Diskuze

Brexit do března spustíme, věří Mayová. Parlamentu se ptát nechce

Britská premiérka Theresa Mayová věří, že se na souhlas s vystoupením země z EU nebude muset ptát poslanců. Ve čtvrtek to nařídil soud, vláda se však odvolala a doufá ve zvrácení verdiktu. Mayová to v pátek telefonicky oznámila německé kancléřce a předsedovi Evropské komise.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Že by britové uznávali demokracii na rozdíl od našich "vzteklých" umělců a Hermana ...

0 0
možnosti

Situace podobná stavu v ČR nebo USA. Rozpolcenost společnosti v zásadních otázkách v poměru 50+/50- dává prostor těm, kteří prohráli nebo prohrávají k útokům na názor většiny byť ne výrazné. Spíše si stojí za to položit si otázku, jak by se reakcím, které teď běží v GB ze strany těch, co se nesmířili s výsledkem referenda, v ČR těch co se dodnes nesmířili s výhrou Zemana nebo těch, kteří zatím hází klacky pod nohy Trumpovi , postavili v opačném případě. Lze se domnívat, že by jasně vyjádřili své postoje s poukázáním na výsledek demokratické volby.

1 0
možnosti

Tohle si musí vyřešit sami, co s tím mají co do činění ti trapáci z EU?

2 1
možnosti

Mayová v telefonických hovorech s Jeanem-Claudem a Angelou Merkelovou uvedla ...

S kterým Jean-Claudem? Van Dammem?

4 0
možnosti

Na co pořád čekají? Nejdřív chtějí pryč, teď se mi to zase tak moc nezdá. Ale až zamezí stěhování Poláků, bude víc místa pro Afričany, Pákistánce atd. :-) Good luck.

2 1
možnosti

Držím svobodné Británii palceR^R^R^

7 1
možnosti

Velmi sympatická dáma p.Mayová,přejí ji ať ji všechno vyjde a ať vládne lépe než u nás ten pseudopremier!R^

4 3
možnosti

Nechápu, jak si to paní Mayová představuje. Má-li brexit proběhnout, bude potřeba přijmout fůru nových zákonů a změnit fůru existujících zákonů. Kdo to bude dělat, pokud ona hodlá obejít parlament a vyřadit jej z rozhodování? To snad bude ty zákony přijímat a měnit vláda pomocí nějakých dekretů?

5 3
možnosti

Zbytečná snaha, Británie je parlamentaristickou monarchií a v britském právu nemá referendum žádnou jasnou oporu, kdežto parlament je svrchovaným orgánem, ti soudci by museli jít přímo proti ostrovní právní tradici a to se nestane.

Ironií by pak bylo, kdyby se vláda odvolala dál a tím pádem by celý případ skončil u evropského soudního dvora, kde by z hlediska evropského práva byla lepší šance na úspěch. Za přívětivé konstelace by se mohlo stát, že EU by z hlediska evropského právní tradice mohla zvrátit rozsudek založený na britské právní tradici, čímž by rozhodla ve prospěch lidí, kteří si stěžují na diktát z Evropy a volají po znovunastolení britské tradice ...

12 0
možnosti

Ne že by ne, ale jestli je tady momentálně někdo mimo, tak je to Mayová. Pokud je v zemi parlament, tak se k tak zásadní věci musí hlasováním vyjádřit.

A jestli to nejde, tak jedidné férové řešení je parlament rozpustit a vyhlásit předčasné volby. Ať si s tím lámou hlavu nastávající politici.

Jinak je parlament k ničemu.

4 1
možnosti