Trumpovy tweety sleduje podle Twiplomacy přibližně 40 milionů lidí, čímž se o víkendu vyhoupl do čela žebříčku asi 890 účtů šéfů států a vlád. Papežovy účty na Twitteru v různých jazykových verzích mají o něco málo méně fanoušků.
Trump často využívá Twitter jako primární komunikační kanál. Začal s tím již před svým zvolením, kdy si přes sociální síť vyřizoval účty se soupeřkou Hillary Clintonovou.
Zakladatel Twiplomacy Matthias Lüfkens z agentury Burson Marsteller připustil, že v Trumpově případě by část fanoušků mohly představovat „spící“ či falešné účty či „roboty“. Žebříček také nezahrnuje bývalé vůdce, jako je Trumpův předchůdce v Bílém domě Barack Obama, který Twitteru dominoval s 95 miliony fanoušků.
Podle srpnové analýzy zpravodajského serveru Business Insider obsadil Obama také šest z deseti „nejlajkovanějších tweetů“ v dějinách, včetně první příčky, na níž se umístil jeho tweet s protirasistickým citátem Nelsona Mandely: „Nikdo se nerodí se záští vůči jinému člověku kvůli barvě jeho pleti, jeho původu nebo náboženství...“
Trump na Twitteru často oznamuje politická rozhodnutí, anebo dělá kontroverzní prohlášení, které vyvolávají mnoho reakcí. Význam jeho účtu dokládá také incident, kdy zřejmě omylem zveřejněný nonsens vyvolal bouřlivou odezvu na internetu (více o dohadech nad záhadným patvarem covfefe zde). Po lednové inauguraci Trump z mikroblogu udělal svou oficiální komunikační platformu.
Vzkazy zasílá hlavně brzy ráno, často prý v reakci na „falešné“ informace zpravodajských televizí. V lednu o této internetové síti řekl: „Twitter nemám rád, mám spoustu jiných věcí, které bych mohl dělat. Média jsou ale tak nepoctivá, že Twitter je jediný způsob odporu.“