlédnout v MS Excelu. Ve statistikách je zaznamenávána maximální a průměrná rychlost uploadu i downloadu, s možností zobrazení v grafu. Jeho velká výhoda je nejen v tom, že je k dispozici zcela zdarma, ale že existuje i ve dvou verzích. První z nich je tzv. light setup, což je samotný program (určený především systémům Win 2000/XP). Druhý balík je full. Obsahuje vše, co light verze, s tím rozdílem, že je do něho zahrnut MDAC (Microsoft Data Access Components), který je potřebný pro chod programu ve Windows 95/98/ME a NT4. Více informací v této recenzi.

 • Stahujte na této adrese (2.2 MB)

 • Trafice Meter 2.03f – neregistrovaná/registrovaná verze
  Za dalším prográmkem zamíříme do českých programátorských vod. Konkrétně do skupiny lidí, kteří se již léta věnují vývoji výborného softwaru s názvem Connection Meter. Ti mají na svědomí další skvělý software pro měření přenesených dat. Program umí následující: poskytuje okamžitou informaci o délce měření, objemu přenosů, jejich rychlosti, ceně za přenosy, zůstatku tarifikační jednotky v plovoucím okně, aktivizuje zvukové a grafické upozornění před koncem tarifikační jednotky, pravidelným ukládáním naměřených hodnot předejde jejich ztrátě při havárii systému, umožňuje víceuživatelský režim (výhodná je možnost administrace), spustí vámi zvolené aplikace/přehraje zvuky při startu nebo konci programu a seřídí hodiny počítače podle přesného světového času. Neregistrovaná verze obsahuje omezení v některých funkcích a zobrazuje reklamu.

 • Stahujte na této adrese (1.7 MB).

 • Netlimiter 1.3 – shareware
  Tento software není jen počítadlem dat, ale jde o komplexnější aplikaci. Dokáže totiž monitorovat „spotřebu“ přenesených dat všech procesů sahající si na síťové připojení. Navíc si lze u každého z nich definovat maximální rychlost přenosů (jak pro upload, tak download). Disponuje detailními a přehlednými statistikami (graf) a navíc obsahuje i plánovač. Škoda jen, že je placený.

 • Stahujte na této adrese (542 kB).

 • Net Activity Diagram 2.2 - shareware 
  Společnost Metaproduct, která má na triku výborný software pro stahování dat ze sítě pro pozdější prohlížení v offline režimu, nabízí i další utilitku. Ano, tou je čítač síťových dat. Běží na pozadí systému a sleduje rychlost připojení k internetu (průměrnou a maximální). Výborná je možnost využívat měření pro různá připojení (např. máte-li více síť. karet) a také statistiku odeslaných dat na různé IP adresy.

 • Stahujte na této adrese (1.1 MB).

 • Milesich Traffic Monitor 1.0.11.04 – shareware
  Podobně jako předchozí program, tak i tento sleduje provoz pro každý adaptér zvlášť. Měří přenesené bajty, průměrnou a maximální rychlost. Disponuje propracovanými statistikami. Ve Windows 2000 a vyšších může být okno měřiče průhledné. Lze si nastavit upozornění při poklesu přenosové rychlosti, takže lze používat i jako hlídače kvality dat. spojení. Pokročilé funkce najdete i v exportních vlastnostech.

 • Stahujte na této adrese (748 kB).

 • BySoft Network Monitor 1.2 – freeware
  Také programátoři tohoto software mají v zásobě slušný program pro uvolnění RAM. Network Monitor však zajišťuje monitorování (každou vteřinou) v reálném čase síťového provozu.Podává tak informace o: rychlosti stahování, rychlosti nahrávání, počet přenesených dat, IP adresu, MTU velikost, typ adaptéru, MAC adresu, stavu připojení a ještě mnohem více.

 • Stahujte na této adrese (207 kB).

 • Crystal Internet Meter 2.0 – shareware
  Ten software vám pomůže maximálně využít kapacitu vašeho internetového (síťového) připojení. Zobrazuje šířku datového pásma, v on-line grafu, který lze přizpůsobovat a číselný displej. Monitutruje veškerý provoz s možností upozornění na překročení provozu (a to i pro různé servery). Pokročilé funkce najdete i v logování a využívat můžete i „pingování PC“.

 • Stahujte na této adrese (1.1 MB).

 • NET Traffic Meter 2.0.1831- freeware
  Tento program má jednoduché rozhraní a statistiku  i v jednoduchém grafu a zobrazuje mnoho užitečných vlastností, jako statistiku přenesených dat apod. Dokáže upozornit na předem nastavenou událost. Je určen pro rozmanité druhy připojení (modem, DSL, WiFi, kabel apod.). Lze si definovat pípnutí pro přenesení každého 1 MB. Pro svůj chod vyžaduje .NET Framework!

 • Stahujte na této adrese (1.1 MB).

 • MZL & Novatech TrafficStatistic 1.2.0.1 – freeware 
  Výborný freewarový program s těmito klíčovými vlastnostmi: monitorování statistiky přenesených dat v reálném čase, pravidelné reporty pro různé adaptéry, různé druhy filtrů a lehce ovladatelný klient. Máte-li navíc připojení k internetu limitované počtem stažený dat, nastavte si určitě pokročilé funkce, které vám pomohu limit nepřekročit. Vede statistiku přenesených dat u vámi navštívených webů.

 • Stahujte na této adrese (4.5 MB).

 • CommView 5.0 - shareware
  Na závěr tu máme něco pro správce sítí. CommTraffic je totiž síťová pomůcka pro sbírání, zpracování a zobrazování dat o brouzdání uživatelů na internetu a dokonce i místní síti. Díky tomu budete mít naprostý přehled nad provozem v síti a získáte i detailní statistiky pro každý počítač v síti. Software disponuje přizpůsobitelným rozhraním, zobrazující obecné síťové statistiky. Můžete si nechat vytvářet detailní reporty provozu v síti a ještě mnohem více.

 • Stahujte na této adrese (3.1 MB).

  • Nejčtenější

  Hoffmann nechal vypnout rozhlas. Jako jeden z mála komunistů skončil ve vězení

  v diskusi je 54 příspěvků

  15. června 2024

  Před 100 lety se narodil Karel Hoffmann, člen konzervativní kliky uvnitř KSČ, který během okupace v...

  Vyhlídkový raketoplán Richarda Bransona letěl naposledy

  v diskusi je 13 příspěvků

  14. června 2024

  Minulou sobotu se uskutečnil historicky poslední let raketoplánu SpaceShipTwo se čtyřmi pasažéry na...

  {NADPIS}

  {LABEL} {POPISEK}

  Apple naučil sluchátka nové kousky a chystá se zaplavit vaše obrazovky

  v diskusi jsou 2 příspěvky

  11. června 2024

  Ačkoli byla konference WWDC především o novinkách v operačních systémech a představení „AI“ jako...

  Když astronauti na ISS spali, diváky přenosu ze stanice vyděsilo vysílání

  v diskusi je 6 příspěvků

  13. června 2024  10:15

  Americký úřad pro letectví a vesmír na jednom ze svých kanálů vysílá přímý přenos z Mezinárodní...

  {NADPIS}

  {LABEL} {POPISEK}

  Apple nám ukázal novinky a kde všude nasadil umělou inteligenci

  v diskusi jsou 4 příspěvky

  10. června 2024  18:27,  aktualizováno 

  V pondělí začal Apple ukazovat novinky v softwarových produktech. Na každoroční konferenci WWDC se...

  Ruské radary včasné výstrahy. Ani jim neprospívá válka proti Ukrajině

  v diskusi je 5 příspěvků

  17. června 2024

  V předposledním květnovém týdnu ukrajinské drony zřejmě zasáhly ruské radarové stanice u měst...

  Už 100 let mohou fotbalisté vstřelit gól přímo z rohu

  v diskusi je 11 příspěvků

  16. června 2024

  Už 100 let mohou dát fotbalisté gól přímo z rohu. V červnu 1924 tuto možnost otevřelo svým...

  Jakmile zacvaknou kola, přijde uvolnění. Z Austrálie domů v letadle z roku 1960

  v diskusi je 5 příspěvků

  16. června 2024

  Na konci ledna přistála na letišti v Podhořanech nedaleko Chrudimi malá formace letadel v čele s...

  Hoffmann nechal vypnout rozhlas. Jako jeden z mála komunistů skončil ve vězení

  v diskusi je 54 příspěvků

  15. června 2024

  Před 100 lety se narodil Karel Hoffmann, člen konzervativní kliky uvnitř KSČ, který během okupace v...

  Svatý grál na ekzém a suchou pokožku u dětí
  Svatý grál na ekzém a suchou pokožku u dětí

  Produkty Atoderm od značky Bioderma jsou skvělou volbou pro péči o citlivou a suchou nebo atopickou pokožku. Slibují nejen hloubkovou hydrataci,...

  Skandál kolem morbidně obézní Miss Alabama. Co se ztratilo mezi řádky

  Sociální sítě počátkem června rozvášnila obézní plus size modelka Sara Millikenová oceněná titulem Miss Alabama 2024....

  Do Itálie se nevrátím, tady vše funguje lépe, říká dcera Petra Hapky

  Dcera slavného českého hudebníka Petra Hapky (†70) Petra (41) žila od 3 let s matkou v italském Římě. Ve 29 letech se...

  Koupil byt i s nájemníkem a zdražil o sedm tisíc. Chce výnos 4,5 procenta

  Seriál Našel jsem si nájemní byt, ve kterém bydlím několik měsíců. Platím 17 tisíc korun za nájem a k tomu měsíční poplatky za...

  Čekám na transplantaci, ale dám přednost mladým, říká herec Zdeněk Žák

  Herec Zdeněk Žák (71) si nikdy moc nepřipouštěl své zdravotní problémy. Nemoci přecházel a k doktoru se nehnal, až...

  Jen ať mě kritizují, moje šperky vydělávají, říká zpěvačka Lucie Bílá

  Zatím jí to pořád zpívá, ale i Lucie Bílá (58) si uvědomuje, že jednou její kariéra skončí. Hlava ji z toho ovšem...