Videozáznam začíná až po dosednutí stroje na přistávací dráhu. Před cestujícími visí kyslíkové masky, v kabině se šíří kouř. Většina pasažérů se snaží co nejrychleji dostat ven z letounu pomocí skluzavek u nouzových východů.
Letoun Emirates shořel po přistání v Dubaji, při zásahu zemřel hasič |
Někteří se navzdory standardní předletové instruktáži snaží zachránit také svá příruční zavazadla, což komplikuje evakuaci. V pozadí je slyšet palubní personál, který cestující nabádá, aby svá zavazadla nechali v letadle. Evakuace i přesto byla podle cestujících velmi profesionální a posádka z letadla odešla jako poslední.
Na palubě letu Emirates z Indie do Dubaje cestovalo 300 lidí. Stroj začal po dosednutí na ranvej hořet, hospitalizováno muselo být s lehčími zraněními 14 lidí a podle vedení společnosti Emirates zemřel na následky zranění jeden ze zasahujících hasičů. Všichni cestující i posádka byli evakuováni předtím, než letadlo zachvátily plameny.
Nouzové přistání
Příčiny nehody jsou stále v šetření. Server BBC nabízí několik hypotéz. Podle jedné se letadlo blížilo k přistávací dráze normálním způsobem, avšak posádka dostala z řídící věže pokyn, aby přistávací manévr přerušila a začala znovu stoupat.
Ze snímků kolujících na sociálních sítích je patrné, že letadlo leží na ranveji na trupu a není vidět podvozek. Televize Sky News citovala jednoho z pasažérů, podle něhož pilot cestujícím oznámil, že má problém s přistávacím zařízením a že provede nouzové přistání.
Aerolinka Emirates je největším leteckým dopravcem na Blízkém východě a z Dubaje její stroje létají do 153 destinací. Loni se stala co do počtu přepravovaných pasažérů světovou jedničkou.