Doporučujeme

Z filmu Slavnosti sněženek | foto: Národní filmový archiv

Hrabalovy povídky v audioknize. Kultovní Slavnosti sněženek se slevou 40 %

Tato audiokniha se slevou již není k dispozici
Povídkový soubor Slavnosti sněženek patří k nejznámějším dílům Bohumila Hrabala, jednoho z nejvýznamnějších českých spisovatelů dvacátého století. Podle knihy vznikl i stejnojmenný film Jiřího Menzela. V audioknize čte jednotlivé příběhy Pavel Soukup. Uživatelé iDNES Premium získají titul se slevou 40 %.

Posluchač audioknihy se vydá do půvabné polabské krajiny kolem chatové osady v Kersku, kde od poloviny šedesátých let Hrabal trávil svůj volný čas. Většina literárních postav má svůj reálný předobraz v lidech z autorova prostředí. Seznámíme se tedy s jejich zvláštními zálibami i osudy.

V povídkách se snoubí poetično s realistickým popisem, stylizovaná nadsázka s humornou drobnokresbou, události veselé s událostmi smutnými. Posluchači se mohou těšit na podivínského tuláka se zlatým srdcem a láskou ke starým filmům pana Karku i sběratele nesmyslných kuriozit pana Metka. Znovu také prožijí legendární spor dvou mysliveckých jednot nad zastřeleným kancem.

Slavnosti sněženek

Soubor Slavnosti sněženek obsahuje šestnáct povídek: Polomy v lese, Hostinec u Bernarda, Pan Metek, Na zahrádce, Králíčci v křídle, Čekání na chleba, Maminčiny oči, Jeden Dětský den, Mazánkův zázrak, Pan Kakra, Slavnosti sněženek, Přátelé, Leli, Lucinka a Pavlína, Hostina a Pan Iontek. Kniha poprvé vyšla v roce 1978.

Poskytuje internetový obchod Tympanum

Skvělý zdroj dobrých audioknih na CD i ke stažení.

Podle předlohy natočil v roce 1983 režisér Jiří Menzel stejnojmenný film. Scénář napsal sám Bohumil Hrabal, který se ve snímku navíc objevil v jedné z menších rolí.

Audioknihu čte Pavel Soukup.

Získejte předplatné

První měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně.
Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.

VYZKOUŠET ZA 1 KČ

Již máte premium? Přihlaste se


Další audioknihy se slevou pro předplatitele

Liška

299 Kč 237 Kč
Koupit
-20 %

Hastrman

289 Kč 113 Kč
Koupit
-60 %

Pí a jeho život

299 Kč 237 Kč
Koupit
-20 %
  • Nejčtenější
iDNES Premium

Vaše údaje

Ověřovací kód uvidíte pouze se zapnutými obrázky
Přehrát kód z obrázku

S čím vám můžeme pomoci?

Zbývá 500 znaků.

Přečtěte si poučení o sbírání a ukládání informací, souvisejících s vaším dotazem.

Zpráva byla odeslána