Kamarád ho varoval. Francouz zemřel po pádu z vodopádu, fotil si selfie

  • 40
Třiatřicetiletý Francouz Bastien Palmier zemřel ve čtvrtek v Thajsku poté, co si chtěl z místa odvézt památku v podobě fotky selfie. K tragické nehodě došlo i přes bezpečnostní opatření, které má turistům v přístupu k hraně vodopádu zabránit. Ze stejného místa se přitom v létě při podobné snaze zřítil i španělský turista.

Neštěsí se stalo na turisty vyhledávaném ostrově Koh Samui, muž spadl do vodopádu s názvem Na Mueng 2.

„Bastien chtěl jít dál do zóny, kde je vstup zakázán,“ vysvětloval kamarád zemřelého. Ten ho prý před rizikem varoval, Palmier ho ale neposlechl.

Fotogalerie

K tragické nehodě došlo i přes to, že je přístup ke hraně vodopádu ohrazen lanem a turisty před nebezpečím pádu z osmdesáti metrů varuje cedule.

Podle kamarádů zemřelého se snažil pořídit selfie. „Při pokusu fotku pořídit však uklouzl a zřítil se,“ komentoval tragickou nehodu pro agenturu AFP příslušník místní policie.

„Domníváme se, že ke smrti došlo kvůli porušení návštěvního řádu ze strany turisty,“ dodal ještě policista.

Záchranáři pro tělo muže sestoupili, pomoct mu už ale nedokázali. Podle agentury AFP v červnu na stejném místě za podobných okolností zemřel návštěvník ze Španělska.

Smrt kvůli „selfie“

Podle studie zemřelo při honbě za perfektní fotografií v rozmezí od října 2011 do listopadu 2017 asi 259 lidí. Ve většině případů šlo podle publikace o muže ve věku okolo 23 let.

Největší počet smrtelných nehod spojených s fotografováním „selfie“ je zaznamenán v Indii. Mezi dalšími zeměmi s vysokým počtem obětí je Rusko, USA nebo Pákistán.

Koh Samui

Koh Samui

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap