Střelec ji zasáhl do břicha, nenarozené dítě přežilo. Šestiletá dcera ne

  10:44aktualizováno  10:44
Ashley Moserová přežila páteční masakr v denverském kině. A navzdory tomu, že ji střelec zasáhl do krku i břicha, její nenarozené dítě je v pořádku. Nicméně dále je příběh mladé Američanky tragický, její šestiletá dcera Veronica střelbu nepřežila. A žena zřejmě zůstane paralyzovaná.

Šestiletá Veronica Moser-Sullivanová vraždění Jamese Holmese nepřežila, její těhotná matka Ashley je s těžkými zraněními stále v nemocnici. | foto: Daily Telegraph

Pětadvacetiletá Ashley Moserová je po střelbě na premiéře filmu Temný rytíř povstal v kritickém stavu. Střelec ji zasáhl hned třikrát do krku a břicha. Žena byla chvílemi i v bezvědomí, nicméně pokaždé, když se z něj probrala, ptala se po své dceři Veronice.

Masakr v Denveru

Ta byla totiž v kině s ní, když tam vkročil čtyřiadvacetiletý James Holmes a začal do bezbranných diváků střílet. Zasáhl i šestiletou dívku, která neměla tolik štěstí jako její matka, a je jednou z dvanácti obětí masakru. Tou nejmladší.

Vzhledem k vážnému stavu Ashley Moserové se rodina dlouho bála mladé ženě o ztrátě dcery říct, zrazovali je od toho i lékaři. Říkali, že je na to ještě brzy. Nicméně v sobotu večer to už zřejmě někdo z nich nevydržel a zdrcující zprávu jí sdělil.

"Vzala to strašně špatně. Vím, že byla v šoku," řekla listu The Daily Telegraph její matka Jean Moserová. Ashley Moserová je zatím pořád ještě v kritickém stavu, nicméně zranění by měla přežít. I když reálně hrozí, že zůstane částečně ochrnutá.

Její tragický příběh má alespoň jeden šťastný konec. Navzdory faktu, že jí Holmes střelil i do břicha, žena jako by zázrakem nepřišla o své dosud nenarozené dítě. "Nevím jak, ale stále čeká dítě. Je to zázrak, protože ji střelil do břicha," řekl listu The Daily Mail její bratr Robert Sierra.

Ashley Moserová se prý ale pořád ptá po malé Veronice. "Pořád se ptá jenom po ní, samozřejmě... Byla to šestiletá dívka plná života. Byla tak nadšená, zrovna se naučila plavat," popsala další příbuzná Annie Daltonová.

Fotogalerie

V denverském předměstí Aurora v neděli během západu slunce tisíce lidí podnikly pouť, aby uctily všech dvanáct obětí střelce, uvedla agentura Reuters. Do Colorada přiletěl i prezident Barack Obama, jenž se setkal s některými příbuznými obětí.

Čtyřiadvacetiletý James Holmes, který je z masakru podezřelý, se v pondělí poprvé objeví před soudem v rámci předběžného slyšení. Policie o víkendu zneškodnila výbušniny v jeho bytě a zkoumá jeho věci, aby přišla na to, proč se k vraždění uchýlil.

Holmes přišel do kina v Auroře v pátek během půlnoční premiéry filmu Temný rytíř povstal a začal střílet do bezbranných diváků. Dvanáct jich zabil, dalších skoro šedesát zranil. Někteří jsou stále ve vážném stavu. Masakr mohl dopadnout ještě hůř, Holmesovi se ale zasekla puška, píší některá média.

Pokud soud shledá Holmese vinným, mohl by dostat i trest smrti. Ten je sice v Coloradu stále zaveden, nicméně nikdo v tomto americkém státě nebyl popraven od roku 1997, kdy smrtící injekce ukončila život vraha Garyho Lee Davise,  jenž znásilnil a zavraždil svou sousedku. Kromě něj v Coloradu nepopravili od 60. let minulého století nikoho, do té doby tam skončilo na popravišti celkem 101 lidí.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Kdyby každý plul jako Greta, zničí přírodu víc než letadla, tvrdí mořeplavec

Rudolf Krautschneider

Švédská aktivistka Greta Thunbergová se vydává z Velké Británie do New Yorku na jachtě, aby ostatním demonstrovala...

Slováci se baví. Trapas tiskové mluvčí vyústil ve zrušení celého odboru

SLOVÁCI SE BAVÍ: Slovenské ministerstvo kultury svérázně vyřešilo trapas své...

Slovenské ministerstvo kultury svérázně vyřešilo trapas své zaměstnankyně Barbory Palovičové z minulého měsíce. Tisková...

Jsme už plní, otevřete nyní své přístavy. Loď s migranty se vrací do Evropy

JSME UŽ PLNÍ: Humanitární loď Ocean Viking, která ve Středozemním moři...

Humanitární loď Ocean Viking, která ve Středozemním moři vyzvedává migranty v ohrožení, požádala o pomoc italské a...

Koupání nahoře bez je lidské právo. Tam, kde v Barceloně byl zákaz, už není

KOUPÁNÍ NAHOŘE BEZ: V druhém největším španělském městě Barceloně vypukl...

V druhém největším španělském městě Barceloně vypukl nečekaný spor o to, zda ženy smí na veřejných koupalištích plavat...

Veřejná omluva. Čeští turisté podstoupili na Bali očistnou ceremonii

ČEŠI ZNEUCTILI CHRÁM: Český turistický pár při návštěvě chrámu svaté místo...

Obyvatele ostrova Bali pobouřilo video, které dokládá, že český turistický pár při návštěvě chrámu svaté místo...

Další z rubriky

Salvini ustoupil premiérovi Contemu, na Lampeduse se vylodilo 27 migrantů

Jeden z evakuovaných migrantů. (17. srpna 2019)

Téměř tři desítky mladistvých převezla loď italské pobřežní stráže k pevnině, kde jejich vylodění sledovaly skupiny...

Rusové protestovali proti pokřivenému volebnímu systému, policie nezasáhla

Liberální opozice se tentokrát rozhodla pro individuální tiché protesty u...

Protestní mítink proti nerovným podmínkám v nadcházejících komunálních volbách v Moskvě uspořádali v sobotu v ruské...

Jedna jachta a šest letenek? Plavba Grety přes Atlantik ekologická nebude

Aktivistka Greta Thunbergová míří na konferenci do USA, kvůli emisím pluje na...

Kapitán jachty vezoucí do New Yorku ekologickou aktivistku Gretu Thunbergovou se do Evropy vrátí letecky. Tento způsob...

Najdete na iDNES.cz