Nové Viery vám přinesou ještě větší požitek z kvalitního obrazu

aktualizováno 
Společnost Panasonic minulý týden slavnostně odhalila své plazmové a LCD televizory Viera pro rok 2005. Nové plazmy pracují s panely již osmé generace, které ve spojení s dalšími pokročilými technologiemi přináší bohatý, působivý obraz s přirozenými barvami.
Panasonic TH-50PV500E

Panasonic TH-50PV500E | foto: Panasonic

Společnost Panasonic představila pro letošní rok devět přírůstků do rodiny plazmových a LCD televizorů Viera, které přinášejí proti předchozí generaci vyšší kvalitu, všestrannost a požitek z domácí zábavy. V případě plazmových televizorů Viera se série 500 (high-definition) rozrostla hned o tři modely, které nesou označení TH-50PV500E s úhlopříčkou 127 cm, TH-42PV500E s úhlopříčkou 106 cm a TH-37PV500E s úhlopříčkou 94 cm. Zato série 50 (standard-definition) se rozrostla hned o pět modelů a to o dva plazmové televizory (TH-42PA50E s úhlopříčkou 127 cm , TH-37PA50E s úhlopříčkou 94 cm) a o tři LCD televizory (TX-32LX50F, TX-26LX50F, TX-23LX50F). Nové LCD televizory doplňuje jeden 4:3 model TX-20LA5F.

Všechny nové plazmové televizory Viera pracují s plazmovými panely G8, které nabízejí proti předchozí generaci o 10% a v případě SD (standard-definition) panelů o 20% více jasu než předchozí generace. Pokročilý Real Gamma Control produkuje více stupňů přechodů v tmavších částech obrazu. Ve scénách s nižšími úrovněmi jasu pracují panely s ekvivalentem 8,6 miliard barev a 2048 stupni přechodu. Výsledkem je pozoruhodně bohatý, působivý obraz lahodící lidskému oku, které je obzvláště citlivé na změny v úrovních jasu při prohlížení tmavých obrazů.

Z dalších nových vlastností můžeme kupříkladu zmínit 3D Colour Management, který dosahuje mnohem jemnějšího a přesnějšího obrazu, nebo technologie Sub-Pixel Control eliminující zubaté nebo rozostřené příčné čáry v obrazu. Na rozdíl od konvenčních systémů, ve kterém jsou tři barvy RGB zpracovány společně, pracuje tento pokročilý systém s každou barvou zvlášť, čímž je dosaženo mnohem přirozenějšího obrazu. 

Modely ze série 500 jsou navíc připraveny na HDTV. Obsahují HD panely a HDMI terminály a přijímají oba formáty HD signálu 1080i a 720p. Všechny nové modely této řady disponují kontrastním poměrem 3000:1 (plazmové televizory série 50 mají kontrastní poměr 4000:1) a v jejich výbavě rovněž nechybí SD/PC slot a možnost nahrávání a přehrávání MPEG4.

Nová řada LCD televizorů Viera nabízí tři širokoúhlé 16:9 modely X-32LX50F (úhlopříčka 80,2 cm), TX-26LX50F (úhlopříčka 66,1 cm) a TX-23LX50F (úhlopříčka 58,4 cm diagonal), a dále jeden 4:3 model TX-20LA5F (úhlopříčka 51 cm diagonal). Velké modely TX-32LX50F a TX-26LX50F jsou vybaveny technologií Advanced LCD AI, která kombinuje aktivní kontrolu světla a aktivní kontrolu kontrastu/Gamma, díky čemuž dosahuje lepšího jasu, hlubší černé a rozšíření přechodů. Tyto modely dále využívají již zmiňované 3D Colour Management a Sub-Pixel Control.

Autor:
 

Nejčtenější

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

Tito lidé neexistují. Počítač si je vymyslel, napodobí rasu i vlasy

Fotografie neexistujících celebrit generované neuronovou sítí Nvidia na základě...

Podívejte se na fotky lidí, které jste nikdy nepotkali a nepotkáte. Počítač si je totiž vymyslel. Generativní...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Jak ze soustruhu. Vypadá neuvěřitelně, ale ledový disk vznikl přirozeně

V americké řece Presumpscot plave ledový disk

Na řece Presumpscot v americkém státě Maine vznikl extrémně velký rotující ledový disk. Vypadá možná nepřirozeně, ale...

Další z rubriky

Do hospody daleko? Kapslový pivovar od LG pivo uvaří i načepuje

Vypadá trochu jako pákový kávovar, nalévá se do něj voda a vkládají kapsle, ale...

Vypadá trochu jako pákový kávovar, nalévá se do něj voda a vkládají kapsle, ale teče z něj pivo. Domácí pivovar LG Home...

Česká hvězda NHL v USA ukazuje, jak trénovat hokej i bez ledu

Odborným konzultantem Sense Areny je bývalá hvězda NHL Patrik Eliáš.

Liberecký projekt Sense Arena na trénink hokeje ve virtuální realitě získal výraznou podporu. Odborným konzultantem se...

Rok s Googlem v obýváku: dokáže šetřit čas, pobavit i naštvat. Česky ne

Google Home ještě neumí česky, ale jinak se jedná o překvapivě schopného...

Digitální asistent Google Home se u nás v domácnosti přes naši počáteční nedůvěru zabydlel. Používáme jej více, než...

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na iDNES.cz