Toshiba S35 DVD v testu

aktualizováno 
V redakci se nám objevilo celkem zajímavé "želízko". Velice pěkný, značně výkonný, lehoučký a tenký téměř jako papír. Posuďte sami.

Toshiba S35DVDPo dlouhé době se mi dostal do rukou na testování notebook. Ne snad, žebychom jich měli málo, ale naopak, protože jich bylo příliš, a tak jsme seo ně podělili s kolegou Bohoušem Hyánkem. Musím přiznat, že ačkoliv jsemz toho zprvu nebyl příliš nadšený, zařízení, které se mi dostalo doruky, mě nejen že potěšilo, ale měl jsem z něj přímo radost. Věřím,že už jste v tuto chvíli napnutí, co Vám představíme.

První pohled aneb pokoukáníčko jedna radost

Drobka od Toshiby jsem dostal, dalo by se říct, v rouše Adamově. Líbivépouzdro v módním stříbrném provedení se mi už od pohledu líbilo. A tojsem jej ještě nedržel v ruce. Na většinu míst s sebou nosím svéhoCompaqa Armadu a kdo ví, jaký je to notebook, bude mi určitě věřit, že mámsilné ruce, protože Armada 1700 doopravdy nepatří k nejlehčím (spíšenaopak, a budu se k ní v této recenzi ještě vracet - přesněji řečeno,budu s ní srovnávat). O to větší bylo mé překvapení, když jsem uchopilToshibu - Satellite S35DVD. Lehká jako pírko - tak bych ji charakterizoval.Pravda, má měřítka (viz Armada 1700) jsou trošku posunutá, ale hmotnostnecelé 2kg, je na to, co se v krabičce skrývá opravdu nízká.

Na víku displeje (které je vyrobeno z magneziové slitiny) je decentním způsobemvyražené logo firmy Toshiba, které ladí s celkovým designem tohotonotebooku. Ten je - řekl bych - velice decentní. Za tento notebook se nebudetemuset stydět na žádné poradě, na žádné konferenci ani před žádnou návštěvou.S jeho rozměry (270 x 248 x 31mm) jej poté kdykoliv strčíte do příruční"diplomatky" a důstojně odejdete.

Jediným, možná subjektivně, trošku negativním dojmem působí baterie,která jakoby z notebooku vyčuhuje. Notebook tak nekončí přesně v kloubudispleje, ale za ním je vidět ještě cca 1,3cm široký "batůžek",který se táhne téměř podél celé zadní stěny, kde obvykle bývají všechnyporty a přípojky. V tomto případě jsou tyto umístěny na levém bokunotebooku.

Druhý pohled aneb stále ještě bez proudu

Toshiba S35DVDDržím "satelit", pomalu jej otevírám, jsem zvědavý.

I interiér tohoto stroje je laděn v podobně decentním duchu jako jehozevnějšek. Odklopná část je téměř celá (až na relativně tenkéokraje) vyplněna barevným TFT displejem o rozměrech 12,1palce - ještě se oněm zmíním. Pod displejem jsou po obou stranách nápisu Toshiba vidět dvareproduktory. Vnitřní strana displeje je vyrobena z umělé hmoty.

Pochvalu si zaslouží kontrolky a tlačítka pod displejem. Vezmu to postupnězleva. Perfektně přístupné tlačítko On/Off, přesněji řečeno Standby,protože pokud notebook nevypnete přímo tlačítkem ve Windows ale tímto, vždyse notebook přepne do Sleep módu, což umožňuje velice rychlý start. Následujíčtyři kontrolky: "zásuvka" (svítí, pokud je notebook připojen dozásuvky), kontrolka aktivity pevného disku, dále pak aktivita DVD-ROMmechaniky, která je vestavěná (popř. 3,5" disketové mechaniky, kteroulze připojit dodatečně - buď do slotu SelectBay místo DVD mechaniky nebopomocí dodávaného kabelu) a nakonec taková libůstka - kontrolka nově došlépošty (svítí, je-li nová pošta) Což bych řekl, že je velice užitečné,protože tak má člověk přehled o stavu pošty i např. v situaci, kdy běžíšetřič obrazovky.
Toshiba S35DVDPřesně uprostřed jsou čtyři tlačítka. Dvě z nich lze naprogramovat podlesvých představ tak, že se po jejich stisku spustí nějaká aplikace (je tojednoduché a rychlé). Zbývajícími dvěma se spouští poštovní klient ainternetový prohlížeč.
Napravo od těchto tlačítek jsou ještě další čtyři kontrolky: zapnutýnumerický blok kláves, caps lock, scroll lock a poslední tzv. ukazatel, kterýsignalizuje, že jsou klávesy písmen v režimu vkládání ukazatele.

Nyní pár slov ke klávesnici. Vzhledem k celé velikosti notebooku je slušněveliká. Bohužel jsem ze své Armady zvyklý na větší, a proto mi zpočátkudělalo docela problém, na ní něco rychle napsat. Je to ale pouze otázkazvyku. Po půl hodině práce s notebookem si na něj zvyknete a nebude Vámpsaní dělat sebemenší problémy. Zdvih kláves je příjemný a jejich rozloženíje naprosto standardní. Vše je na svém místě tak, jak jste na to určitězvyklí z jiných notebooků.

Jedničku s hvězdičkou si zaslouží velký touchpad. Můj notebook jezhruba dvakrát větší, ale s plochou touchpadu je přesně naopak (tedy ne,že by snad byl o tolik menší, ale Toshiba má rozhodně k dokonalosti blíže).Levé - častěji používané - tlačítko je větší, takže jej ani při méněkontrolovaném pohybu neminete. Pravda je ale ta, že stejně většina z Váspoužívá k notebooku externí myš, takže je touchpad spíše nouzovým řešením.

Dokončení recenze najdete na našisch stránkách zítra.
 

Nejčtenější

Živého kytaristu už dnes na popové desce neuslyšíte, říká věhlasný zvukař

Allen Sides v pražském poslechovém studiu VOIX

Pracoval na skoro tisícovce alb, postavil osmnáct nahrávacích studií a jeho reprosoustavy hrají i ve studiích George...

Nekupujte náš nový Office 2019, prosí Microsoft. Ukazuje to na dvojčatech

Kampaň Microsoftu s dvojčaty ukazuje rozdíl mezi Office 2019 a Office 365....

Microsoft vytvořil sérii videí, ve kterých ukazuje nevýhody nového produktu. Poněkud překvapivé je, že je to jejich...

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Další z rubriky

Hity z veletrhu elektroniky CES: uspělo umělé maso i inteligence

Rozstřel k veletrhu CES

Největší veletrh spotřební elektroniky CES 2019 v Las Vegas přinesl řadu překvapivých novinek nejen z oblasti...

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

Brýle od Applu jsou možná v ohrožení, z firmy odchází důležitý člověk

Microsoft zahájil prodej brýlí HoloLens veřejnosti.

Apple údajně stále pracuje na svém projektu pro virtuální a rozšířenou realitu. Není však jisté, kdy se objeví...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz