Je konec. Viktoria Plzeň zvítězila nad Shonan Bellmare 1:0.
O jedinou branku zápasu se postaral ve 40. minutě Ondřej Mihálik.

T. Daiki (46. Kosei) – K. Daiki, Keisuke (72. Tsukasa), El Younoussi (75. Akimi), Akito, Mitsuki (75. Hiroshi), Kazuki, Yuto, Hirozaku (61. Naoki), Kazuaki (81. Sosuke)

Sestava FC Viktoria Plzeň
Sváček – Havel, Hubník (75. Gabriel), Pernica, Limberský – Janošek, Herc, Hořava – Mihálik, Beauguel (46. Alvir), Kopic

88
Důležité

Tomáš Hořava se dostal do zakončení hlavou po centru Mihálika, ale jeho střela skončila těsně nad bránou Bellmare!

87

Dominika Sváčka nepřekvapila ani střela z úhlu a stále tak drží čisté konto.

75
Střídání

Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Hubník, přichází Gabriel.

72

Janošek natáhl ze dvaceti metrů ke střele, ale ta nakonec skončila pouze vedle domácí svatyně.

70

Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, hraje se ve vysokém tempu. Nyní však bez větších šancí.

60

Opět to byl Jan Kopic, jenž se dostal do zakončení, ale ani nyní se stav skóre nezměnil.

59

Jan Kopic se dostal ke střele, která mířila k tyči, ale domácí brankář si dokázal poradit.

55

Rychlá akce týmu Bellmare byla zakončena další střelou, ale na jejímž konci opět zasáhl gólman Dominik Sváček.

49

Dominik Sváček si dokázal poradit se střeleckým pokusem Yuty a drží tak čisté konto i nadále.

46
Střídání

Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Beauguel, přichází Alvir.

46

Začal druhý poločas.

45

První poločas skončil.

40

Plzeň právě vstřelila branku!
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu, kterou dává Viktoria a vede tak 1:0! Po centru Jana Kopice se na první tyči prosadil ONDŘEJ MIHÁLIK.

30
Důležité

Dominik Janošek střílel z vápna, jeho pokus však končí těsně nad břevnem!

29

Zákrok si připsal také plzeňský gólman Dominik Sváček a stav skóre se tak nezměnil.

27

Rychlá akce Viktorky po ose Kopic – Limberský. Gólman však centr šajtlí pokryl.

19

Hořava hledal ze standardní situace hlavu Beauguela, ten se však ke střílenému centru nedostal.

13

Viktorka se snaží rychle kombinovat, do šance se dostal Mihálik. Gólman Daiki však byl u míče o krok rychleji.

10

Po 10 minutách hry měl šanci soupeř, míč z úhlu skončil vedle branky plzeňského celku.

1

Utkání právě začalo.

Shonan Bellmare

Shonan Bellmare je japonský celek pocházející z města Hiracuka, kde žije přes 250 tisíc obyvatel. Tým byl založen v roce 1968 a své zápasy hraje na stadionu Shonan BMW Stadium Hiratsuka, který má kapacitu 18 500 diváků. Název klubu je tvořen ze dvou částí – Shonan, což vyplývá z názvu regionu v provincii Sagami, kde klub sídlí; a Bellmare, což je složenina italských slov bello a mare znamenající krásné moře.

Mezi dosavadní největší úspěch klubu patří vítězství Asijského poháru vítězů pohárů v roce 1995, kdy Bellmare porazilo ve finále irácký celek Al Talaba. Období 1994-1997 bylo v klubové historii nejlepší, dokonce dostalo i čtveřici hráčů Shonanu na mistrovství světa v roce 1998. Od té doby se ale tomuto celku příliš nedařilo, s výjimkou roku 2018, kdy navzdory třináctému místu v lize vyhrál Ligový pohár.

Japonská liga, která se hraje systémem jaro-podzim, startuje 21. února. V minulém roce obsadil Shonan Bellmare šestnácté místo a musel se zachraňovat v baráži, kde mu nakonec stačila remíza 1:1 s Tokušimou. V tomto roce má za sebou Shonan zatím dva přátelské zápasy – a to proti rumunskému Gazu Metan (výhra 1:0) a Jablonci (prohra 1:3).

Kromě japonských hráčů působí v Shonanu například jednatřicetiletý norský reprezentant Tarik Elyounoussi. Rodák z Maroka působil mj. v Rosenborgu, Hoffenheimu, Heerenveenu, Olympiakosu či Karabachu.

Viktoria Plzeň má za sebou tři přípravná utkání s druholigovými celky. Nejprve porazila Ústí nad Labem poměrem 4:1. Posléze ale přišla jen bezbranková remíza s Žižkovem. V posledním utkání přišel na řadu Sokolov. Už ve 13. minutě si Čihák vstřelil vlastní branku. O tři minuty později navíc proměnil penaltu Beauguel a o další tři minuty později vedla Plzeň už 3:0 po brance Kovaříka. Před poločasem se prosadil také Hořava. V 55. minutě si druhou branku na svůj účet připsal Beauguel a v 81. minutě proměnil pokutový kop Hořava. Viktoria tak zvítězila vysoce 6:0.

Po prvních tréninkových jednotkách čekají viktoriány první dva zápasy na španělském soustředění. Ve čtvrtek se od 11:00 střetnou s japonským celkem Shonan Bellmare, den nato se od 16:00 utkají s bulharskou CSKA Sofií.
Oba duely se odehrají na hřišti Arroyo Enmedio v Esteponě, kde viktoriáni normálně trénují. „Jsme rádi, že budeme hrát zde v našem prostředí. Hřiště je super, počasí také, známe to tu, takže spokojenost,“ těší Lukáše Hejdu. „Na zápasy se samozřejmě těšíme. Každý vám potvrdí, že hrát je příjemnější, než trénovat,“ dodává s úsměvem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.