Diskuze

Která je nejrychlejší nebo nejvtipnější? Šampioni ze světa kryptoměn

Hodnota, anonymita, náročnost těžby, rychlost a humor. I ve světě kryptoměn se svádí souboj o prvenství. Přinášíme přehled nejzajímavějších zástupců ze světa digitálních měn.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

P72e27t76r 43J10a22r10o58š

9. 3. 2018 0:44

Vite co by vycistilo kryptomeny od spekulantu, a umoznilo jim fungovat tak, jak to tady mnozi zastanci propaguji? Nemoznost prevadet kryptomeny zpet na klasicke meny.

Pak bych dotycnym majitelum ty jejich vize o uzasne super mene vazne veril.

Jinak je to pouze spekulativni produkt osobniho obohaceni. A defakto hazard ktery ma bliz k loterii, nez k mene.

1 0
možnosti
Foto

Ve chvíli, kdy hypoteticky dolar klesne na dno z důvodu přesunu důvěry lidí v lepší platební technologie, nebude důvodu směny zpět na něj. Co s bezcenným dolarem? A podívejte se do historie, jak rychle se dá zavedené platidlo odstavit a konvertovat na jiné v rámci celých zemí. Chce to opravdu jen minimum představivosti. A to je právě ta spekulační bublina, která musí ještě pořádně splasknout. A do velké míry to právě odnesou spekulanti, kterým šlo o zisk v zastaralé měně. Tyto "boží mlýny" k tomu zkrátka patří. No a pak to bude konečně ok. Skokově se však tyto věci nedějí. Uvidíme co bude za pár let. Předpokládám, že z politických důvodů čeká tyto měny ještě horská dráha, než to další generace (nebo ještě další) konečně pochopí. Naštěstí zavedené decentralizované měny, které dosáhly tržního objemu v miliardách dolarů, již zaniknout nemohou. Na rozdíl od konvenčních peněz. Prostě takhle to technicky nefunguje. Tyto měny mají obrovskou technologickou podporu milionů počítačů, udržující transakční historie po celém světě a je jim jedno, že někde jsou zrovna zakázané. Jakmile se kdekoliv udrží blockchain (i kdyby to mělo být na Marsu), máte stále své prostředky. Ve skutečnosti je to opravdu velmi pokroková věc s nepopiratelným potenciálem do budoucna.

1 0
možnosti
Foto

"nebo mu byl zcizen počítač s jedním ze zabezpečovacích klíčů. " - zcizit = prodat/darovat, odcizit = ukrást.

0 0
možnosti
Foto

Dobrá poznámka, tímto vás zpravuji o tom, že to spravím.

3 0
možnosti

Vůbec netuším o co jde.8-o

0 0
možnosti

taky existuje shitcoin a ganjacoin ;) Sumokoin je možná ještě anonymnější než monero, je to jeho fork, ale je upravený

2 0
možnosti

D19a 88Š68e53b72e72s74t75a

8. 3. 2018 9:47

EOS 10 000-100 000 tx/s...

0 0
možnosti
Foto

Sláva, že už jste to zmínil. VISA samozřejmě nemá šanci. A především v mnoha dalších ohledech i pokud pomineme anonymitu transakcí a vlastně vše, čím se článek primárně zabývá. Článek, ačkoliv hezky napsaný, trpí syndromem nepochopení přínosu kryptoměn. Tipuji, že redaktor není zároveň jejich uživatelem. Článek neustále rozebírá spekulativní stránku věci místo toho, aby se snažil vysvětlit, co přináší kryptoměny lidem jako platidlo. Nikoliv jako abstraktní nástroj, určený k vydělávání. Takže ve finále se z tohoto článku o skutečném přínosu kryptoměn pro lidi nelze dozvědět vůbec nic. Bohužel.

1 0
možnosti

ETN se na mobilech netezi - je to jen "jako". Aplikace spocita "hashrate" telefonu a to je cely. Autori pak ETN vpodstate rozdavaji.

0 0
možnosti

Pěkný článek. Jenom Ripple určitě není nejrychlejší. Takové NANO (dříve známé jako Raiblocks) umí 7000+ transakcí za vteřinu.

3 0
možnosti

A propustnost Graphene blockchainu, na nemz jsou postavene napriklad Bitshares, Steem,... je v radech desitek tisic transakci za vterinu (na zaklade benchmarku odhad je kolem 100 000), cimz za sebou nechava treba i transakcni propustnost VISA.

Na http://blocktivity.info/ byvaji coiny BTS a STEEM denodenne na prednich pozicich, co se objemu transakci tyce, pritom potvrzeni transakci je v ramci vterin, takze se mempool neplni tak jak se deje napriklad u BTC nebo ETH jen co se trosku zvedne zajem o danou menu.

Skoda jen, ze dane technologie nemaji moc dobry marketing a tak o nich temer nikdo nevi.

0 0
možnosti