Slávistický útočník Mojmír Chytil (vlevo) a Sampson Dweh z Plzně

Slávistický útočník Mojmír Chytil (vlevo) a Sampson Dweh z Plzně | foto: Radek Vebr, MAFRA

Boj o titul vrcholí! Vyhrajte vstupenky do Edenu na šlágr Slavia - Viktoria Plzeň

Soutěž již skončila
Fotbalová liga se blíží do finále. Obhájí mistrovský titul Sparta? Nebo jí ho v závěru sebere Slavia? Poslední zápasy jsou vyprodané. Díky iDNES Premium však můžete vyhrát vstupenky zdarma do Edenu na středeční souboj Slavie s Viktorií Plzeň.

Sparta vede ligu o čtyři body před Slavií. Naposledy porazili 4:2 Slovácko, když se trefil dvakrát Kuchta, Haraslín a v poslední minutě z penalty kapitán Krejčí. Ovšem po sobotním derby může tabulka i nálada v kabině vypadat zcela jinak.
„Předvedli jsme dobrý a koncentrovaný výkon, ale nemyslím si, že jsme blíž k titulu. Jsme od něj stále stejně daleko,“ tuší kouč Letenských Brian Priske.

Sparta přivítá v úterý Baník Ostrava, Slavia o den později Viktorii Plzeň. A právě na tento střet druhého se třetím mohou uživatelé iDNES Premium získat vstupenky zdarma.

Slavia Praha – Viktoria Plzeň
(středa 15. 5. od 19:30)

Slávisté, kteří naposledy smetli Baník 5:0, si už nesmí dovolit žádnou ztrátu, pokud stále chtějí pomýšlet na titul. „Potřebujeme teď kluky, kteří odvedou maximum, jsou ostřílení, zkušení a dobře nastavení. Potřebujeme stabilitu. Nadstavba je úplně jiný druh soutěže, i proto doufám, že třeba Lukáš Provod, který proti Baníku po prvním poločase střídal, bude v pořádku,“ říká trenér Jindřich Trpišovský.

Jenže pamatujete nedávný střet Slavie s Plzní? Psal se 14. duben, kdy sešívaní na západě Čech kousali hořkou porážku 0:1 po gólu Šulce. A pustili před sebe do čela tabulky Spartu. Oplatí nyní Koubkově partě porážku?

Duel bude zároveň bitvou o krále střelců. V čele je nyní s 15 góly slávista Václav Jurečka, plzeňský Pavel Šulc má jen i zásah méně. Kdo s koho?

Co získají členové iDNES Premium?

Pouze jediný výherce získá dvě vstupenky na zápas Slavie s Viktorií Plzeň, který se hraje v Edenu ve středu 15. května. Stačí jen odpovědět na otázku a doufat, že budete vylosováni.