Reportáž skončila 4. 6. 2012 14:39

Roland Garros: Del Potro - Berdych

Tenisový duel na grandslamovém turnaji komentuje Michael Bereň

shoda
Berdych si vyčítá: "Takový kousek. Proč?" Bušil do bekhendu soupeře, pak výměnu trochu změnil a nakonec chyboval po bekhendu do forhendové strany soupeře.
30-40
Trpělivá hra, dobrý pohyb a přesnost úderů - díky tomu má Berdych brejkbol.
30-30
Argentincův úder z bekhendové strany nepřeletěl přes síť.
15-15
Forhend českého tenisty dopadl těsně za čáru.
0-15
Hra nad hlavou, to je Berdychova doména. Ukázal to i nyní.
3:1
Berdych snížil čistou hrou, na konci Del Potro trefil míček rámem rakety. Český hráč trochu zlepšil hru, jenže Argentinec má stále pohodlný náskok.
40-0
Berdychovo eso.
Na kurtu Philippa Chatriera už jsou Zakopalová a Šarapovová
30-0
Až zrychlený bekhend přímo na čáru donutil Del Potra k chybě.
15-0
Berdych s podáním dlouho čekal kvůli neukázněným divákům, pak měl při dlouhé výměně štěstí, že behkendový prohoz Del Potra dopadl těsně za postranní čáru.
Teď bude důležité, aby si Berdych udržel podání. Jedině tak se může dostat do zápasu.
3:0
Berdychův aut. Český hráč předvádí ospalý výkon.
40-15
Páska hrála proti Berdychovi.
30-15
A pak zase eso Del Potra.
15-15
Po dobrém servisu přišla dvojchyba, zejména druhé podání bylo hodně nepovedené. Na vině je zřejmě vítr.
Argentinec navíc podává, vstup do pondělní dohrávky má velmi dobrý a možná bude rychle hotovo...
2:0
Berdych zkazil bekhend a Del Potro vede 2:0.
15-40
Tenhle křížný prohoz naštěstí skončil v autu.
0-40
A teď si Argentinec vybojoval tři brejkboly. V pravé chvíli včas zkrátil výměnu.
0-30
To není komfortní situace. Del Potro má náskok dvou fiftýnů.
0-15
Berdych podává, ale teď netrefil míček ideálně. Od rámu rakety se odrazil daleko pryč.
1:0
Teď naopak Del Potro předvedl skvělou obranu a Berdych poslal forhend do autu. Argentinec vede 1:0.
40-30
Argentinec si povodil soupeře po kurtu, Berdych se jeho úderům neubránil.
30-30
Nejprve eso Del Potra, pak fiftýn pro českého hráče.
Na vedlejším kurtu skončila dohrávka Tsongy s Wawrinkou. Zakopalová se Šarapovovou nastoupí na scénu za pár minut.
15-15
Povedený moment. Berdych doběhl kraťas soupeře a jemným forhendem míček poslal přes pásku.
15-0
Berdychův return zastavila páska.
Čtvrtý set začíná na servisu Del Potro.
Rozehrávka se pomalu chýlí ke konci. Diváci na tribunách jsou teple oblečeni a pro jistotu mají pláštěnky. Nad areálem Rolanda Garrose je totiž zataženo, 14 °C a hrozí přeháňky. Ale doufejme, že déšt nenastane teď.
Berdych s Del Potrem už jsou na dvorci.
Čtvrý set duelu Del Potro vs. Berdych tak možná začne ještě o trochu dřív. Soupeři se ještě musí rozehřát i rozehrát.
Almagro vyhrál nad Tipsarevičem třikrát 6:4.
V této podrobné reportáži vás budeme také informovat, jak si vede Klára Zakopalová v boji o čtvrtfinále s Ruskou Šarapovovou. Jejich zápas na kurtu Philippa Chatriera následuje po dohrávce duelu Tsonga vs. Wawrinka, který za chvíli začne.
Berdych s Del Potrem by tak mohli nastoupit na antukový dvorec zhruba ve 14 hodin.
Utkání se bude dohrávat na kurtu Suzanne Lenglenové po skočení duelu mezi Tipsarevičem a Almagrem. Španěl vede 2:0 na sety a ve třetí sadě má za stavu 3:2 podání. Je tedy na dobré cestě dovést utkání do vítězného konce po třech setech.
Ač je v Paříži ještě světlo, rozhodčí zápas po třech dohraných setech přerušil. Duel mezi Del Potrem a Berdychem se tak dohraje zítra. Další průběh zápasu můžete sledovat v této on-line reportáži. Duel bude pokračovat po skončení souboje Tipsarevič - Almagro, který začne v 11 hodin.
6:3
Parádním bekhendem po čáře Del Potro získává třetí sadu a vede 2:1 na sety. Ve třetím dějství byl Argentinec jasně lepší, daleko více se začal prosazovat dělovými údery od základní čáry. A Berdychovi, který se příliš nemohl opřít o svůj servis, sebral třikrát podání.
0-40
Teď je Berdych bez šance. Argentinec ho zasypává tvrdými údery a má tři setboly.
0-30
Ve třetím setu je ale Del Potro o dost aktivnější než v prvních dvou. A je dva fiftýny od zisku třetí sady.