Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Na Slovensku našli stovky srnčích běhů. Pytlákovi hrozí dva roky vězení

  • 12
Téměř osmdesát srn ve slovenské vsi Mojzesovo zabil neznámý pytlák, který důkazy nechal přímo na místě. Tamní myslivec u cesty objevil 316 srnčích běhů. Podle policie pachateli za trestný čin neoprávněného nakládání s biologickým odpadem hrozí až dva roky vězení. Myslivci obvykle končetiny zakopou do země nebo odvezou do kafilerie.

„Policie v Nových Zámcích vyšetřuje případ, který nahání husí kůži. Předseda loveckého revíru v Mojzesově našel při pravidelné pochůzce u cesty volně pohozené zvířecí pozůstatky. Celkem šlo o 316 kusů končetin výlučně srnčí zvěře, tedy končetiny ze 79 zvířat,“ uvedla nitranská policie na Facebooku.

Kdo je pachatelem a proč srnčí běhy nezakopal do země nebo neodvezl do kafilerie, nyní policie vyšetřuje. „Jisté však je, že to nebyl nikdo domácí, kdo by takové množství zvířat legálně ulovil. Myslivci v tomto revíru totiž mohou od května do prosince ulovit jen 16 kusů srnčí zvěře,“ dodali policisté.

Mluvčí policie Renáta Čuháková pro server Aktuality.sk uvedla, že policejní vyšetřovatel už v souvislosti s tímto případem zahájil trestní stíhání.

Pachatel může být obviněn z trestného činu neoprávněného nakládání s biologickým odpadem. „Za tento trestný čin hrozí trest odnětí svobody na dva roky,“ dodala.

11.září 2019 v 10:06, příspěvek archivován: 11.září 2019 v 11:54

BIOLOGICKÝ ODPAD PRI CESTE. ZVERSTVO NA ZVIERATÁCH?

Polícia v Nových Zámkoch vyšetruje prípad, ktorý naháňa zimomriavky.
Predseda poľovného revíru v Mojzesove našiel pri pravidelnej pochôdzke vedľa cesty voľne pohodené zvieracie pozostatky. Celkom išlo o 316 kusov končatín výlučne srnčej zveri, teda končatiny zo 79 zvierat.
Kto a prečo takto naložil s biologickým odpadom, ktorý sa obyčajne zakopáva do zeme, polícia vyšetruje. Isté však je, že to nebol nikto domáci, kto by legálne také množstvo zvierat ulovil. Poľovníci v tomto revíri totiž môžu uloviť od mája do decembra len 16 kusov srnčej zveri.