Doporučujeme

Prašina

Prašina | foto: Audioteka

Prašina, nejtemnější čtvrť Prahy. Audiokniha roku 2018 s exkluzivní slevou 30 %

Tato audiokniha se slevou již není k dispozici
Dobrodružný příběh, který napsal Vojtěch Matocha, vás zavede do tajemné pražské čtvrti. Nefunguje v ní elektřina, nejezdí tramvaje, rádio nehraje a mobil je bez signálu. Prašina byla vyhlášena nejlepší audioknihou pro děti a mládež roku 2018. Čte ji Matouš Ruml a uživatelé iDNES Premium ji získají se slevou 30 %.

Prašina, to je místo, které zůstalo temné a tiché, nebezpečné, nasáklé příběhy a tajemstvím. Temný ostrov uprostřed zářící Prahy. Čtvrť, ve které nefunguje elektřina. Většina Pražanů se jí vyhýbá, Jirka sem však chodí navštěvovat svého dědu. Ten se jako strážce dávného tajemství, které může změnit svět, ocitá v ohrožení života.

Autor bestselleru Prašina Vojtěch Matocha v historickém centru Olomouce

Autor bestselleru Prašina Vojtěch Matocha v historickém centru Olomouce

Jirka s kamarádkou En a bratrancem Tondou se pouštějí do hry o čas. V patách však mají pronásledovatele, kteří jsou schopni čehokoli. Dobrodružství zasazené do foglarovských kulis s mimořádně napínavou zápletkou tříbí vztahy mezi třináctiletými hrdiny, kteří zažívají první lásku i zrady.

Autorem knihy je Vojtěch Matocha, který vystudoval matematiku a vyvíjí software pro mobilní telefony. Tvůrčímu psaní se věnuje od gymnázia, přičemž Prašina je jeho literární prvotinou.

Příběh čte Matouš Ruml, absolvent hudebně dramatického oddělení Pražské konzervatoře. Má za sebou mnoho divadelních rolí, televizním divákům je známý ze seriálů Comeback, z pořadu pro děti Hřiště 7 nebo z magazínu Za obzorem. Je laureátem Ceny Zuzany Navarové a Thálie pro mladého činoherce za rok 2012.

Prašina byla Asociací vydavatelů audioknih oceněna jako nejlepší audiokniha pro děti a mládež za rok 2018.

iDNES Premium

Přístup k této a dalším exkluzivním výhodám mají k dispozici jen členové iDNES Premium

AKTIVOVAT ZA 1 KČ

Již máte premium? Přihlaste se