ŠVÉDSKO - ČESKO

Stockholm, 7. února 2004

ŠVÉDSKO - ČESKO 4:0 (1:0, 1:0, 2:0). Konec zápasu.
60:00
Konec zápasu - Švédové vítězí 4:0. Zaplněná hala vestoje a skandovaným potleskem oslavuje výhru domácích hokejistů, kteří český výběr hladce zdolali. Nejlepším českým hráčem byl vyhlášen obránce Novák, na švédské straně Davidsson, který k výhře přispěl gólem a dvěma asistencemi. V neděli hraje česká reprezentace od 12.30 s Ruskem.
59:07
Asi jediná pořádná česká šance ve třetí třetině. K Hlinkovi se odrazil puk, když byl asi metr před švédským gólmanem, bekhendem vystřelil, ale jenom Lundqvistovi do náruče.
58:07
Höglund se objevil sám před Salfickým, pohotově vypálil mezi betony, ale český gólman v pádu puk zalehl.
56:04
Přes čtyři inkasované góly asi nejlepší český hráč, brankář Salfický, zneškodnil Anderssonovu ránu.
55:24
Švédové v přesilovce zle zatápěli českému kvartetu. To ale obětavě lehalo do střel. Trávníček dvě rány zblokoval a Lenerův tým se ubránil.
53:49
Začíná přesilovka Švédů.
53:24
Přesilovka se českému týmu nepovedla, navíc ji předčasně ukončil Průcha - je vyloučen za podražení.
51:49
Češi hrají přesilovku. Za krosček je vyloučen Franzén.
51:31
A jednu chybu Švédové trestají - 4:0. Bremberg dorazil za Salfického záda Karlbergovu střelu. Úspěšnou dvojici nepokryla obranná dvojice Marha - Ptáček.
49:17
Hedström z voleje z prostoru ezi kruhy napálil tyč. Švédové v poklidu kontrolují zápas a čekají na chyby.
47:47
Po další nedůslednosti v české obraně zůstal asi dva metry před Salfickým osamocený Jönsson, ale netrefil branku.
46:37
Ujel Průcha, asi nejaktivnější český hráč. Vypálil dobře k tyči, ale Lundqvist puk vyrazil hranou betonu těsně mimo.
46:17
Na jediného obránce Hamra najížděla trojice Švédů. Andersson zakončoval po narážečce s Nordgrenem. Salfický chytá.
46:05
Hejda ve třetí třetině nehraje a není ani na střídačce. V obraně nastupuje Marha.
44:58
Oba týmy jsou v pěti.
42:58
Nordström v útočném pásmu Švédů hákoval Hlinku, ten ale pád přifilmoval a jsou vyloučeni oba - Hlinka za nesportovní chování. Hraje se čtyři na čtyři.
41:22
Experiment se nevyplatil - Švédové vedou 3:0. Marha se zapomněl ve středním pásmu a Švédové najížděli dva na jediného beka Vykoukala. Salomonsson přihrál Davidssonovi, který se trefil pod horní tyčku.
40:50
Na ledě jsou čtyři útočníci: Divíškova formace s Mikeskou a s Marhou a Vykoukalem na beku.
40:01
Byla zahájena 3. třetina.
40:00
Konec 2. třetiny. Češi mají po dvou třetinách jenom 11 střel na branku oproti šestnácti švédským. Týmu se nedaří se v koncovce, útočníci často míjejí branku. V útočném pásmu chybí přímočarost a důraz. Navíc hráči chybují a nepřesně si přihrávají. Svůj den nemá Hejda, jenž se viditelně trápí. Český tým zatím nedodržuje taktické pokyny trenéra, který hráče nabádal, aby se tlačili do předbrankového prostoru, hráli aktivně a dobře přesilovky. Ani jedno se zatím Lenerovým svěřencům nedaří.
39:06
Mezi kruhy se dostal ke střele Hedström, ale rána mu nesedla.
36:36
Ptáček prokličkoval celým kluzištěm. Když byl před brankářem, přihrával Havlovi, ale ten netrefil branku.
35:42
Marek je zpátky na ledě. Kouč Lener upravil útoky. Mikeska hraje se Sýkorou a Divíškem a s Markem Havel se Šachlem. Točí se ale všech třináct útočníků.
34:48
Po levém křídle projížděl Nordström, který dostal ideálně přihrávku do jízdy. Jeho sřelu ale Salfický vyrazil.
33:25
Trávníček chyboval v útočném pásmu, ujel Salomonsson. Salfický jeho střelu vyrazil, puk se vrátil před branku, odkud se pokusil Andersson zadovkou zblízka zakončil. Salfický chytil do lapačky a drží české naděje.
31:42
Hejda chyboval, Nordgren byl zcela sám před Salfickým, ale netrefil branku.
31:05
Šance na obou stranách. Ale ani Sýkora, ani Jönsson na druhé straně netrefili střílený centr na teč. Marek je ošetřovaný na střídačce po předešlém střetu a do hry místo něj naskočil debutant Lukáš Havel.
30:17
Salfický vykryl prostor u své levé tyče při Brembergově střele.
29:48
Po střetu s protihráčem zůstal bez přilby na ledě ležet Marek. Po chvíli se zvedl a snažil se přesvědčit rozhodčího, že byl faulován. Neuspěl a odjel na střídačku.