Spoustu aplikací hravě zastanou webové služby. Z jakéhokoli počítače

aktualizováno 
Na mnoho jednorázových nebo jen velmi málo opakovaných úkolů není třeba hned hledat a instalovat si do počítače speciální program. Velmi často se totiž na internetu najde aplikace se stejnou funkcí, použitelná přímo v prostředí internetového prohlížeče, bez jakékoli instalace.
Dívka u počítače, Ilustrační foto

Dívka u počítače, Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

JPEGmini

Jedním z typických úkolů, řešených pomocí programů instalovaných v počítači, je zmenšení velikosti digitálních fotografií, před jejich vystavení na internetové stránce nebo odeslání e-mailem. Tento problém spolehlivě řeší webová aplikace JPEGmini. Bez jakékoli registrace upraví JPEGmini velikost souboru s digitální fotografií, aniž by přitom došlo ke změně rozlišení snímku nebo razantnímu snížení kvality obrazu. Stačí jen nahrát fotografie k úpravě na server a pak si je upravené stáhnout zpět. JPEGmini zobrazí náhled snímku před a po úpravě a znázorní i uspořenou velikost souboru s fotkou. Pak už si jen upravený snímek uložíte zpět na disk počítače.

Po bezplatné registraci lze s pomocí webové aplikace JPEGmini hromadně upravovat celé série snímků a rovnou je nahrávat na servery Flickr a Picasa.

Stránky aplikace JPEGmini najdete zde.

Webová aplikace JPEGmini zobrazí náhled snímku před a po úpravě velikosti

Webová aplikace JPEGmini zobrazí náhled snímku před a po úpravě velikosti souboru

PDF converter

Práci s univerzálním formátem PDF se věnuje internetová aplikace PDF Converter. Aplikace umí převést do formátu PDF nejen textové dokumenty, tabulky, prezentace či obrázky, ale také celé webové stránky, zadané do programu prostřednictvím jejich WWW adresy. Výsledný soubor vám může být zaslán v příloze e-mailu na zadanou adresu, nebo si jej můžete stáhnout přímo ze stránky programu PDF converter.

Webová aplikace PDF converter si poradí i s opačným postupem – tedy s převodem PDF dokumentů do podoby textů či tabulek, se kterými lze dále pracovat. Rovněž je možné z PDF dokumentů extrahovat obrázky a uložit je ve formátu JPEG nebo PNG.

Webovou aplikaci PDF converter najdete zde.

S převodem různých typů souborů i internetových stránek do formátu PDF si

S převodem různých typů souborů i internetových stránek do formátu PDF si poradí PDF converter, navíc zvládne i opačný postup

Online-convert

Převod formátů hned několika různých typů souborů nabízí webová aplikace Online-convert. Konvertovat můžete hudební soubory v běžných formátech (MP3, WAV, WMA, FLAC, OGG ad.), fotky a obrázky ve formátech JPG, BMP, TIFF, PNG, SVG a dalších, hlavní typy dokumentů (DOC, TXT, PDF, HTML aj.), komprimovaných archívů (ZIP, TAR, 7Z) i elektronických knih (ePub, MOBI aj.).

Specialitou nástroje Online-convert je konverze formátů videa, která nabídne nejen převod standardních formátů (AVI, MOV, FLV, MKV, MPEG aj.), nýbrž i předvolby výstupů pro konkrétní typy zařízení, jako jsou telefony s operačním systémem Android, iPhony, iPady a iPody nebo herní konzole Nintendo DS, Playstation Portable nebo XBOX 360.

Internetovou službu Online-convert najdete zde.

Hned několik konverzních nástrojů pro dokumenty, obrázky či video nahradí

Hned několik konverzních nástrojů pro dokumenty, obrázky či video nahradí webová aplikace Online-convert

Zamzar

Ještě rozsáhlejší nabídku formátů, čítající stovky položek, nabízí ke konverzi online aplikace Zamzar. Placená webová služba vám umožní převádět i velmi exotické formáty souborů do formátu, se kterým budete moci dále pracovat. Zaplacení drobného měsíčního poplatku vám tak může ušetřit nemalé peníze za pořízení licence programu, který by uměl výchozí soubor zpracovat.

Základní funkce online aplikace Zamzar jsou k dispozici zdarma, pokud chcete konvertovat soubory o velikosti stovek MB a využívat šifrování nebo internetové úložiště na dokumenty, je třeba se zaregistrovat k placené službě a uhradit měsíční poplatek.

Stránky aplikace Zamzar najdete zde.

Zamzar převádí stovky různých formátů souborů a nabízí i pokročilé, placené

Zamzar převádí stovky různých formátů souborů a nabízí i pokročilé, placené služby

Cut MP3 Online

Chtěli byste si vytvořit například originální vyzvánění z části MP3 souboru, ale nemáte instalovaný žádný zvukový editor? Snadná pomoc, internetová aplikace Cut MP3 Online to hravě zvládne. Stačí jednoduše nahrát na server MP3 soubor určený k úpravám a pak pomocí grafického editoru, nebo vložením času začátku a konce, vystřihnout požadovanou část.Výsledek si stáhnete zpět do počítače – stále v podobě MP3 souboru.

Internetovou aplikaci Cut MP3 Online najdete zde.

Pro vystřihnutí vybrané části MP3 souboru nepotřebujete editor v počítači,

Pro vystřihnutí vybrané části MP3 souboru nepotřebujete editor v počítači, stačí použít internetovou aplikaci Cut MP3 Online

Online-Stopwatch

Internetová aplikace může nahradit i budík, minutku na vaření nebo třeba metronom. Všechny tyto funkce a ještě další navíc nabízí internetová aplikace Online-Stopwatch. Hodiny, stopky, odpočítávadla i další aplikace spojené s časem můžete podle potřeby dále nastavovat.

Nabídku internetových aplikací Online-Stopwatch najdete zde.

Jaké online aplikace a nástroje používáte vy? Podělte se o svoje tipy s ostatními čtenáři v diskusi.

Autor:
 
Témata: E-knihy, Android, Xbox

Nejčtenější

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Ochutnali jsme hamburger z umělého masa. Ani masožrout se neušklíbne

… i po kousnutí.

Před stánkem „Impossible burger“ na lasvegaském výstavišti byla k vidění nevídaná věc. Vegetariáni i „masožrouti“ jedli...

Těšte se na bezdotykové ovládání, revoluční radar od Googlu má zelenou

Miniaturní radar v čipu Soli

Miniaturní radar s názvem Google Soli umí rozpoznávat jemná gesta lidské ruky. Hodí se jako vstupní zařízení pro...

Další z rubriky

Šéf Googlu tvrdí, že nyní neplánuje spuštění vyhledávače v Číně

Čínská vlajka před budovou firmy Google v Pekingu

Již několik měsíců se spekuluje, že by se společnost Google mohla se svým vyhledávačem vrátit na čínský trh, ale se...

Tipy na zajímavé weby: tvorba moderních on-line dotazníků

Ilustrační foto - formuláře

Naklikáním vytvořit grafický dotazník, a tak snadno zjistit třeba názor z lidu, umožní služba Click4survey.cz. Položit...

Vytvořte fotoknihu jako dárek v prohlížeči. Od Technetu s velkou slevou

Rajče.net, služba, kde si snadno vyrobíte nejen fotoknihu.

Pokud přemýšlíte nad tím, čím své blízké obdarovat, zkuste se podívat po nějakých pěkných fotkách, které by je...

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na iDNES.cz