Doporučujeme

Sapiens | foto: Audioteka

Sapiens - Stručné dějiny lidstva. Audiokniha o vývoji člověka se slevou 30 %

Tato audiokniha se slevou již není k dispozici
Revoluční zvraty na cestě lidského rodu od vzniku Homo sapiens až po současnost sleduje audiokniha Sapiens – Stručné dějiny lidstva. Knižní předlohu napsal izraelský historik Yuval Noah Harari, audioknihu namluvil herec Luboš Ondráček. Uživatelé iDNES Premium ji mohou získat s třicetiprocentní slevou.

Příběh, který Harariho bestseller vypráví, začíná před dvěma miliony let v Africe. Prozatím bezvýznamný lidoop zde získává vědomí a nakonec ovládne celou planetu. Co mu pomohlo zvítězit? Nelítostná krutost, nebo schopnost vzájemné spolupráce?

Fotogalerie

Od úplných počátků lidstva vás audiokniha provede přes jeho nejdůležitější dějinné zlomy, včetně objevení zemědělství, peněz, společenského kultu, impéria, peněžního úvěru i víry. Harari zároveň nastiňuje otázky, co náš druh čeká dál. Podává provokativní hypotézy zakládající se na proměnách přírody, psychiky, rodiny i společnosti. Jak temnou budoucnost máme před sebou? A jak velkou daň budeme muset odvést kvůli blahobytu?

Yuval Noah Harari je izraelský historik, který se světovým bestsellerem o historii lidstva proslavil. Jako profesor na katedře historie na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě se zabývá hlavně makrohistorií. Hledá vztahy mezi dějinami a biologií i rozdíly mezi Homo sapiens a zvířaty.

Audioknihou provází hlas Luboše Ondráčka, českého herce a dabéra, který působil šest let v Divadle Petra Bezruče v Ostravě. Podílel se i na různých projektech České televize, včetně pořadu Toulavá kamera. Věnuje se také dabingové režii a je členem souboru činohry Národního divadla Brno.

Získejte předplatné

První měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně.
Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.

VYZKOUŠET ZA 1 KČ

Již máte premium? Přihlaste se


  • Nejčtenější
iDNES Premium

Vaše údaje

Ověřovací kód uvidíte pouze se zapnutými obrázky
Přehrát kód z obrázku

S čím vám můžeme pomoci?

Zbývá 500 znaků.

Přečtěte si poučení o sbírání a ukládání informací, souvisejících s vaším dotazem.

Zpráva byla odeslána