MP3 přehrávač do vyšší společnosti - SlimX iMP-400 (preview)

aktualizováno 
Svět se konečně dočkal odhalení dalšího high-end MP3 discmanu firmy iRiver. Elegantní iMP-400 je důstojným pokračovatelem původního modelu SlimX, nabízí dokonalejší zvuk, přepracované dálkové ovládání s displejem, RDS systém, kvalitnější antishock a další vylepšení.

Během včerejšího dne představila korejská společnost iRiver novinku ve svém výrobním portfoliu. Po měsících vývoje přichází na světový trh nástupce famózního discmanu SlimX. Po lacinější modifikaci ChromeX, určené pro méně náročné posluchače, tak přichází novinkový high-end model iMP-400. Poměrně vysoká cena $182 je vyvážena množstvím zajímavých funkcí a především stylovým vzhledem, který pochází z tamějšího ateliéru InnoDesign. Zvláště variace s vínovými odstíny působí velmi elegantně a neotřele.

 

iRiver iMP-400 iRiver iMP-400

SlimX 2 po svém předchůdci přebírá všechny hlavní funkce. Podporuje formát zápisu ISO9660, Joliet, Romeo i Packet-Writing, načítá MP3, WMA a ASF soubory o bitrate 8-320 kbps, dokáže zpracovat ID3 Tagy v1.x i v2.x. Také výdrž baterií je shodná, přibližně 23 hodin s externím battery packem. Oba modely jsou tenké shodně 16,7 mm, "dvojka" je z každé strany o 5 mm užší (130,5x140 mm), kvůli preciznímu zpracování kovového pouzdra však také o pět gramů těžší.

iRiver iMP-400 iRiver iMP-400

Vyrovnávací paměť je pravděpodobně stejná jako u modelu iMP-350 (tedy 180 sekund pro CDDA, až 480 sekund pro komprimované audio), přístroj je ovšem vybaven vylepšenou technologií iRiver ShockFree, minimalizující vliv otřesů na přehrávání. Rozšířen byl grafický ekvalizér, k dispozici je osm firemních předvoleb (Normal, Pop, Rock, Jazz, Dance, Classic, Metal, U-bass) a jedna uživatelská, přičemž je možné nechat přehrávač automaticky volit příslušné nastavení podle žánru v ID3 Tagu.

iRiver iMP-400 iRiver iMP-400

Na veřejnost bohužel neprosákla fotografie displeje, nicméně i ten se podle dostupných údajů dočkal přepracování, stejně jako celé dálkové ovládání, které nyní působí mnohem ergonomičtěji. Integrované FM rádio konečně podporuje systém RDS, dokáže tedy zobrazovat informace o stanici i samočinně přelaďovat mezi regionálními frekvencemi. Samozřejmostí už je podpora M3U playlistů.

iRiver iMP-400 iRiver iMP-400

Kdy se začne SlimX 2 prodávat na českém trhu? Patrně to nebude otázka příštích měsíců. Nejzazší optimistický termín nabízejí vánoční svátky. Kvůli odlišné cenové politice pro USA a Evropu můžeme očekávat cenu kolem osmi až devíti tisíc korun.

CES 2019

Veletrh spotřební elektroniky CES se koná od 8. do 11. ledna. Tradičně se představí novinky ze světa smartphonů, televizí a ostatních IT odvětví. Sledujte dění z veletrhu CES 2019 online.

Mezi žhavá témata letošního veletrhu patří sítě 5G a autonomní automobily. Samsung představil modulární microLED televizi, LG srolovatlenou OLED obrazovku do podstavce. Vyzkoušeli jsme také první smartphone s ohebným displejem.

Nejčtenější

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

Televizor jako roleta: nové LG se po vypnutí sroluje do podstavce

LG Signature OLED TV R je prvním televizorem, který se po vypnutí sroluje do...

Ve vypnutém stavu je to televizní stolek s vestavěným soundbarem, po zapnutí se z něj vyroluje 65" OLED obrazovka. Nový...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Už brzy bude mít den „25 hodin“. Trendy, které vás potěší, ale i vyděsí

Přímé přenosy jsou extrémně oblíbené od té chvíle, kdy Facebook funkci Live....

V Česku jsou to zatím jen slova, která plní titulky technologických i zpravodajských webů. Letos se však řada z nich...

Další z rubriky

Televizor jako roleta: nové LG se po vypnutí sroluje do podstavce

LG Signature OLED TV R je prvním televizorem, který se po vypnutí sroluje do...

Ve vypnutém stavu je to televizní stolek s vestavěným soundbarem, po zapnutí se z něj vyroluje 65" OLED obrazovka. Nový...

Technologie microLED slibuje obraz jako OLED, chystá se ale levnější miniLED

„The Wall“ od Samsungu. První modulární MicroLED televizor

OLED panely jsou stále poměrně drahé a jejich výrobci se musí vypořádat se stárnutím diod. I proto řada výrobců od...

Už i za pár stokorun pořídíte skvělá sluchátka. Otestovali jsme 20 modelů

Otestovali jsme hromadu sluchátek, špatná mezi nimi díky předvýběru nenajdete.

Za pár stovek i několik tisíc. Překvapivě dobře hrající sluchátka lze pořídit již za několik stokorun a snadno se mohou...

Najdete na iDNES.cz