Energie pro vaše elektrokolo

V Česku vznikla unikátní síť nabíjecích stanic pro elektrokola, kde si cyklisté mohou dobít akumulátor zdarma. Síť Sev.en Energy for Bikers se skládá z nabíjecích stanic PowerBox.ONE. Z každé nabíjecí stanice lze dobíjet až čtyři elektrokola najednou. Zařízení je vybaveno dvěma univerzálními vestavnými nabíječkami a dvěma specifickými pro pohony Bosch a Shimano, které mají vlastní nabíjecí systémy. Díky tomuto řešení je stanice kompatibilní s více než 90 % trhu elektrokol. Propojovací kabely jsou k dispozici u obsluhy jednotlivých PowerBoxů.

Advertorial, vytvořeno ve spolupráci s
Projekt Sev.en Energy for Bikers zlepšuje kulturu cestování na elektrokole

Pod Krušnými horami se rodí nejhustší síť nabíjecích stanic pro elektrokola v Česku

Od Chaty Barbora v Českém Jiřetíně jsem se ráno vydala na elektrokole podél vodní nádrže Fláje směrem na Klíny. Původně jsem chtěla poobědvat ve Staré škole a dobít kolo na přilehlé nabíjecí stanici. Nakonec jsem byla na místě moc brzy, a tak jsem si dala jen lehké občerstvení a pokračovala až k Medvědí skále. Tam už jsem ale dostala hlad. A mé elektrokolo taky...

Jízda na elektrokole je rychlejší a méně namáhavá. Lidé je proto využívají i k...

Elektrokola mění ulice Česka. Lidé na ně přesedají nejen kvůli sportu

V ulicích měst, na stezkách, v horách i na silnicích je člověk potkává stále častěji. Cyklistů na elektrokolech přibývá – a není divu. Lidé při koupi kola mnohdy opouštějí klasiku a pořizují si elektrokola, s nimiž je zdolávání kopců i delších vzdáleností mnohem snadnější. Běžně začínají sloužit i pro cesty do práce nebo třeba na výlety s rodinou. Prodej elektrokol v Česku tak rok od roku roste. Podle prodejců je jejich budoucnost více než růžová a je jen otázkou času, kdy klasická kola převálcují.

Projekt Sev.en Energy for Bikers zlepšuje kulturu cestování na elektrokole

Komfort cestování na elektrokole zvýší síť nabíjecích stanic

Do malého batůžku jen mobil, klíče a peněženku, nasednout na elektrokolo a hurá do kopců třeba na celý den! Tak luxusně vypadá cykloturistika v oblasti Krušnohorské magistrály. Právě tam totiž energetická skupina Sev.en Energy zahájila ambiciózní projekt Sev.en Energy for Bikers, jehož hlavní součástí je síť univerzálních nabíjecích stanic pro elektrokola.

V Česku jsou elektrokola hojně využívána pro cykloturistiku a sport. Člověk s...

Alchymie dojezdu. Kapacita baterie elektrokola je jen číslo, záleží na vnějších podmínkách

Každý, kdo začíná přemýšlet o elektrokole, si položí otázku: A jak daleko se s ním dostanu? Otázka je oprávněná, ale neexistuje na ni zcela jednoznačná odpověď. Elektrokola jsou vlastně hybridní vozidla poháněná souhrou lidských svalů a elektromotoru. A odtud pramení i ony těžkosti v odpovědi na úvodní otázku.

Horská kola s pevným rámem: Testovaný model Trek Powerfly 4

Než půjdete pro elektrokolo. Dojezd neřešte, zaměřte se na pohodlí a typ kola

Jdete si pro své první elektrokolo? Značek je spousta a parametrů též. Je těžké se rychle a správně zorientovat. Nevybírejte elektrokolo primárně podle motoru a baterie. Mezi jednotlivými typy kol jsou mnohem větší rozdíly než mezi typy motorů.

Krosová kola: Testovaný model Author Enigma.

VELKÝ TEST ELEKTROKOL 2020: Kategorie krosových kol

Chcete to nejlepší? Pokud vám nevadí šesticiferná cena, běžte pro vítěze třetího dílu velkého testu elektrokol. Závěrečným dílu testovacího speciálu přišla na řadu kategorii krosových kol, ve které letos redakce V-Press a iDNES.cz prověřily pět e-biků.

Velký test elektrokol pro rok 2020. Letos se v testu sešlo 28 modelů, každý z...

TEST ELEKTROKOL 2020: Nevybírejte podle motoru, ale jízdních vlastností

Redakce iDNES.cz spolu s cyklistickým magazínem Velo a prodejcem ekolo.cz potřetí testovala elektrokola, tentokrát nejnovější modely pro sezonu 2020. Do letošního testu nám výrobci poskytli 28 modelů. Vyzkoušeli jsme krosová, pevná i celoodpružená horská kola. Češi mají z čeho vybírat.

Horská kola s pevným rámem: Testovaný model EasyBike Egoist

VELKÝ TEST ELEKTROKOL 2020: Horská kola s pevným rámem

Elektrokolo s pevným rámem je univerzál vhodný jak do terénu, kde pomohou širší pneumatiky a odpružená vidlice, tak na cyklostezky a do města. Ve velkém testování, které redakce iDNES.cz připravila spolu s cyklistickým magazínem Velo a prodejcem ekolo.cz, byla tato kategorie zastoupena třinácti kousky různých značek.