Děkujeme za pozornost. Hezký zbytek nedělního večera.

Liberecké volejbalistky neuhrály ani při svém pátém skupinovém vystoupení v Lize mistryň set a podlehly na domácí palubovce 0:3 silně favorizovanému Dinamu Moskva. Zejména za výkon ve druhém a třetím dějství se ale Dukla nemusí stydět. V posledním setu se severočeský celek dotáhl z 14:20 na 22:22 a ve hře se vznášel případný čtvrtý set. Koncovku si ale hostující volejbalistky přeci jen pohlídaly a odváží si na dalekou cestu domů plný počet bodů.

Konec zápasu

23:25

Chyba na podání bohužel i na druhé straně. Kohoutová ukončila duel servisem do autu.

23:24

Begicová chybovala na podání. Nyní ovšem budou na příjmu hráčky ruského celku.

22:24

Bibinaová několikrát udržela Dinamo v rozehře. Tu nakonec ukončila z levé strany Chalecká. Dva mečboly.

22:23

Begicová posadila z výskoku balon na koncovou čáru.

22:22

Dukla srovnává stav! Kvapilová propálila ruský dvojblok na síti.

21:22

Chalecká pálila jen do připraveného červeno-žlutého bloku. Už je to jen o bod!

20:22

Dvacátý bod českého celku. Tentokrát si berou čas na poradu hosté.

19:22

Zdálo se, že Kvapilová útočila z pravé strany křížem za vzdálenější boční lajnu, nakonec je ale bod přiřčen Liberci.

18:22

První útok Liberce skončil na bloku, Nikola Kvapilová si ale mohla střihnout křižnou smečí reparát.

17:22

Poljakovová přiblížila zakončením na síti ruský celek k vítězství.

17:21

Šulcová zakončovala o ruský blok. Byla tam lehká teč. Bod pro Liberec.

16:21

Nekompromisně smečovala z pravého okraje palubvoky rovněž Gončarovová, jež mířila pod nohy Kvapilové.

16:20

Druhý bod v řadě pro Duklu. Znovu na něj došlo po smeči.

15:20

Liberec snižuje úspěšnou křižnou smečí od levého kůlu.

14:20

Propálený liberecký blok v podání Begicové znamená dvacátý bod Dinama a další oddechový čas Dukly.

14:19

Kvapilová tentokrát nedokázala zakončit a útočit mohly Rusky. Na konci akce je pětibodový náskok.

14:18

Dinamo jde do čtyřbodového trháku.

14:17

Podobný "kousek" se povedl na druhé straně rovněž Gončarovové.

14:16

Kvapilová se pověsila do vzduchu a zasmečovala do volné části kurtu.

13:16

Bod získává Dinamo Moskva.

13:15

Nikola Kvapilová a její účinné zakončení z pravé strany.

12:15

A další úspěšný blok na ruské straně. Libereckým volejbalistkám začíná "ujíždět vlak".

12:14

Liberecký útok skončil na úspěšném bloku Fetisovové. Liberec nabírá manko dvou bodů a vybírá si oddechový čas.

12:13

Angelina Dubianská zabojovala a sprintovala za balonem až na okraj palubovky. Skončila na zemi, už to ale nestihla.

12:12

Vzápětí Dukla srovnává k radosti fanoušků na 12:12.

11:12

Dubianská teď na síti pokazila přihrávku. Velká škoda.

11:11

Eninaová srovnává skóre křižnou smečí.

11:10

Bod získává Liberec.

10:10

Domácí hráčky přijaly prudký servis Gončarovové, Nová ale po sehrávce útočila do bloku.

10:9

Dlouhá rozehra dopadla lépe pro Dinamo. Liberecké hráčky v závěru nezvládla dostat balon nad síť.

10:8

Liberec opět útočil. Tentokrát pouze do zámezí.

10:7

Znovu dobrý útok Dukly. Bylo to s drobnou tečí na ruské straně, takže jubilejní desátý bod.

9:7

Liberecké volejbalistky se prezentovaly vytlučeným blokem.

8:7

Gončarovová tentokrát se smečí úspěšná.

8:6

Momentum pro Liberec, který opět odskakuje na rozdíl dvou bodů.

7:6

Gončarovová se na středu palubovky opřela do balonu, je z toho ale bod pro Liberec.

6:6

A je srovnáno. Fetisovová zablokovala liberecký útok od levého kůlu.

6:5

Další útok už Liberci nevyšel. Zase je to o bod.

6:4

Michaela Nečasová skórovala umístěnou smečí na síti.

5:4

5:3

Povedená skládka Kvapilové, která si na síti vychutnala Bibinovou.

4:3

Ruské favoritky opět snižují na rozdíl jediného bodu.

4:2

Kvapilová vytloukla na síti blok Gončarovové.

3:2

Další dobrá smeč na moskevské straně.

3:1

2:1

Ruský tým vítěznou smečí snižuje.

2:0

A další bod pro severočeský celek po skvělém bloku Dubianské. To je povedený začátek sady.

1:0

Do třetího setu vstoupil lépe Liberec, který ještě pochopitelně neskládá zbraně. Reflexivně zahrála míček Dubianská na síti, to byla nádhera!

0:0

Začal třetí set.

22:25

Češky nedůrazně smečovaly a na druhé straně pak byly Rusky daleko důraznější a za 26 minut vyhrávají i druhý set. V něm byl ale Liberec Dinamu Moskva důstojným soupeřem.

21:23

Tvrdá smeč Rusek středem a trenér Gálik si bere oddechový čas.

20:20

Češky mohly urvat dvoubodové vedení, ale neuspěly se smečí a nakonec Rusky vytloukly jejich bloky.

20:19

Liberec ani na šestý pokus neuspěl na smeči, ale nakonec předvedly domácí hráčky skvělý dvojblok.

19:19

Češky nejprve dobře vrátily smeč, ale na druhý pokus už kapitulovaly.

17:16

Další výborná smdeč Nové, tentokrát diagonální.

15:14

Domácí přetlačily hosty na síti. Míček se pohybovl po pásce, ale spadl na ruskou stranu.

13:12

Míček dopadl na zadní lajnu po technickém úderu Liberce!

12:12

Je vyrováno, Kolářová vystřídala Novou.

12:11

Eninová využila své výšky a nekompromisně zasmečovala.

12:10

11:10

Gončarovová smečí snižuje.

11:9

Špatný příjem Libereckých, ale nakonec situaci zachránily, i díky chybě Moskvanek.

10:9

Na dvakrát uspěla křižnou smečí Gončarovová.

8:7

Vytlučené bloky, míč jde od českých rukou do autu.

8:6

Bod pro Liberec.

7:6

Nečasová byla zablokovaná, Rusky snižují.

7:5

Míč skončil jen malou částí na lajně, bod pro Dinamo.

7:4

Liberecké si berou challengee, měly pocit, že blok Rusek skončil vedle.

7:4

Gončarovová vytloukla liberecké bloky.

7:3

Teď měly Liberečanky i trochu štěstí, když jim pomohla páska a čtyřbodový náskok už byl moc pro trenéra hostí Bulatoviče, který si vzal time-out.

6:3

Nádherný technický přehoz Dubianské získává Češkám tříbodový náskok.

5:3

Dobrá smeč Dinama.

5:2

Šulcová nkonec dokázala vytlouct bloky Moskvanek.

4:2

Fantasticky teď dokázala zúročit předchozí skvělou obranu smečí Šulcová.

3:2

Liberec jde po úspwšném bloku do vedení.

2:2

I Rusky dobře zasmečovaly.

2:1

Skvělá diagonální smeč Nové!

1:1

Nekompromisní smečí kontruje Fetisovová.

1:0

Na dvakrát dokázaly Liberečanky usmečovat soupeřky.

0:0

Začal druhý set.

Moskva získala na začátku vedení 4:1, ale Liberec otočil na 6:5. Pak však při servisu Romanovové utekly Rusky ze stavu 8:10 osmi body až na 8:18 a i když se pak Liberečanky vzchopily, už nedokázaly se ztrátou nic udělat.

13:25

Špatný příjem Šulcové znamená za 21 minut zisk prvního setu pro Dinamo Moskva.

13:24

Eninová skvěle zasmečoval. První setbol Rusek.

13:23

Dukla snižuje.

12:23

Výborný servis Gončarovové Liberečanky nevrátily.

12:22

Jedna z Liberečanek byla v síti.

12:21

Třikrát nedokázali dotáhnout Liberečanky smeč, ale nakonec smeřovala Vasilevová vedle.

11:21

Důrazný útok našich potvrdila i challenge.

10:21

Vasilevová předvedla úspěšný blok.

10:20

Liberečanky se dvakrát skvěle bránily smeči Fetisovové, ale nakonec kapitulovaly.

10:19

Skvělý a důrazný útok Nečasové!

9:19

Rusky ale odpovídají.

9:18

Konečně důrazný a úspěšný útok Liberečanek přerušuje osmibodovou šňůru Rusek.

8:18

Hodně dlouhá šňůra Fetisovové na servisu pokračuje.

8:17

Obrovitá Fetisovová vytloukla bloky.

8:16

Teď se Liberečanky nedomluvily, která bude vybírat technický úder Rusek a je tu další bod Dinama. Trenér Gálik si vzal timeout a přesvědčuje své svěřenkyně, aby byly důraznější a dávaly rány.

8:15

Útok oskvnek středem vyšel.

8:14

Romanovová skvěle podala a pak předvedla výborný blok Fetisovová.

8:13

A další výborný útok Rusek a trenér Gálik si vyžádal oddechový čas.

8:12

Skvělá smeč Vasilevové.

8:11

Další bod pro Dinamo.

8:10

Nádherná dlouhá výměna! Liberečanky vrátily servis na druhou polovinu, ale nakonec získaly v úžasné výměně bod získat.

7:10

Skvělá obrana a pak úspěšný útok Rusek.

7:9

Skvělý útok Moskvanek.

7:8

Konečně série skvělých servisů Vasilevové je u konce. Úspěšná smeč.

6:8

Smeč Libereckých se otřela o pásku, soupeřky ji vybraly a nakonec úspěšně zaútočily.

6:7

Výborný servis Rusek.

6:6

Begičová se prosadila proti dvojbloku a vyrovnává.

6:5

Další skvělý útok domácích s hostující trenér Bulatovič si bere timeout.

5:5

Skvěle teď Liberec vybral smeč a sám dokázal úspěšně zaútočit.

4:5

Domácí hráčky dokázaly odvrátit smeč Moskvy, ale nakonec byly v síti a přišly o bod.

4:4

Skvělé, Liberec vyrovnává.

3:4

Další úspěšný servis.

2:4

Jedna z Rusek byla v síti a domácí snižují.

0:2

Vítězný servis Fetisovové, mířila do středu.

0:1

Skvělá smeč Fetisovové.

Úvodní sestavy:

VK Dukla Liberec: Kolářová, Kohoutová, Nečasová, Šulcová, Nová, Kvapilová, Bartošová, Dostálová, Skrypaková, Kojdová, Dubianská. Trenér. Libor Gálik.

Dinamo Moskva: Chalecká, Pipunyrová, Romanovová, Gončarovová, Eninaová, Bibinaová, Ljubuškinová, Anufrienková, Fetisovová, Poljakovová, Krotkovová, Simoněnková, Vesilevová, Begicová. Trenér. Željko Bulatovič.

Rozhodčí: Halász (HUN), Vinalijev (BUL).

Vše je jinak! Po domluvě obou klubů a odsouhlasení CEV se zápas odehraje v neděli 13. února.

Rozhodnutí CEV netrvalo dlouho, již známe verdikt. Utkání bylo zrušeno a podle čl. 21.9 soutěžního řádu soutěží CEV Dinamo Moskva daný zápas prohrálo. Výsledek zápasu je 3:0 a každý set 25:0 pro Liberec.

Zápas se dnes neodehraje a důvod je skutečně bizarní! Ruský tým nedostal od české ambasády v Moskvě dostatečný počet víz – žádal o 17 víz, dostal jich pouze 12. S týmem by tak mohl přicestovat pouze hlavní trenér, to však Dinamo odmítlo.

Nyní se tak bude čekat na verdikt CEV. Pokud konfederace posoudí ruský protest proti tomuto počínání jako oprávněný, chce Dinamo odehrát duel na neutrální půdě. Může se ale také stát, že CEV posoudí, že víza pro hráčky a trenéra jsou dostačující, zápas se tak mohl odehrát a to by znamenalo kontumaci ve prospěch Liberce.

Zápas ve Sportovní hale Dukla Liberec začne ve 18:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Rozhodčí

Zápas budou řídit pánové Tibor Halász z Maďarska a Alksandar Vinalijev z Bulharska.

V prvním vzájemném utkání Dinamo vyhrálo 3:0 po setech 25:19, 25:19, 25:20.

VK Dukla Liberec

Domácí tým je ve skupině na posledním místě a ve společnosti, Novary, Dinama Moskva a RHY Istanbul všechny zápasy prohrál jednoznačně 0:3. Postup do alespoň tabulky druhých týmů je tak už nemožný a na libereckých hráčkách je už tak jen to, aby dohrál skupinu se ctí.

Dinamo Moskva

Ruský tým je v tuto chvíli na druhém místě s bilancí tří výher a jedné porážky, má sedm bodů, ale zatím to stačí pouze na čtvrté místo v tabulce druhých týmů. Favorit je jasný, Dinamo si půjde za dalšími body a posunu směrem vzhůru.

Dobrý večer u volejbalové Ligy mistryň. Společně se podíváme na utkání skupiny C mezi týmy VK Dukla Liberec a Dinamo Moskva.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.