Inflace roste.
Ukládáte peníze do šuplíku nebo na účet?

Raději investujte

Spotřebitelské ceny vzrostly jen za první třetinu roku 2022 meziročně v průměru o 11,98 %. Znamená to jediné – pokud spoříte peníze v hotovosti nebo na účet, chudnete, protože úspory v současné době výrazně ztrácejí svou reálnou hodnotu.

Jak v Česku roste inflace?

Aby nás inflace neobrala o úspory

„Pokud máte uspořené prostředky, je nutné si spočítat předpokládanou míru inflace a následně tuto míru překonat třeba za pomoci investic. Podle očekávání analytiků a ČNB v letošním roce bude míra inflace i nadále dvouciferná – rekordní od dob sametové revoluce.“

Lukáš Blažek
Obchodní ředitel společnosti RONDA INVEST

Nemovitosti jako nejlepší investiční řešení

Jak jsou investice do nemovitostí lukrativní, lze ilustrovat na jednoduchém příkladu. Před šesti lety stál nový sedmdesátimetrový byt v Praze okolo 4 milionů korun, dnes by jeho cena byla okolo 8 milionů korun.

Vývoj průměrné ceny za m2 nabízených nových bytů v Praze

Češi a nemovitosti

Podle průzkumu z loňského léta společnosti EMA data nějakou nemovitost vlastní na 68 procent Čechů. Šest procent respondentů pak uvedlo, že disponují investiční nemovitostí, kterou pronajímají. Zakoupit ji je ale čím dál těžší, poptávka i ceny v poslední době hodně narostly, a to nejen v tuzemsku, ale prakticky po celé Evropě. Naštěstí jsou tu ale i jiná řešení, než si kupovat byt či dům.

  • 66 % Čechů aktuálně plánuje začít investovat nebo navýšit své stávající investice do nemovitostí.
  • 42 % Nejsilnější věkovou skupinu, která chce investovat, tvoří lidé ve věku 41 až 55 let.
  • 81 % Čechů považuje za nejlepší způsob realitní investice přímý nákup nemovitosti.
  • 11 %Čechů volí pro investice realitní fondy, 8 % potom věří nákupu akcií developerských společností.
  • 54 % Čechů ve vlastněné nemovitosti bydlí. 8 % disponuje rekreační nemovitostí.
Zdroj: EMA data
Zajímá vás možnost investovat do nemovitostních projektů u RONDA INVEST?
Zjistěte víc

I malé částky stačí k investici.
Seznamte se s RONDA INVEST

Jak to funguje?

Na jedné straně stojí developer, který zpravidla shání peníze na nákup, výstavbu či rekonstrukci bytů či domů. Na druhé straně je potom RONDA INVEST, která v případě kladného posouzení developerova projektu a schopnosti splácet poskytne peníze. Projekt poté nabídne k investování, a lidé se tak již od tisícikoruny, která je minimální investicí, mohou podílet na výnosech z projektů v atraktivních lokalitách.

Jaké je riziko?

Společností poskytnuté úvěry jsou zajištěny zástavním právem k nemovitosti. RONDA navíc s úvěrovanými firmami sjednává i notářské zápisy. Ty jí umožní v případě vážných finančních problémů příjemce úvěru zpeněžit zastavenou nemovitost a z výtěžku vyplatit investory. Ke snížení rizika napomáhá také to, že výše poskytnutého úvěru od RONDA INVEST může být nejvýš sedmdesát procent hodnoty zastavené nemovitosti.

  • Majitel bytového domu poptává financování na rekonstrukci.
  • Odborníci celý projekt důkladně posoudí a seznámí se i s odhadem současné a budoucí hodnoty nemovitosti, který zhotoví nezávislý odhadce.
  • RONDA INVEST se s klientem dohodne na poskytnutí financování.
  • Úvěrový případ je umístěný na web a investiční portál RONDA INVEST, kde do něj investoři mohou investovat své peníze.
  • Výnosy z investice jsou investorům vypláceny měsíčně.

Výnos až 11,5 procenta ročně

„Představte si situaci, kdy zainvestujete jednorázově 20 tisíc korun a pak každý měsíc nižší částku. Například dva tisíce korun s výnosem 8 procent ročně. Za dvacet pět let se dostanete na celkovou částku přes 2 056 148 korun*. Příklad pro srovnání: když budete stejnou částku (dvacet tisíc korun, a pak pravidelně dva tisíce korun měsíčně) spořit do šuplíku, po pětadvaceti letech se dostanete k 620 tisícům korun, tedy méně než třetině toho, co byste mohli získat s dobře investovanými penězi.“

*Částka je počítaná pro investici u RONDA INVEST, kde při první investici 20 000 Kč navíc získáte investiční bonus 1 000 Kč. Pokud i ten zainvestujete, první rok se váš výnos reálně zvýší až na 12 %.

Petr Golka
Analytik společnosti RONDA INVEST

Investovat do nemovitostí nebo do šuplíku?

Srovnání vývoje: pravidelné investice ve výši 2 000 Kč měsíčně s čistým výnosem 8 % p.a. a reinvesticí výnosů versus ukládání si 3 000 Kč měsíčně do šuplíku.

Myslet na budoucnost se vyplatí

Pokud vás možnost investovat do nemovitostních projektů u RONDA INVEST zaujala, můžete si pročíst zkušenosti jejich investorů.

Ronda již poskytla firmám úvěry v objemu více než 1 464 milionů korun a investorům vyplatila na úrocích přes 65,84 milionů korun. Investovat je přitom možné z pohodlí domova a vše lze zařídit online. K první investici získáte bonus až 1 000 Kč.

ZAJÍMÁ MĚ TO

Napsali jsme

Jak porazit inflaci? Tradiční formy spoření neobstojí, Češi se zhlédli v nemovitostech

Spotřebitelské ceny vzrostly v září podle nejnovějších dat Českého statistického úřadu oproti stejnému měsíci loňského roku o 4,9 procenta. Takto vysoká míra inflace znamená pro Čechy jediné – pokud...

Vydělávat bez práce? Vybudujte si pravidelný pasivní příjem

Mít naspořené peníze doma v trezoru či na účtu a počítat s tím, že jsme dostatečně zajištěni na budoucnost, už dávno neplatí. Inflace v závěru letošního roku výrazně roste a aktuálně se pohybuje...

Jak investovat do nemovitostí s malým kapitálem

Inflace se v současné době pohybuje nad hranicí tří procent a experti očekávají, že v celoročním měřítku bude nejvyšší od roku 2012. Stále více lidí proto řeší, jak své úspory bezpečně uložit či...

Stavební spoření má dnes každý třetí Čech. Je ale opravdu tak výhodné?

Bude to už takřka třicet let od doby, co nabyl účinnosti zákon upravující podmínky stavebního spoření v Česku. Momentálně mají Češi ve svých vkladech uloženo kolem 350 miliard korun, přičemž jen do...