HAVÍŘOV - TŘINEC

. 18. února 2003

Utkání komentuje Miroslav Najdek

26:18
Třinec se ubránil hlavně díky vynikajícímu Lakosilovi. Ten nejprve včasným pádem na led zabránil ve skórování Polanskému, který dostal před branku přihrávku od Folty. Třinecký gólman pak vyrazil tvrdou ránu Cartelliho a včas stačil puk ukrýt před dotírajícím Vratislavem Čechem.
24:18
Za držení byl vyloučen třinecký Libor Procházka.
22:41
Největší příležitost měl v přesilovce Pavelek, který po přihrávce Jančaříka pálil z prostoru mezi kruhy tvrdě po ledě. Mařík jeho ránu vyrazil betonem. V závěru oslabení se ke slovu dostali i domácí, když Cartelliho pokus od modré zlikvidoval Lakosil také betonem.
20:41
Podruhé v utkání je vyloučen domácí útočník Polanský. Tentokrát za nedovolené bránění.
20:01
Byla zahájena druhá část.
20:00
Skončila první třetina. Hosté se zdají být spokojeni s jednobrankovým náskokem a nikam se moc neženou. Domácí se snaží hlavně bránit. Paradoxně je dnes na stadionu pouze jeden "kotel", a to třinecký. Na obvyklém místě jádra havířovských fanoušků jsou nataženy pouze tři transparenty s výmluvnými texty: "4:2", "Hoši, děkujem" a "Peníze".
18:25
Obránci Malinskému utekl na vlastní modré puk. Toho se okamžitě zmocnil Hebar, udělal kličku Gřegořkovi, ale vystřelil pouze vedle levé tyčky.
17:02
Druhá přesilovka se už Třinci tolik nepovedla. Za celé dvě minuty se hosté nedokázali usadit v útočném pásmu a jedinou nepřesnou střelou se prezentoval exliberecký Čakajík. Domácí se v oslabení ani moc nezapotili.
15:02
Michael Procházka si přidržel pronikajícího Ivana v rozporu s pravidly a rozhodčí to ohodnotil dvěma trestnými minutami.
13:39
Domácí svoji šanci nevyužili, i když šanci ke skórování měli. Po bombě Cartelliho od modré, kterou Lakosil vyrazil pouze před sebe, se přímo ze vzduchu snažil kotouč sklepnout Polanský. Třinecký brankář ale stačil puk včas zachytit do lapačky.
11:39
Domácí si také zahrají přesilovku. Za hrubost neputuje na trestnou lavici nikdo jiný než Marek Ivan.
11:02
Gólman Lakosil si připsal první vážnější zákrok. Po ráně Kopeckého od modré přišla ke slovu jeho vyrážečka.
08:30
Další třineckou šanci nedotáhla do gólového konce dvojice Janků, Marek. Ti si několikrát vyměnili puk, Janků pak přihrával přímo před branku, jenže Marek byl už příliš blízko a nedokázal puk propasírovat za Maříkova záda.
06:20
Vyloženou šanci spálil hostující Polončič. Meluzín mu do levého kruhu naservíroval dokonale načasovanou přihrávku, Mařík se nestačil přesunout, ale Polončič poslal kotouč vysoko nad branku.
04:44
Hosté se ujímají vedení 1:0. Třinec využívá hned první přesilovku. Hbitý Marek projel do útočného pásma a posunul do levého kruhu Liboru Procházkovi, který tvrdou ranou nedal Maříkovi šanci.
03:06
Třinečtí budou hrát první přesilovku. Za hákování byl vyloučen Polanský. V prvních minutách měli více ze hry hosté a brankář Mařík musel zasahovat proti střelám obránců Žabky a Malinského.
00:01
Utkání bylo zahájeno. Hlavní rozhodčí Vokurka vhodil úvodní buly opakovaného zápasu mezi Havířovem a Třincem. Původní zápas 40. kola byl přerušen a předčasně ukončen za stavu 4:2 pro Havířov kvůli anonymní hrozbě o uložení bomby na stadionu.