Slávisté vstoupí do 4. předkola Evropské ligy po vydařeném víkendu. Po výhře nad Ostravou (1:0) se posunuli do čela ligové tabulky a jako jediní v soutěži si udrželi stoprocentní bilanci.

Luhansk pro ně navíc bude druhým ukrajinským soupeřem v řadě, předtím vyřadili Dnipro (3:0 a 1:1).

Zorja Luhansk teprve proti Slavii odstartuje svou letošní cestu evropskými poháry. Prozatím má za sebou pouze čtyři utkání domácí soutěže, ve kterých dokázala zvítězit pouze jednou a se ziskem čtyř bodů je v ukrajinské lize na průběžném 10. místě.

Trenér Trpišovský udělal celkem čtyři změny oproti víkendovému utkání proti Ostravě. V obraně jsou odpočatí Holeš a Masopust, Ogbu nemůže hrát kvůli karetnímu trestu.

o hráči
88. min Wallem o hráči
o hráči
69. min Ogungbayi o hráči
Jurásek
o hráči
57. min van Buren o hráči
13 Chytil
Chytil
o hráči
68. min Tijani o hráči
26 Schranz
Schranz
o hráči
57. min Jurečka o hráči

Zorja LuhanskZorja Luhansk(4-3-3)

Turbajevskyj
o hráči
Kyrjuchancev
o hráči
86. min Alefirenko o hráči
o hráči
77. min Čurko o hráči
Dryšljuk
o hráči
Myšn’ov
o hráči
46. min Mićin o hráči
Antjuch
o hráči
82. min Horbač o hráči
Guerrero
o hráči
82. min Buhaj o hráči
47 Vantuch
Vantuch
o hráči

Rozhodčí: Tohver - Koiv, Klaasen

V záloze nastoupí Ševčík místo Hromady a poslední změnou je nasazení Provoda, který zaujme místo na levém kraji. Jurásek se tak posune do útočné trojky místo Tijaniho.

Mužstva nastupují na hrací plochu, hráči Luhansku s národními vlajkami přes ramena, slávisté s trikoty na podporu Ukrajiny.

Oba týmy už jsou připravené, utkání za malou chvíli začne.

1

Začal první poločas utkání Slavia - Zorja Luhansk

2

Slávisté začali aktivně, zkouší to nákopy do vápna, Luhansk se zatím brání.

2

K zakončení se dostal Provod, ale měl to na dlouhou nohu a míč nedokázal usměrnit směrem na bránu.

3

Do vápna se probíjel Schranz, ale míč mu zpod nohou sebral brankář Turbajevskyj.

4

Schranzův centr zblokoval Dryšljuk na roh.

5

Antjuch tvrdě podkopnul Juráska, Slavie bude zahrávat volný přímý kop.

6

Signál slávistům úplně nevyšel, přesto Ševčík zvládl odcentrovat, ale Holešova hlavička v záklonu nebyla dostatečně prudká.

7
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Kyrylo Dryšljuk (Zorja Luhansk)

8

Jurásek poslal prudký centrl do vápna, ale míč obrana odvrátila na roh.

8
Důležité

Úplně sám hlavičkoval Masopust, ale jeho pokus těsně míjí pravou tyč.

9

Luhansk byl poprvé u míče na delší časový úsek, po nákopu brankáře Turbajevského o něj ale přišel.

10

Další centr přiletěl do vápna Luhansku, na Schranze byl ale příliš dlouhý a ačkoliv ho slovenský útočník zastihl, poslal ho jen do náruče brankáře.

11

Juráska zkoušel poslat do šance Chytil, ale dal přihrávce moc velkou razanci.

12

Hráči Luhansku se snažili v rohu soupeřovy poloviny udržet míč, ale přišli o něj a následně jeden z nich fauloval Ševčíka.

13

Guerrero ukázal svou rychlost, téměř oběhl Vlčka, ale ten ho na posledních chvíli dostihl a poslal míč na roh.

14

Z něj přiletěl centr, který na přední tyči odvrátil Ševčík.

15

Myšn’ov se diví, ale jeho zákrok na Zafeirise byl nedovolený. U míče budou slávisté.

16

Douděra poslal míč napříč vápnem, kde zakončoval Provod, ale měl to na slabší pravou a nedokázal střelu dobře umístit, a ta letěla přímo do středu bránu.

17

Holeš ustál souboj s Guerrerem a poslal míč na Koláře, který rozehrává další akci domácích.

18

Myšn’ov ve středu pole ztratil míč, ale pokus slávistů o rychlý přechod do útoku nebyl úspěšný.

20

Slavie to nadále zkouší nákopy dopředu, Schranz tentokrát nedostal od Jordana prostor a míč ztratil.

20

Vzápětí to slávisté zkusili kombinací, Jurásek centroval a míč se odrazil od Chytila skoro do brány, odkopl ho až Batahov.

21

Nepřesnost na straně Slavie, Provodovi se míč zamotal pod nohy a skončil v autu. Luhansk se může trochu uklidnit a načerpat síly.

24

Díky sérii přímých kopů se teď Luhansk drží na útočné polovině, žádné šance si ale zatím nevypracoval.

25

Nákop na Myšn’ova byl příliš dlouhý a snahy hostů pro tento okamžik končí.

26

Chytře to myslel Jurásek, ale na Chytila poslal míč příliš rychle.

26
Důležité

Schranz se po průnikové přihrávce ocitl tváří tvář brankáři, ale ten se natáhl a vytáhl jeho střelu nad bránu.

26
Důležité

Provodův centr překvapivě prodloužil i s trochou štěstí Zafeiris, na zadní tyči na míč naskočil Masopust a prudkou hlavičkou pod břevno nedal brankáři šanci.

28
Důležité

Hlavní rozhodčí komunikuje s asistentem u videa, a jde se dokonce na celou situaci podívat k monitoru. Zřejmě se řeší možná hra rukou Zafeirise.

30
Důležité

A gól neplatí. Hlavní rozhodčí odhalil dotek ruky Zafeirise a gól neuznal.

30
Důležité

Neskutečné, co teď slávisté neproměnili. Jurásek po chybě střílel okolo brankáře, ale střelu zastavil Jordán. Dryšljuk ale následně vlastního gólmana trefil a míč musel opět odvracet Jordan.

31

Následně hlavičkoval nad bránu Schranz.

32

Masopust se přimotal do nepříjemného souboje s Turbajevským a jedním z obránců, rozhodčí mu odpískal faul.

34

Domácí pokračují v útočném náporu, Luhansk se nedokáže pořádně dostat z vlastní poloviny.

35

Myšn’ov navíc fauloval Zafeirise a bude z toho nebezpečný přímý kop pro Slavii.

35

Provod sice prostřelil zeď, která se rozestoupila, ale rána byla slabá a nenadělala Turbajevskému problémy.

39

Slavia teď sérií rohových kopů a autových vhazování získala naprostou územní dominanci.

41

Další nákop dopředu, Batahov odvrátil před Chytilem na autové vhazování.

42
Důležité

Další velká šance, Jurásek zakončoval technickou střelou a těsně minul branku.

43
Důležité

A opět nic. Schranz v téměř identické situaci jako před několika minutami běžel vstříc brankáři, který ho zase vychytal.

44
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Eduardo Guerrero (Zorja Luhansk)

45

Luhansk teď zkouší podržet míč a trochu zklidnit tempo zápasu.

45

Nastavují se dvě minuty.

45

Domácí se zlobí, ale faul na Juráska se nepíská.

45

Poslední snaha slávistů už k žádné šanci nevedla a Luhansk míč podržel až do hvizdu sudího.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slavia - Zorja Luhansk

46
Střídání

Střídání Zorja Luhansk: ze hřiště odešel Dmytro Myšn’ov, nahradil ho Petar Mićin

46

Mičin se ihned zapojil do akce, přihrál na Dryšljuka, ale ten přestřelil bránu.

47

Batahov přišel o míč a slávisté se hnali do útoku, ale u Provoda se akce zastavila.

48

Holeš si poradil s Guerrerem a slávisté opět útočí.

50

Chytil dobře podržel míč, rozehrál na Provoda, ale ten si nevyhověl se Schranzem a míč nakonec skončil až za brankovou čárou.

50
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Arsenij Batahov (Zorja Luhansk)

51

Ševčík z pravého rohu vápna zkusil zakončovat přímo z volného kopu, ale bránu minul.

52

Domácí skvěle napadají, Luhansk se musí spoléhat na nákopy ke středu hřiště.

52

Akci Slavie teď přerušil hlavní rozhodčí, který se připletl do cesty Dryšljukovi. Míč pro hosty.

53

Z dálky to zkusil Masopust, ale vysoko přestřelil.

54
Důležité

Chytil se řítil na Turbajevského, který souboj ustál a útočníka Slavie vychytal.

55
Důležité

O vlastní gól se teď málem postaral Snurnicyn, ale míč na brankové čáře zachytil Turbajevskyj.

56
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Oleksandr Jacyk (Zorja Luhansk)

58

Z přímého kopu zakončoval přímo nový muž Jurečka, ale trefil pouze střed brány.

60

A opět Jurečka, tentokrát centroval, ale obrana míč odvrátila.

62

Slávisté mají nadále jednoznačnou převahu, svého soupeře k ničemu nepouští a sama se snaží konečně vstřelit branku.

62
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Mykyta Turbajevskyj (Zorja Luhansk)

64

Provod odcentroval a Turbajevskyj míč nedokázal zachytit, bude z toho rohový kop.

65

Po rohu šel Luhansk do rychlého protiútoku, který zakončil hodně nepřesnou střelou Guerrero.

66

Z dálky vypálil Holeš levačkou a jeho střele nechybělo mnoho.

68

Douděra svou střelu poněkud uspěchal, z hranice vápna přestřelil.

68
Střídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Mojmír Chytil, nahradil ho Muhamed Tijani

69
Střídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Lukáš Provod, nahradil ho Boluwatife Ogungbayi

69
Důležité

Velká šance i pro Luhansk, Kolář nejprve nedosáhl na centr, následně se ke střele dostal Antjuch a jeho pokus, který mířil do brány, zablokoval Holeš.

71

Další snahy Slavie ukončil útočný faul Ševčíka.

71

K zakončení se dostal Tijani, pálil dobře k tyči, ale Turbajevskyj byl opět připravený.

73

Antjuch už se hnal do šance, ale Vlček ho dostihl a celou akci zastavil.

74

Další centr do vápna, tentokrát to zkoušel Masopust, ale pro Ševčíka byl míč příliš vysoký.

75

Holeš teď málem nabídl míč Mičinovi po špatném zpracování, ale naštěstí pro něj byl ve vápně připravený Vlček.

76

Van Buren nevěděl o soupeři, takže než stačil napřáhnout z hranice vápna, míč mu vypíchl Dryšljuk.

77

Slávisté nechávají poněkud volnější střed, čehož se Luhansk snaží využít rychlými protiútoky. Zatím bez úspěchu.

77
Střídání

Střídání Zorja Luhansk: ze hřiště odešel Oleksandr Jacyk, nahradil ho Vjačeslav Čurko

79

Van Buren rychle rozehrál rohový kop, ale Ševčík odcentrovat nedokázal. Luhansk poté domácí vytlačil až na vlastní polovinu.

79

Čurko byl ve středu hřiště pod tlakem, ale pomohl mu Masopust, který ho zbytečně fauloval.

80

Antjuch se sice ve vápně Slavie dostal ke střele, ale z otočky nedokázal vypálit ani přesně ani razantně.

80

Jurečkův centr nadělal obraně problémy, Vantuch míč raději odkopl na roh.

81

Muhamed Tijani (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Zorja Luhansk 1:0
Tohle střídání se vyplatilo, Tijani po rohu vystoupal nejvýše a přesnou hlavičkou k tyči poslal domácí fotbalisty do vedení.

82
Střídání

Střídání Zorja Luhansk: ze hřiště odešel Eduardo Guerrero, nahradil ho Vladyslav Buhaj

82
Střídání

Střídání Zorja Luhansk: ze hřiště odešel Denys Antjuch, nahradil ho Ihor Horbač

84

Slávisté chtějí víc a pokračují v útočném náporu.

84

Ševčíkova střela míří vedle tyče.

86

Van Buren zkoušel hlavou vracet pod sebe, ale k Masopustovi míč nedoletěl.

86
Střídání

Střídání Zorja Luhansk: ze hřiště odešel Ihor Kyrjuchancev, nahradil ho Danyjil Alefirenko

87

Tohle se Douděrovi nepovedlo, jeho střela nejenom že minula branku, skončila dokonce za autovou čárou.

88

Slavia cítí, že má šanci svého unaveného soupeře dorazit, a tak se snaží ho dostat pod co největší tlak.

88
Střídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel David Douděra, nahradil ho Conrad Wallem

89

Čurko sice dokázal odcentroval, ale Kovář míč nakonec dokázal zachytit a nepovolil soupeři ani rohový kop.

89

A vzápětí zakončoval Mičin, ale pálil těsně vedle tyče.

90

Jurečka chtěl sklepnout na Wallema, ale nedokázal patičkou zamířit přesně.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje pět minut.

90
Důležité

Luhansk šel do rychlého protiútoku, Dryšljuk už zakončil, ale Vlček mu vlétl skluzem pod nohy a jeho pokus zablokoval.

90

Čurkův roh sice zakončil Buhaj, hlavou ale bránu netrefil.

90
Důležité

Van Buren vypálil tvrdě, ale Turbajevskyj ho vychytal a poradil si i s dorážkou Tijaniho. Neskutečný dvojzákrok.

90

Lukáš Masopust (Slavia) vstřelil gól. Slavia - Zorja Luhansk 2:0
Ogungbayi zastihl míč těsně před brankovou čárou, poslal ho na malé vápno mimo dosah brankáře, kde čekal připravený Masopust a dorazil ho do prázdné branky. Situaci sice zkoumal videorozhodčí, ale tenhle jeho gól už platí.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:0

90

Dlouho to vypadalo, že obrovský tlak Slavie povede pouze k jednogólovému vítězství, zásah Masopusta v závěru jim ale zajistil do odvety výrazně lepší výchozí pozici.