Hezký večer z Edenu, kde se za hodinu a pár minut rozehraje druhá partie play-off Ligy mistrů mezi Slavií a APOEL Nikósie. Pražané přivezli z Kypru dvoubrankovou ztrátu, jestli jí doženou, můžete sledovat v podrobném on-line přenosu. Zápas začne v 20:45.

Eden je po dlouhé době opět ve slavnostním. Barvy a symboly Ligy mistrů jsou všude kolem, stejně jako když tu před šesti lety o nejprestižnější klubovou soutěž Evropy bojovala Plzeň, jejíž stadion tehdy přísným podmínkám UEFA nevyhovoval. Tehdy porazila Kodaň a mezi evropskou elitu postoupila, napodobí ji Slavia?

Pokud ano, musela by nejprve obrátit velmi nepříznivé skóre, které přivezla z Kypru. Nezvládla začátek, rychle dvakrát inkasovala a prohrála 0:2. Dál by proto Slavii posunula jen výhra o tři góly, výhra 2:0 by duel poslala do prodloužení.

Do výkopu zbývá hodina a jak severní tribuna, kde se scházejí skalní fanoušci Slavie, tak protilehlý sektor pro fanoušky z Kypru, se pozvolna zaplňují. Za malou chvíli vyběhnou na hřiště i hráči.

Sestavy a rozestavení

SK Slavia PrahaSlavia (4-5-1)

Laštůvka
o hráči
Frydrych
o hráči
4 Jugas
Jugas
o hráči
Ngadeu Ngadjui
o hráči
18 Bořil
Bořil
o hráči
7 Danny
Danny
o hráči
71. min Sýkora o hráči
29 Rotaň
Rotaň
o hráči
60. min Mešanovič o hráči
Hušbauer
o hráči
22 Souček
Souček
o hráči
17 Stoch
Stoch
o hráči
46. min Zmrhal o hráči
van Buren
o hráči

APOEL NikósieAPOEL Nikósie (4-5-1)

Waterman
o hráči
21 Milanov
Milanov
o hráči
5 Rueda
Rueda
o hráči
50 Carlão
Carlão
o hráči
3 Lago
Ebecilio
o hráči
82. min Merkis o hráči
Vinicius
o hráči
7 Efrem
Efrem
o hráči
46. min Bertoglio o hráči
26 Morais
Morais
o hráči
Aloneftis
o hráči
76. min Farias o hráči
De Camargo
o hráči

Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič
Počet diváků: 18 884

Zatímco z reproduktorů v Edenu se ozývají fragmenty znělky Ligy mistrů - slávisté ji testují, tak snad ji zahrají i v ten správný moment před výkopem -, na hřiště už vběhli domácí brankáři Laštůvka s Kovářem, aby se rozcvičili. Zbytek týmu, stejně jako mužstvo z Nikósie, je budou následovat.

Slávističtí fotbalisté, stejně jako ti z Nikósie, po rozcvičce zamířili do šaten. Do výkopu zbývá necelá čtvrthodina.

Důležité

Důležitá zpráva z tábora Slavie: Kapitán Milan Škoda dnes nenastoupí. Absolvoval sice rozcvičku, ale očividně se necítil dobře. Podle trenéra Šilhavého se u domácího útočníka objevilo virové onemocnění.

Důležité

Nemocného Škodu na hrotu útoku nahrazuje Mick van Buren, jehož původní místo na lavičce náhradníků zaujímá záložník Jakub Hromada.

Fotbalisté obou týmů už jsou zpět na hřišti, domácí mužstvo přivedl jako kapitán Josef Hušbauer, hosty rovněž středopolař Nuno Morais.

Z reproduktorů zaduněla slavná znělka Ligy mistrů, za pár okamžiků začínáme! Vybojuje Slavia postup do základní skupiny?

1

Začal první poločas utkání Slavia - APOEL Nikósie
Rozehráli domácí, jmenovitě útočník Van Buren. Slavia v první půli bude útočit na bránu před svým kotlem.

1

Souček dostal dloubáček na kraj vápna a po souboji se soupeřem vybojoval roh. Z pravé strany ho zahrál Rotaň, balon se točil hodně do brány a je z toho další rohový kop. Souček totiž nedokázal zakončit mezi tři tyče, bylo to však s přispěním jednoho z obránců.

2
Důležité

Další Rotaňův centr do pokutového území už byl o poznání nebezpečnější, Frydrych se na zadní tyči vymrštil do vzduchu a pořádně protáhl Watermana! Gólman hostí jeho hlavičku vyškrábl zpod břevna.

4

Útočí také APOEL, centr zprava se snášel k De Camargovi, o kterého se však postarali tři slávisté. A domácí znovu vyrážejí vpřed.

5

Hušbauer převzal zcela osamocen míč nějakých třicet metrů od brány a rozhodl se z dálky vystřelit. Jeho dělovka se od zad Ruedy odrazila do zámezí.

6

Aloneftis šikovně přešel přes dva bránicí hráče, nahrál De Camargovi, jehož před vápnem odzbrojil Jugas.

7

Hušbauer si pro míč sběhl až ke stoperům a vyslal ho směrem k vápnu hostí. Tam se trochu překvapivě zjevil Frydrych, vysoký balon ale v běhu zpracovat nedokázal. Waterman situaci jistil dobrým vyběhnutím.

8

Stoch ukázal rychlé nohy a za Milanovem přebíral pas od Bořila, avšak svému spoluhráči už nenahrál zpátky. Nicméně domácí udrželi balon a získali roh.

9
Důležité

Stoch ho zleva rozehrál nakrátko, Slavia se vytlačila daleko za vápno, odkud balon do pokutového území vracel Danny. Bořil udržel míč ve hře, Stoch po jeho přihrávce okamžitě centroval a Van Buren hlavičkoval nad.

10

Na druhé straně zakončoval po vybídnutí od Ebecilia útočník De Camargo, Laštůvka však mohl zůstat klidný.

11
Důležité

Z pohledu domácích mohlo být veselo! Stoch si za šestnáctkou navedl balon na pravačku a technickou ranou vystrašil Watermana. Míč proskotačil těsně kolem levé tyče.

12
Důležité

Po Jugasově dlouhém odkopu vybíhal do hlavičkového souboje z ofsajdu Mick van Buren. O chvíli později už si postavení pohlídal, naběhl si na pas za obranu, ale na kraji šestnáctky mu balon sebral výborně vybíhající Waterman.

13

Van Buren znovu v centru dění, tentokrát na polovině hřiště fauloval Carlaa. Volný kop pro APOEL.

14

Ze standardky nic nebezpečného nevzniklo, hosté ale mají další šanci. Bořil fauloval nedaleko střídaček Efrema.

15

Aloneftisův centr levačkou se stáčel směrem k bráně, nicméně na penaltu nabíhající si Nuno Morais byl podle rozhodčích v ofsajdu. Frydrych i tak hostujícího kapitána dokázal hravě ubránit.

16

Souček natáhl k dělovce kousek za vápnem, avšak napálil blokujícího Moraise.

17

Bořilův dlouhý aut dolétl do pokutového území, Morais nedůsledně odkopl jen na vápno, ale Rotaňovi rána z první nesedla. Waterman nemusel ani zasahovat.

18

Zajímavě vypadající brejk hostí ukončuje nepřesná přihrávka do křídla, která se nepovedla Viniciusovi.

19
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Josef Hušbauer (Slavia)
Zastupující kapitán domácích skluzem fauloval unikajícího Efrema.

20

Ebecilio kopl standardku zprava na malé vápno, centr odhlavičkoval obránce Bořil. APOEL nicméně zůstal u balonu.

20

Ne na dlouho ovšem, uzmul jim ho Danny, kterého okamžitě napadal De Camargo. A fauloval.

21

Bořil přijel hodně pozdě do souboje s Milanovem nedaleko soupeřovy šestnáctky, ale trochu překvapivě vyvázl bez žlutého napomenutí.

22
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Vinicius (APOEL Nikósie)
Záložník hostí v hlavičkovém souboji s Hušbauerem zasáhl loktem obličej domácího kapitána.

23

Rotaň zasáhl odkopávajícího Ruedu, který si v bolestech vyžádal ošetření přišlápnutého kotníku.

24

Stochovy prudké přihrávky na Dannyho se zmocnil soupeř. Lago si vlevo narazil s Ebeciliem a odcentroval za šestnáctku, kde ale čekal Bořil.

25

Van Buren si sběhl na centr Dannyho, zdálo se, že spíš prodlužoval balon za sebe. Míč každopádně minul bránu Boye Watermana. Na zadní tyči ještě dobíhal Bořil.

27

Efrem se pokoušel oběhnout Bořila, jenomže oběhl i postranní čáru. Aut pro Slavii, byť Efrem se dožadoval odpískání faulu a chvíli polehával na trávníku.

28

Ztráta na polovině hřiště, APOEL šel ve čtyřech do brejku. Centr zleva odrazil na roh skluzující Ngadeu.

29

Aloneftis se ujal rozehrávky od praporku, avšak balon mířící na penaltu bez cizího doteku doskákal neškodně mimo vápno.

30

Morais u půlicího kruhu obral Součka. Hosté s potížemi přeci jen balon na polovině Slavie udrželi a vhazují u střídaček.

31

Stoch se ujal balonu na vlastní polovině a bleskurychle ho dovedl na území Nikósie. Následně centroval Bořil a Součkova hlavička z prostoru penalty míjí pravou tyč.

32

Hušbauer se rozhodl z velké dálky propálit blok obránců, ale nepodařilo se mu to. Hodně vyčítavým pohled vyslal směrem ke kapitánovi Bořil, v okamžiku střely zcela volný u levé čáry.

34
Důležité

Další hlavička Van Burena, opět mimo. Tentokrát si domácí útočník na zadní tyči našel centr Bořila.

35

Laštůvka vyboxoval balon po standardce hostí do autu, APOEL dál útočí po levé straně. Ne dlouho, od De Camarga se míč odrazil do autu.

37

Danny dobrou kolmicí zrychlil domácí kombinaci, Souček si na hranici šestnáctky navedl míč do středu hřiště, ale při pokusu o střelu neudržel rovnováhu.

38

Moraisova přetaženého centru zprava se ujal Aloneftis, ale nezvládl obejít Součka.

39
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Igor De Camargo (APOEL Nikósie)
Útočník hostí ve vzdušném souboji trefil Bořila loktem.

40

Frydrych využil volného prostoru vpravo a odcentroval do šestnáctky, bohužel pro domácí většině nabíhajících hráčů na paty.

41
Důležité

Tutovka domácích. Stochův centr prodloužil patou na zadní tyč Souček, na malém vápně zakončoval placírkou Danny, ale ve vyložené pozici těsně přestřelil.

42

Volný kop po faulu na Stocha zahrál od pravé postranní čáry Rotaň. K nákopu se jako první dostal Waterman a vyboxoval balon mimo vápno.

43

Frydrych našel nákopem z půle hřiště Van Burena, který si zpracovával balon ve vápně. Míč se ale odrazil do Ruedy a od něj na roh.

44

Slávisté z rohového kopu nezahrozili, ale míč přesto udrželi. Stoch pak u pokutového území rukama stáhl na zem Ebecilia a sudí píská.

45

Ebeciliův pas se snášel mezi penaltu a malé vápno, avšak Jugas balon v pádu odhlavičkoval do bezpečí.

45

Začínají nastavené dvě minuty a pro Efrema přicházejí na hřiště lékaři s nosítkami. Záložník hostí zřejmě po souboji s Ngadeuem nepříjemně dopadl na rameno.

45

Stoch pláchl po levém křídle, při zaseknutí ale podklouzl a skácel se na zem. Z trávníku se zatím nezvedá... Slavia mezitím kope roh.

45

Rotaňův centr hostující obrana odrazila za vápno, zajímavě vypadající protiútok Nikosie ale hrozivou přihrávkou zazdil Ebecilio.

45

Souček z prostoru penalty hlavou prakticky jen za sebe prodlužoval centr Dannyho z hloubi pole, Waterman si na balon počkal uprostřed brány.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0

45

Slavia je jednoznačně lepší, na APOEL vlétla, dostává se do dobrých pozic, ale opět vázne zakončování. Ve vyložené šanci selhal Danny a stav 0:0 pochopitelně víc svědčí hostům.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slavia - APOEL Nikósie
Rozehráli hosté, kteří do druhého dějství udělali jednu změnu. Stejně jako Slavia.

46
Střídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Miroslav Stoch, nahradil ho Jaromír Zmrhal
Slovenské křídlo nepustilo do druhé půle zranění kotníku ze závěru první pětačtyřicetiminutovky.

46
Střídání

Střídání APOEL Nikósie: ze hřiště odešel George Efrem, nahradil ho Facundo Bertoglio

47

Po hlavičkované uprostřed pole dostal míč na zem Lago, ale přihrávkou trefil pouze Hušbauera. Ten pak napadal Carlaa, který odkopem přes hlavu uklidňuje situaci.

48

Hušbauer ztratil balon na půlce, Aloneftis utekl po křídle, ale pro tečovaný centr si došel Laštůvka.

49

Po další ztrátě míče se APOEL hnal k šestnáctce, ale Bertogliova přihrávka vlevo k Aloneftisovi díky Frydrychovi nedošla.

50

Laštůvka vyběhl daleko za vápno a nakopávaný míč poslal zpět na půlku hostí. Tam ho pro Slavii udržel Van Buren.

51

Frydrych odcentroval z pravého křídla, na zadní tyči hlavičkoval Bořil, bohužel pro Slavii vysoko nad.

52

Zmrhal trochu zahnal Bořila, ale ten z těžké situace vytěžil maximum. Tedy roh.

52
Důležité

Další šance Dannyho! Opět po prodloužení Součka, hráč se sedmičkou na zádech reflexivně zakončoval na zadní tyči z voleje, ale nad. Oproti tutovce v první půli mnohem složitější situace.

53

De Camargo zůstal po jednom ze soubojů na trávníku a sudí k němu přivolává lékaře s nosítky...

54

...útočník Nikósie ale za hlasitého pískotu fanoušků odchází za postranní čáru po svých.

55

Van Burena obral o míč Lago, který ze souboje navíc získal autové vhazování pro APOEL.

56

Odraženého míče se zmocnil Rotaň a přihrál vlevo. Od Bořila se míč dostal přes Hušbauera k Frydrychovi, který o něj ale přišel.

57

Hušbauer přenesl dlouhým křížným pasem hru na Zmrhala, který ale z voleje nenacentroval přesně.

59

Bořil adresoval přihrávku Hušbauerovi, kterého na kraji šestnáctky čistě odzbrojil Rueda.

60
Střídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Ruslan Rotaň, nahradil ho Muris Mešanovič

61
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Muris Mešanovič (Slavia)
Nový hráč po půl minutě na hřišti tvrdě dohrál Laga.

62

APOEL hrozí z brejků, jeden takový po přihrávce Viniciuse zakončoval Bertoglio. Trefil jen Ngadeua a rohový kop rozehraje Ebecilio. Přízemní centr se mu ale vůbec nepovedl.

64

Hosté drží míč, Aloneftis ho dloubl za obranu na Bertoglia, ze kterým se dobře vrátil Souček. APOEL s vhazováním (a obecně rozehráváním balonu z klidu) nespěchá.

65

Aloneftisovi nevyšla klička na Jugase, čímž končí akce hostí.

66

Bořil si vyměnil míč se Součkem na levém rohu vápna, navedl si ho na střed a vypálil. Nepříliš dobrou ranou po zemi trefil prostor, ve kterém stál Waterman.

67

Zmrhal se obloučkem mezi obránce snažil najít Mešanoviče, který ale ve snaze o zpracování před vápnem podklouzl.

68

U pravé postranní čáry fauloval Ngadeu útočníka De Camarga.

69

Bertoglio trápil Bořila presinkem a bek Slavie jen odkopl balon do výšky. Domácí si s následným napadáním soupeře poradili.

70

Hušbauerův vysoký pas se snažil do vápna prodloužit Jugas, jenomže balon se mu svezl po čele a zamířil neškodně do zámezí.

71
Střídání

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Daniel Miguel Alves Gomes Danny, nahradil ho Jan Sýkora

72

Hosté si nakrátko vyměňovali balon u pravé postranní čáry, avšak De Camargo přebíral přihrávku Viniciuse v ofsajdu.

73

Sýkora v souboji jeden na jednoho neprošel přes Laga, ale Jugas ihned míč získal zpět pro červenobílé.

74

Akci Slavie ukončuje po centru Frydrycha útočný faul Mešanoviče. Útočník domácích ve výskoku odstrčil Ruedu.

75

Bořil si narazil se Zmrhalem a levačkou odcentroval, bohužel pro Slavii přímo do rukavic gólmana Watermana.

76
Střídání

Střídání APOEL Nikósie: ze hřiště odešel Statis Aloneftis, nahradil ho Agustin Farias

77

Mick van Buren nedoběhl - ani nemohl doběhnout - přihrávku z hloubi pole. Waterman vykopává.

78

Bořil nebezpečně centroval z levého křídla, přihrávka pod sebe ale mířila za nabíhající slávisty. Rueda odkopává do bezpečí.

79

Sýkora ve sprinterském souboji na polovině hřiště vybojoval skluzem balon pro Slavii. Té zbývá na zázrak deset minut plus nějaké to nastavení.

80

Rychlá akce domácích, Zmrhal nacentroval na zadní tyč, kde v pádu hlavičkoval Sýkora. Roh pro Slavii.

80

Počet diváků 18 884 (97 % z kapacity 19 370)

81
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Souček (Slavia)

81

Slavia z rohu Watermana neohrozila, Souček navíc fauluje na polovině Nikósie.

82
Střídání

Střídání APOEL Nikósie: ze hřiště odešel Lorenzo Ebecilio, nahradil ho Giorgos Merkis

83

Hosté jsou v prostoru, který se jim líbí asi nejvíce - u rohového praporku. A snaží se tam balon držet co nejdéle.

84

Teď už je Slavia na půlce hostí, Hušbauerův centr ale do pokutového území neprošel. Podruhé už byl kapitán domácích úspěšnější, ale nákop se mu absolutně nepovedl.

85

Zmrhal naslepo z první přihrával na hranici šestnáctky, bohužel však nenašel nikoho ze spoluhráčů. APOEL se zmocnil balonu a Bertoglio si vynutil faul na Jugasovi.

86

Frydrych hlavou sklepl na Součka, jenž pálil z voleje. Jeho ránu obrana hostí zablokovala.

87

Chvíli po něm pálil ze vzduchu Van Buren, ale Watermanovi přímo do náručí.

88

Bertoglio nasbíral cenné vteřiny pro Nikósii a navíc opět donutil k faulu Jugase. Standardka pro APOEL nedaleko šestnáctky.

89

Hosté rozehráli volný kop nakrátko a pomalou kombinací co nejvíce natahují čas. Lagovi se povedlo vybojovat roh, centrem totiž trefil Sýkoru, od kterého se balon odrazil do zámezí.

90
Důležité

Van Buren se nedostal k Hušbauerovu nadýchanému centru, odraženého míče se ale zmocnil Zmrhal a donutil Watermana k zákroku střelou na bližší tyč.

90

Nastavují se čtyři minuty, Hušbauerovi nesedla rána levačkou, ale trefila hlavu Van Burena. Od ní se balon odrazil hodně mimo.

90

Brejk hostí táhl Vinicius, ale na vápně se tísněn zastavil a alespoň udržel balon a získal čas pro APOEL.

90

Na druhé straně se marně pokoušel Mešanovič obejít Carlaa. Kolem stopera Nikósie si dal balon moc daleko.

90

Waterman snadno chytá centr Zmrhala z levého křídla v momentě, kdy do konce zápasu zbývalo necelých patnáct vteřin.

90

Hotovo, dobojováno. APOEL si zkušeně pohlídal dvougólový náskok z prvního zápasu a postupuje do základní skupiny Ligy mistrů, Slavia se musí spokojit s Evropskou ligou.

90

Díky za pozornost, vážení čtenáři, a na shledanou někdy příště u dalšího on-line přenosu (nejen) z fotbalové Ligy mistrů zde na iDNES.cz. Pěkný zbytek středečního večera.

90

Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:0

Vzájemné zápasy

23. srpna 2017 20:45Slavia-APOEL Nikósie 0:0
15. srpna 2017 20:45APOEL Nikósie-Slavia 2:0
Play-off

Play-off Ligy mistrů

APOEL Nikósie
APOEL Nikósie
0:0
APOEL Nikósie
APOEL Nikósie
2:0