Střelec ji zasáhl do břicha, nenarozené dítě přežilo. Šestiletá dcera ne

  10:44aktualizováno  10:44
Ashley Moserová přežila páteční masakr v denverském kině. A navzdory tomu, že ji střelec zasáhl do krku i břicha, její nenarozené dítě je v pořádku. Nicméně dále je příběh mladé Američanky tragický, její šestiletá dcera Veronica střelbu nepřežila. A žena zřejmě zůstane paralyzovaná.

Šestiletá Veronica Moser-Sullivanová vraždění Jamese Holmese nepřežila, její těhotná matka Ashley je s těžkými zraněními stále v nemocnici. | foto: Daily Telegraph

Pětadvacetiletá Ashley Moserová je po střelbě na premiéře filmu Temný rytíř povstal v kritickém stavu. Střelec ji zasáhl hned třikrát do krku a břicha. Žena byla chvílemi i v bezvědomí, nicméně pokaždé, když se z něj probrala, ptala se po své dceři Veronice.

Masakr v Denveru

Ta byla totiž v kině s ní, když tam vkročil čtyřiadvacetiletý James Holmes a začal do bezbranných diváků střílet. Zasáhl i šestiletou dívku, která neměla tolik štěstí jako její matka, a je jednou z dvanácti obětí masakru. Tou nejmladší.

Vzhledem k vážnému stavu Ashley Moserové se rodina dlouho bála mladé ženě o ztrátě dcery říct, zrazovali je od toho i lékaři. Říkali, že je na to ještě brzy. Nicméně v sobotu večer to už zřejmě někdo z nich nevydržel a zdrcující zprávu jí sdělil.

"Vzala to strašně špatně. Vím, že byla v šoku," řekla listu The Daily Telegraph její matka Jean Moserová. Ashley Moserová je zatím pořád ještě v kritickém stavu, nicméně zranění by měla přežít. I když reálně hrozí, že zůstane částečně ochrnutá.

Její tragický příběh má alespoň jeden šťastný konec. Navzdory faktu, že jí Holmes střelil i do břicha, žena jako by zázrakem nepřišla o své dosud nenarozené dítě. "Nevím jak, ale stále čeká dítě. Je to zázrak, protože ji střelil do břicha," řekl listu The Daily Mail její bratr Robert Sierra.

Ashley Moserová se prý ale pořád ptá po malé Veronice. "Pořád se ptá jenom po ní, samozřejmě... Byla to šestiletá dívka plná života. Byla tak nadšená, zrovna se naučila plavat," popsala další příbuzná Annie Daltonová.

Fotogalerie

V denverském předměstí Aurora v neděli během západu slunce tisíce lidí podnikly pouť, aby uctily všech dvanáct obětí střelce, uvedla agentura Reuters. Do Colorada přiletěl i prezident Barack Obama, jenž se setkal s některými příbuznými obětí.

Čtyřiadvacetiletý James Holmes, který je z masakru podezřelý, se v pondělí poprvé objeví před soudem v rámci předběžného slyšení. Policie o víkendu zneškodnila výbušniny v jeho bytě a zkoumá jeho věci, aby přišla na to, proč se k vraždění uchýlil.

Holmes přišel do kina v Auroře v pátek během půlnoční premiéry filmu Temný rytíř povstal a začal střílet do bezbranných diváků. Dvanáct jich zabil, dalších skoro šedesát zranil. Někteří jsou stále ve vážném stavu. Masakr mohl dopadnout ještě hůř, Holmesovi se ale zasekla puška, píší některá média.

Pokud soud shledá Holmese vinným, mohl by dostat i trest smrti. Ten je sice v Coloradu stále zaveden, nicméně nikdo v tomto americkém státě nebyl popraven od roku 1997, kdy smrtící injekce ukončila život vraha Garyho Lee Davise,  jenž znásilnil a zavraždil svou sousedku. Kromě něj v Coloradu nepopravili od 60. let minulého století nikoho, do té doby tam skončilo na popravišti celkem 101 lidí.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Otroku, pošli výplatu. České studentky si našly na internetu novou obživu

ilustrační snímek

Bohatí cizinci začali díky sociálním sítím využívat nečekaných služeb českých vysokoškolaček. Nejde přitom o žádnou...

Do Španělska uprchlíky nepovezeme, vzkázali aktivisté z lodi Open Arms

Loď se 147 africkými migranty čekala v mezinárodních vodách asi 50 kilometrů od...

Humanitární loď Open Arms, která se 107 migranty na palubě kotví přes dva týdny u italského ostrova Lampedusa, odmítla...

Na Krétě onemocněl zájezd Čechů. Naše vina to není, brání se cestovka

Řecká pláž

Několik desítek českých turistů se na Krétě v posledních dnech nakazilo střevním onemocněním. Nyní sepisují hromadnou...

Sibiř lehá popelem, většinu požárů ani nehasí. Ekologická zkáza je obrovská

Lesní požáry v Krasnojarském kraji na východě Ruska (7. srpna 2019)

Sibiř hoří a ruští hasiči na požáry ani zdaleka nestačí. Z té obrovské masy stačili uhasit jen pouhá dvě procenta a s...

Vojáci přispěli rodině s nemocnou dcerou víčky. Lidé je za to kritizují

Zaměstnanci vojenského letiště Praha - Kbely s pytli víček pro nemocnou...

Zaměstnanci vojenského letiště Praha-Kbely darovali rodině s nemocnou dcerou několik kilogramů nasbíraných víček. Na...

Další z rubriky

Čech chtěl do Hongkongu s pěti kilogramy kokainu, zadržela ho policie

Ilustrační snímek

Na letišti uruguayské metropole Montevideo byl v pátek zadržen český občan, který měl v kufru více než pět kilogramů...

Turek pobodal ženu před očima její dcery. V zemi si lidé přejí konec násilí

Ženy v Ankaře protestovaly proti zvyšujícímu se počtu obětí násilí ze strany...

Na sociálních sítích se objevilo video, na kterém se osmatřicetiletá Emine Bulutová drží za zkrvavený krk a volá, že...

V mexické džungli kvůli suchu vysychají populární tyrkysové laguny

V Lakandonském deštném pralese na jihu Mexika vyschlo několik tyrkysových...

V Lakandonském deštném pralese na jihu Mexika vyschlo několik tykrysových lagun, které do oblasti každoročně lákají...

Najdete na iDNES.cz