AudioGalaxy Satellite - nástupce Napsteru

  0:01aktualizováno  0:01
Při pohledu na dění kolem Napsteru je jasné, že dny této služby jsou sečteny. Kam se však vydáme hledat hudbu, až se jeho servery zastaví? Odpověď je jednoduchá - stáhneme si AudioGalaxy Satellite, jehož uživatelé mají i kousky na Napsteru nevídané!

Server AudioGalaxy na internetu působí již delší dobu. Nejprve se specializoval pouze na vyhledávání nelegálních MP3 souborů z webových stránek a FTP serverů. Aby na svou existenci příliš neupozorňoval orgány činné v trestním řízení, převlékl se za hodného strýčka, jenž na svých stránkách dává začínajícím umělcům prostor k vystavení svých děl, a prohledávání FTP tam bylo jen tak mimochodem. Nyní se stále věnuje propagaci nezávislých umělců, FTP servery ovšem ustoupily do ústraní a na popředí se prodral mocný nátroj pro sdílení hudby - Satellite.

Samotný program Satellite je prvním krokem ke vstupu do světa Audio Galaxy, uživatel zde vyplní registrační formulář a nalistuje cesty ke sdíleným adresářům. Dále už ale slouží pouze ke stahování hudby, vyhledávání a management souborů probíhá na webových stránkách Audio Galaxy. Stačí zadat název souboru a zvolit Music Search - čím více klíčových slov, tím větší pravděpodobnost úspěchu. Ve formuláři stále zůstává také FTP Search, nicméně většina serverů ve vyhledávací databázi běží na nepopulárním ratio systému "upload before download".

Stránka s výsledky vyhledávání narozdíl od Napsteru nezobrazuje všechny vlastníky požadovaného díla - jistě budete souhlasit, že v tom zmatku je občas velmi těžké se orientovat. AudioGalaxy na to jde odlišně a musím říci, že skvěle. Systém totiž do databáze ukládá všechny hudební soubory, které kdy aktivní uživatelé nabídli ke sdílení. Jejich seznam je tedy dostupný i v případě, že majitel skladby není právě připojen. Co s tím? Takovou skladbu lze odeslat do fronty a server sám dá klientu Satellite pokyn ke stahování v momentě, kdy se soubor ocitne on-line. Stránka zobrazující status jednotlivých downloadů vypadá následovně:

Průběh stahování a informace o přenosové rychlosti se zobrazují v okně klienta Satellite. Dojde-li k přerušení downloadu, Satellite buď najde podle velikosti souboru jiného uživatele, nebo pokud se skladba v síti momentálně nevyskytuje, naváže stahování automaticky, jakmile se soubor opět objeví na síti. Klient dále umožňuje (podobně jako třeba Getright) omezit tok dat proudících do vašeho počítače a stahovat MP3ky, aniž byste výrazně omezili propustnost podnikové sítě.

Že vám tu chybí vyhledávání podle bitrate MP3 souboru? Kdepak, ani na tohle mládenci v AudioGalaxy nezapomněli! Na stránce se seznamem nalezených souborů se u každého z nich pod ikonou lupy skrývá výborná funkce Choose Version. Kliknutím na tuto položku se zobrazí seznam všech mutací hledaného souboru včetně délky, bitrate, trvání a počtu kopií ve výměnné síti.

Zajímavým zpestřením je graf, který udává četnost výskytu písně za poslední měsíc. U dlouhodobě nedostupných souborů tak lze velmi jednoduše zjistit, jak je pravděpodobné, že se skladba v síti ještě někdy ukáže.

A to je vše, co nám AudioGalaxy Satellite může nabídnout. Obrovskou výhodou tohoto systému oproti Napsteru je udržování přehledu o všech skladbách, které jím procházejí. Tím lze ihned lokalizovat soubory, které bychom v Napsteru hledali dlouhé dny. Navíc se mi prostřednictvím Satellite podařilo najít songy, které se na Napsteru neobjevily několik měsíců. Nezbývá než vyzkoušet...

Výrobce: AudioGalaxy
Website: http://www.audiogalaxy.com
Platforma: Windows, Linux
Cena: freeware

 

Nejčtenější

Jednosměrná letenka na rudou planetu se odkládá. Mars One krachuje

Ilustrace základny na Marsu, jak si ji představují v organizaci Mars One...

Firma Mars One, která slibovala soukromý let na Mars už v roce 2024, zkrachovala. Plány dostat na Mars lidské obyvatele...

Tančík pro vnuka poručíka Grubera. Němci ho nasadili i proti Tálibánu

Lehké obrněné vozidlo Wiesel s 20mm kanonem

V množině bojových vozidel Bundeswehru nalezneme s trochou štěstí i malé, ale o to více zajímavé tančíky Wiesel. Do...

Poslední Hitlerovy narozeniny nestály za nic. Supertanků se nedočkal

3D model stíhače tanků Jagdpanther, přezbrojeného na kanón ráže 128 mm tak, jak...

Na podzim 1944 se třetí říše hroutí a německé zbrojovky se snaží o nemožné. Hledají recept na zázračné zbraně,...

Kapitán nedosáhl na pedály. Začátek proudové éry přinesl zvláštní nehody

B-707 N7071  Braniff

Nová technika není vždy nutně bezpečnější. Dokládá to vývoj v letectví na přelomu 50. a 60. let. Piloti se s novými...

Severní magnetický pól se vydal na cesty. Co když doputuje až na jih?

Posun severního magnetického pólu

Naši planetu čeká přehození magnetických pólů. Nebude to zřejmě brzy, proč k tomu ovšem vůbec dojde a co může změna...

Další z rubriky

Aplikace vám najde programy zdarma i zábavu na večer

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte si hned dvě aplikace pro zařízení s Androidem a iOS, které souvisí s filmy a seriály na internetu. Dále se...

Tipy a triky pro Windows 10: domluvte nechtěným automatickým opravám

Tipy a triky pro Windows 10

Ukážeme vám, kde hledat slova přidaná do slovníku ve Windows a upravit je. Také se můžete podívat, jak zaznamenat kroky...

Stáhněte si zdarma: výuka morseovky a pohodlné screenshotování

Ilustrační foto - kod

Porozumět, ale také se naučit morseovku pomůže výukový program Moresovka. Vytvořit screenshot nebo animovaná videa...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz