Doporučujeme

Hana | foto: Audiotéka

Podivínka Hana a rodinný příběh v českém románu. Audiokniha s 30% slevou

Tato audiokniha se slevou již není k dispozici
Oceňovaný bestseller Hana spisovatelky Aleny Mornštajnové vychází ze skutečných událostí. Líčí příběh ženy na pozadí pohnuté historie její rodiny. Audioknihu čtou Tereza Dočkalová a Lenka Vlasáková. Uživatelé iDNES Premium si ji mohou pořídit se slevou 30 %.

Když devítiletá Mira zlobí a za trest nedostane na rodinné oslavě zákusek, ani netuší, že se jedná o zlomový moment, který spoutá její budoucnost se životem Hany. Právě podivínská a nemluvná teta jí pomůže odhalit pohnutou rodinnou historii. Co se vlastně stalo dříve rázné dívce a vyhlášené místní krasavici? Je možné nést si v sobě celoživotní vinu za něco, k čemuž došlo spíše souhrou náhod a dějinných okolností?

Fotogalerie

Alena Mornštajnová patří k nejoblíbenějším českým spisovatelkám současnosti. Vystudovala angličtinu a češtinu na Filozofické fakultě Ostravské univerzity. Pracovala jako lektorka anglického jazyka a překladatelka, nyní žije ve Valašském Meziříčí a věnuje se převážně psaní. Po románech Slepá mapa (2013) a Host (2015) se dočkala velkého ohlasu čtenářů i kritiky se svou třetí knihou Hana (2017). Ta byla přeložena do deseti jazyků a získala několik ocenění, například Cenu Česká kniha 2018 nebo Knihu roku podle portálu Databáze knih.

Audioknihu namluvily herečky Lenka Vlasáková a Tereza Dočkalová. První jmenovanou proslavila hlavní role ve filmu Lea z roku 1996, za kterou získala Českého lva. Zazářila také ve snímku Paralelní světy. Od té doby se objevila ve spoustě filmů a seriálů a věnuje se také dabingu.

Její kolegyně studovala herectví na ostravské Janáčkově konzervatoři a zakotvila v divadle. V roce 2018 obdržela Cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon v inscenaci Henrika Ibsena Nora, už o šest let dříve získala stejné ocenění v kategorii herečka do 33 let. Pravidelně spolupracuje s Českou televizí a rozhlasem.

Získejte předplatné

První měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně.
Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.

VYZKOUŠET ZA 1 KČ

Již máte premium? Přihlaste se

iDNES Premium

Vaše údaje

Ověřovací kód uvidíte pouze se zapnutými obrázky
Přehrát kód z obrázku

S čím vám můžeme pomoci?

Zbývá 500 znaků.

Přečtěte si poučení o sbírání a ukládání informací, souvisejících s vaším dotazem.

Zpráva byla odeslána