Ještě pár zkušebních servisů a utkání začne.
Berdychův trenér Tomáš Krupa radí, že jeho svěřenec musí Nadala vystřílet.
15:11
Na umpiru bude zápas rozhodovat Carlos Bernandéz.
15:06
Jeden zajímavý údaj o soupeřích ukazuje velký rozdíl mezi nimi. Rafael Nadal si tenisem vydělal za jeden rok více peněz než Tomáš Berdych za celou kariéru.
15:05
Los vyhrál Rafael Nadal, vybral si příjem. Nyní se hráči rozcvičují.
15:04
Poslední vzájemné utkání se datuje letošním Wimbledonem, kde ve finále Berdych podlehl ve třech setech.
15:03
Na dvorci je už i světová jednička Rafael Nadal, s nímž má Berdych nepříznivou bilanci 3-8. Svého soupeře porazil třikrát za sebou v letech 2005-06, ale od té doby s ním sedmkrát v řadě prohrál a navíc neuhrál ani set (0:17).
15:02
Existuje několik postupových variant, ve hře o dvě semifinálové pozice jsou stále všichni čtyři tenisté. Berdych má postup ve svých rukách. Pokud porazí Nadala 2:0 na sety, jde dál. Pokud prohraje bez zisku setu, končí. Jakýkoliv jiný výsledek (i porážka 1:2) mu dává naději. Večer mu ale bude muset pomoci Andy Roddick.
15:01
Oba tenisté už se chystají vstoupit do londýnské O2 Areny, která pojme 17,5 tisíce diváků. Jako první nastupuje Berdych.
14:59
Český tenista je na turnaji osmi nejlepších tenistů sezony jediným nováčkem. V prvním zápase nestačil na Novaka Djokoviče 3:6, 3:6, ve druhém si ale poradil po výborném výkonu s Andym Roddickem 7:6 a 6:3 a vrátil se do hry o postup do semifinále.
14:58
Dobré odpoledne u Turnaje mistrů. Tomáš Berdych dnes na prestižním vyvrcholení sezony sehraje poslední zápas ve skupině. Jeho soupeřem bude světová jednička Rafael Nadal ze Španělska.
Zápas začne v pátek ne dřív než v 15:00 hodin.